Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

55’’ QLED TV 2018 Q7F - problem z jakością obrazu Playstation 4

(Temat utworzony: 26-11-2018 09:51 AM)
6144 Wyświetlenia
hUBO84
Pioneer
Opcje

Witam, po podłaczeniu PS4 do TV 55’’ QLED TV 2018 Q7F  w grze Pro Evolution Soccer zauważyłem znaczny spadek jakości obrazu- wręcz tragiczny. Po kilku próbach skonfigurowania TV pod konsolę (rónież przy udziael tel. wsparcia samusnga) oraz  zakupie nowego kabla (najlepszy HDMI jaki mieli w sklepie), nadal widoczny jest spadek jakości obrazu, m.in.: rozmywający się obraz przy szybszej rozgrywce, smógi, poświata (rozmycie) wokół kontur zawodników. Nie wiem czy ten model, który kupiłem ma błędnie działającą matrycę, czy ma problem z jakością obrazu ze starszych konsol (to nie jest PS4 PRO). W innych grach nie zauważyłem takich błędów, ale za to podczas ogklądania prawdziwego meczu na kanale Eleven pojawił się ten sam problem. Problemy pojawiły się również podczas oglądania TVP 1 HD - sporadyczne klatkowanie obrazu. Może ma problem z kolorem zielonym i szybką animacją wysokiej jakości?

 

Pói co mój starszy (4 letni) TV konkurencyjnej firmy daje mi znacznie lepszą jakość obrazu bez straczonych godz. na konfigurację... 

Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić oprócz zwrotu sprżetu do sklepu i obsmarowania tego modelu w rankingach :winking-face:

0 Like
Przejdź do rozwiązania
72 Odpowiedzi
hUBO84
Pioneer
Opcje
To nie jest typowa "pikseloza" (dlatego użyłem określania "lagi", które pasuje tu najbardziej) - nie widać "kwadracików" tylko przeskok klatek lub ich zacięcie w stosunku do otrzymanego sygnału... Zaobserwowałem w różnym czasie na mniej więcej 4 kanałach, wszystkie HD. Na aplikacji netflix działa bez zarzutu.

Czy mogę poprosić o jakiś model rozwiązania, czy tylko na dalszą bezowocną konwersację?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84Jak napisałeś że na aplikacji Netflix działa bez zarzutu  gdzie sygnał jest bezpośrednio z internetu a nie z gniazda antenowego tunera dwa rożne żródła na kanałach SD jest Ok tylko problem wstępuje na HD i według mnie problem tu jest po stronie dekodera żle wpięta wtyczka antenowa.

0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje

Końcówki kabla są przykręcone do dekodera i gniazdka- nie da ich się źle wpiąć, poza tym problem wcześniej nie występował . Bardziej wygląda to jakby TV chciało podciągać jakość obrazu i nie wyrabia - dlatego wyłączyłem wspomagacze i ustawiłem tak:
https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/quot-OPTYMALNE-quot-ustawienia-pozwala...

 

ustawienia konsoli (m.in. wyłaczenie FreeSync) wziałem z tego źródła 

https://konsolowe.info/2018/09/samsung-prezentuje-nowy-wymiar-gry-na-duzym-ekranie/

 

Póki co wygląda na to, że albo matryca w TV nie działa prawidłowo, albo One Connect. NIe sądzę, żeby TV nie radził sobie z konsolą, inaczej nie zebrałby pozytsywnych opinni - ktorymi sugerowałem się przed zakupem. Ewentualnie TV "dziwinie" zachowuje się kiedy otrzymuje obraz 2 K a nie 4K...

Problem z początkowym uchromineiem TV też wskazywałoby na wadliwe działania One Connecta..

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ja nie widzę lepszego rozwiaznia problemu jak zgłosić się do sprzedawcy lub na infolinie do naprawy TV tu możemy pisać dzień i Noc a problem będzie dalej...

0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje
Miałem już 2 konsultację z infolinią samsunga, coś tam pomogło, ale nadal jest żle... teraz czekam na technika- napiszę po jego wizycie...
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czyli problem zgłosiłeś na gwarancji więc czekam na info co zostało zrobione.

0 Like
Rozwiązanie
hUBO84
Pioneer
Opcje
Chyba w miarę rozwiązałem problem. Kiedy wyłączę tryb HDR na konsoli to w trybie gry (w tv) gra chodzi w miarę płynnie i wygląda Ok, chociaż obraz, minimalnie gorszy niż na 4 letnim tv full HD Sony. Jak włączę HDR w konsoli i tryb „płynny LED” obraz żyleta ale pojawiają się lagi i czasem „stroboskop” po oczach - tak jakby Tv cały czas chciał scalować obraz.
Niestety wizyta techników samsunga nic nie dała (chociaż oprócz ewentualnej wymiany matrycy nic nie oferowali,panowie trochę nie ogarniali tych opcji w tv), poza twardym resetem TV ... wychodzi na to, ze trzeba kupić nową konsole.
W zakresie obrazu, który klatkował, wina była prawdopodobnie po stronie dostawy usługi TV- więcej jej nie zauważyłem.
Transmisja z meczy piłkarskich (podobne objawy jak w trakcie grania) błąd wyskakuje tylko wtedy, kiedy jakość transmisji jest kiepska (np. Seria A), a obrazie 4K obraz jest żyleta.
TV przeszedł reset fabryczny i chyba lepiej sobie teraz radzi z scalowaniem obrazu- przez chwile nawet obraz z konsoli nie wariował :smiling-face:
Przyjęta diagnoza, to że TV czasami nie radzi sobie ze scalowanie obrazu 2K na 4K. Po ustawieniu ręcznie parametrów pod film i konsolę, jakość jest akceptowalna. Przetwarzanie obrazu wysokiej rozdzielczości bez zarzutu, niestety nie mam (jeszcze) PS4 Pro żeby to porównać...
MICHAL626
Apprentice
Opcje
Miałem to samo poszła płyta główna
0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje

Kupiłem 2 nowe kable HDMI z pełną przepustowością 4K, najnowszy model kosnosli PS4PRO i ... problem nie znikł tylko nasilił się pzy oglądaniu tv. Wziąłem dzisiaj moją konsolę i sprawdziłem pod podobnym tv w salonie Samsunga w Arkadii w Wawie .... i tam
NIE MA PROBLEMU! Sprzedawca zasugerował problem z ONE CONECT!- to co ja od początku mówiłem na infolini i serwisantom przybyłym, oczywiście ich paca ograniczyła się jedynie od twardego resetu i przejrzenie diagnostyki pracy matrycy...
Jestem mega wkurwiony, ponieważ pierwszego dnia zakupu zgłaszałem problem z uruchomieniem TV (miał problem z uruchomieniem po podłączniu- pomogło ponowne podłączenie) i wtedy wywaliło jakieś błędy, któe zostały zresetowane!
Panowie serwisanci z Sasmunga nie zidentyfikowali przyczyn usterki ale problem w jakością obrazu widzieli, oczywiście woleli wskazać mi jako przyczynę kable lub konsolę...
Od 2 miesięcy muszę samodzielnie poszukiwać rozwiązania problemu, sprzętu sprzedawanego po 7500 zł ... a teraz dowiedziałęm się że serwisanci napsiali, nie że "nieustalili przycyzn usterki" , tylko ,że nie zdiagnozowali ... "
Michale626 czy możesz mi napisać coś więcej o naprawie twojego tv ?- ja zrezygnowałem z wymiany matrycy bo uważałem, że skoro na dignostyce nic nie wykazało to pewnie jest ok.
Zgłosiłem ponownie problem i czekam na odp. serwisu ... 😞

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Czy masz już najnowszy firmware w TV wer 1202 ? Czy serwis wystawił Ci opinie serwisową ? A sprzedawca nie chce odpowiadać za swój sprzet który sprzedał i wysyła ciebie do serwisu.

https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/reklamacja-z-tytulu-rekojmi

0 Like