Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

55’’ QLED TV 2018 Q7F - problem z jakością obrazu Playstation 4

(Temat utworzony: 26-01-2019 07:20 PM)
682 Wyświetlenia
hUBO84
Pioneer
Opcje

Witam, po podłaczeniu PS4 do TV 55’’ QLED TV 2018 Q7F  w grze Pro Evolution Soccer zauważyłem znaczny spadek jakości obrazu- wręcz tragiczny. Po kilku próbach skonfigurowania TV pod konsolę (rónież przy udziael tel. wsparcia samusnga) oraz  zakupie nowego kabla (najlepszy HDMI jaki mieli w sklepie), nadal widoczny jest spadek jakości obrazu, m.in.: rozmywający się obraz przy szybszej rozgrywce, smógi, poświata (rozmycie) wokół kontur zawodników. Nie wiem czy ten model, który kupiłem ma błędnie działającą matrycę, czy ma problem z jakością obrazu ze starszych konsol (to nie jest PS4 PRO). W innych grach nie zauważyłem takich błędów, ale za to podczas ogklądania prawdziwego meczu na kanale Eleven pojawił się ten sam problem. Problemy pojawiły się również podczas oglądania TVP 1 HD - sporadyczne klatkowanie obrazu. Może ma problem z kolorem zielonym i szybką animacją wysokiej jakości?

 

Pói co mój starszy (4 letni) TV konkurencyjnej firmy daje mi znacznie lepszą jakość obrazu bez straczonych godz. na konfigurację... 

Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić oprócz zwrotu sprżetu do sklepu i obsmarowania tego modelu w rankingach :winking-face:

0 Like
72 Odpowiedzi
hUBO84
Pioneer
Opcje

TV mam ustawiony na auto aktualizacje i podłączony jest do sieci - sprawdzałem dzisiaj mam najnowsze oprogramowanie.
Z serwisem jest dziwna sprawa bo po wizycie serwisantów, miałem tel. zeby ocenić jakość naprawy, poinformwałem konsultanta, że naprawy nie było ponieważ serwis nie ustalił przyczyny usterki, wskazał prawopodobieństwo że pochodzi ze źródła sygnału (co samodzielnie musiałem wyeliminować). Dzisiaj konsultatkna na infolini, poinfomował mnie, że serwis stwirdził "brak usterki" co jest oczywiście nie prawdą- żadnej oficjalnej opini serwisowej nie otrzymałem - cz to na papierze czy na email.
Swoją drogą co mieli napisać jak Panowie średnio zorientowani w funkcjach tego tv, byli lekko przed wiekiem emrytalnym, a tryb game był dla nich "ciekawostką" ...
Co do sprzedawcy (pracownik Samsunga w Media Markt) nie angżowąłem ich w to tylko kontaktowąłem się poprzez infolinie Samsunga. Czekam teraz na stanowsiko serwisu, ale mam ochotę ostro ich objechać z wzięciem biegłego.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Ale jaką dokladnie masz wersje firmware dalej nie wiem ? To co piszesz sprzedawca unika odpowiedzialności za swój towar i sam zgłasza na infolinie Samsunga w twoim imieniu w ramach gwarancji. Czy wystosowałeś pismo do Działu Reklamacji Samsunga przez e-mail czy listownie? https://www.samsung.com/pl/info/contactus/ 

Masz jeszcze jakieś pytania postaram Ci odpowiedzieć sam pracowałem w jednym warszawskim serwisie dla Samsunga.

 

0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje
Nie kotaktowałem się ze sprzedawcą tylko samum poprzez infolinię Samsunga. Mam wersję oprogramowania T-KTM2DEUC-1153.3, BT-3, Wersja aktualizacji 1153
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Czyli sam zgłaszasz uszkodzenie przez infolinie Samsunga i widać że posiadasz nieaktualny firmware jak pisałem wcześniej najnowsza wer jest 1202 która wprowadza sporo poprawek jak i zmian.

 

hUBO84
Pioneer
Opcje
Tak , od pczątku ja zgłaszałem problemy przez pomoc techniczną samsunga, raz zdalnie mi sami aktualziwoali oprogramowanie... a jak mogę wgrać /zainstalowąć inaczej niż przez aktualiację oprogramowania? jak klikam aktualizuj to po sprawdzeniu pokazuje mi się komunikat, iż nie ma dla mojego modelu nowego oprogramowania...
0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje

Dziękuję za pomoc, po manualnym wgraniu update 1202 jakość obrazu poprawiła się diametralnie i obraz przestał przycinać.... potesuję jeszcze przez 2 dni i jak będzie ok, to wycofam zgłoszenie z serwisu.
Jestem mocno zdumiony, że zarówno 2 pracowików serwisu zdalnego i 2 przybyłych na miejsce nie zwróciło uwagi, że pomimo aktualziacji, nadal nie mam wersji 1202 (pojawił się komunikat, że mam do pobranie 1202.3- zaktualizowane) i pytanie czemu system mimo resetów itp. nie pobierał go automatycznie lub maualnie online?
Muszę jeszcze rozkminić, czemu nie otwiera mi niektórych filmów z dysku, chociaż są odpowiednii zakodowane oraz podłączyłem do właściwego usb hd

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Jak jest jeszcze nowsza trzeba ją pobrać bo na stronie jest tylko 1202.3. Nie pytam jaki to był serwis u ciebie na miejscu ale powinni wgrać najnowszy firmaware. Co do dysk jak są zakodowane te pliki ?

hUBO84
Pioneer
Opcje
Dysk HDD sformatowany na NTFS, piliki avi - widzi, ale nie odtwarza...
Zrobił mi się atomatyczny update na 1202.3 -może już bedzie działać ...
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84 Format dysku jest OK jak masz  Divx to już jest problem masz opisane od strony 151 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/POL_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

Poczytaj na temat "universal media server

0 Like