Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon się zawiesił i nie odpowiada

(Temat utworzony: 09-06-2018 09:36 AM)
17229 Wyświetlenia
KŁ
First Poster
Opcje

Witam. Kilka godzin temu mój telefon Samsung Galaxy A5 2016 wyłączył się( rozładowała się bateria) po czym, gdy go podpiełam do ładowarki, na ekranie wyświetlił się napis "Samsung Galaxy A5 2016" - tak jak wtedy gdy się go włącza, tylko że ja go nie włączałam tylko samo się tak zrobiło i od tamtego momentu telefon zawiesił się, wyświetla cały czas ten napis i na nic nie odpowiada(naciskałam przycisk od włączania i nic się nie działo). Telefon kupiłam nie spełna rok temu. Nie miał też żadnych uszkodzeń itp. Co mam zrobić? Proszę o pomoc!!!!

87 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Nie zostawia się telefonu w trybie download mode do czasu rozładowania się baterii 😞 to tryb służący do instalacji softu, który niestety trzeba wprowadzić z zewnątrz. A Ty tego nie zrobiłaś, więc w takim wypadku może dojść do błędów bootloadera i stąd problemy z załadowaniem softu przy uruchamianiu.
Sprawdź jeszcze raz kombinację Volume UP + Home + Power, czy telefon uruchomi się w trybie recovery? Jeżeli tak to wykonaj wpie cach partition i sprawdź czy zaskoczy?
W tym temacie: https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Soft-Hard-Reset-oraz-Tryb-bezpieczny/td-... - znajdziesz informacje jak z tego trybu korzystać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
DominikaEm
Student
Opcje

Nie sądziłam że rozładuje się tak szybko. Sprawdziłam kombinację Volume DOWN + Home + Power, telefon uruchomił się w trybie recovery, jak mniemam. Wyświetla się logo, jak za pierwszym razem. Niestety nie mogę zrobić nic innego, bo po ponownym wypróbowaniu wciśnięcia kombinacji przycisków pojawia się napis ,,Downloading..."

0 Like
DominikaEm
Student
Opcje

Po wykorzystaniu kombinacji przycisków ekran staje się niebieski, a na nim wybrzmiewają napisy pod dużym nagłówkiem ,,Warning":
,,A custom OS can cause critical problems in phone and instelled applications.
If you want to download a custom OS, press the volume up key.
Otherwise, press the volume down key to cancel.
----------------------------------------------------------
Volume up:    Continue
Volume down:    Cancel (restart phone)"

0 Like
DominikaEm
Student
Opcje
Po kliknięciu VOLUME DOWN wracam do punktu wyjścia, czyli do wyświetlającego się logo. Po kliknięciu VOLUME UP telefon przechodzi do wcześniej wspomnianego ,,Downloading...". W lewym, górnym rogu znajdują się malutkie napisy:
,,ODIN MODE
DOWNLOAD SPEED: FAST
PRODUCT NAME: SM-A520F
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
FAP LOCK: ON
Secure Download: Enabled
CCIC =
WARRANITY VOID: 0 (0x0000)
RP SWREV: B:4 K:1 S:1
DID = 0774f6bebcf8"
Pod spodem wielki napis DOWNLOADING..., a pod nim ,,Do not turn off target"
0 Like
DominikaEm
Student
Opcje

Nic innego się nie dzieje, a więc nie mam żadnego pola do innych manewrów. Powtórzę, że VOLUME UP nie działa, działa natomiast VOLUME DOWN. Ponoć te przyciski są zmiennie sprawne w zależności od modelu telefonu

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Nie wiem kto Ci to powiedział, ale przyciski, ich kombinacja nie są zamienne.
Jeszcze raz użyj kombinacji volume up + home + power. Gdy wyświetli się logo puść power, dwa pozostałe trzymaj aż do pojawienia się niebieskiego ekranu. Teraz musisz poczekać aż pojawi się menu recovery. Trwa to nieco dłużej niż w przypadku download menu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
DominikaEm
Student
Opcje

Nic się nie pojawia po przytrzymaniu tych przycisków

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Nie pozostaje zatem nic innego jak ponowna instalacja systemu. Jeżeli nie czujesz się tym silna, zleć tę usługę serwisowi.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
DominikaEm
Student
Opcje

Grozi to utratą zdjęć z telefonu?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@DominikaEm Wszystko, zależy  w jakim trybie zostanie to wykonane. Jeżeli wersja full z ponownym partycjonowaniem pamięci a zdjęcia były zapisane w pamięci wewnętrznej, to tak. Jeżeli w trybie z CSC_Home, to nie. Ale nie wiem jak jest wydawany soft na twój model. Czy ma składowe dla trybu bezpiecznego? Napisz tylko, czy masz już Oreo na pokładzie i czy wersję open, czy operatorską?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like