Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Brak aktualizacji Tizen 3.0 gear s3

(Temat utworzony: 14-12-2017 01:12 PM)
2942 Wyświetlenia
TheBubu
First Poster
Opcje

Hej :smiling-face: jak w temacie. Wie ktos jak wymusić aktualizacje? W gear pokazuje że mam najnowsze aktualizacje 😞

0 Like
Przejdź do rozwiązania
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Jasne, nie ma problemu.
Wyślę w chmurę soft dla obu wersji. Gdyby ktoś potrzebował w przyszłości pomocy, to będzie gotowy do pobrania.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Regnator
Journeyman
Opcje

Hmm właśnie wyskoczyła nowa aktualizacja na s3 do pobrania.  Ściągam i zainstaluję zobaczę co z twgo będzie. Może  ponaprawiali to wszystko na co ludzie narzekali :smiling-face:

 Screenshot_2017-12-26-22-43-13_com.samsung.android.gearoplugin.pngScreenshot_2017-12-26-22-43-10_com.samsung.android.gearoplugin.png

0 Like
TheBubu
First Poster
Opcje

U mnie nadal cisza 😕

Podobno ma byc falami, ale tez nie wiadono jak to bedzie. Miales kupiony w markecie czy operator?

0 Like
Regnator
Journeyman
Opcje

Kupiłem na Allegro z tego sklepu : http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7074273011

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zegarki mają tylko soft multi CSC, nie ma wersji z brandem operatora. Nie ma więc różnicy gdzie został zakupiony.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
gosu001
Apprentice
Opcje

Cześć, swój zegarek zakupiłem 20.12 w X-KOMie. Do dzisiaj nadal nie mam aktualizacji Tizena do wersji 3.0. Cały czas pokazuje mi się komunikat "Nie można zaktualizować oprogramowania. Wystąpił błąd sieci lub serwera. Spróbuj ponownie później".

 

Zegarek mam podłączony do iPhone, ale próbowałem już go przywracać do ustawień fabrycznych i taki sam komunikat pokazuje mi się na "czystym" zegarku, niepodłączonym do żadnego telefonu.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? :smiling-face: 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Być może trzeba poczekać na aktualizacje aplikacji Samsung Gear dla urządzeń nie posiadających androida. To dość duża aktualizacja, stąd może dłuższe oczekiwanie na uaktualnienie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
gosu001
Apprentice
Opcje

Na czacie technicznym Samsunga uzyskałem informację, że aktualizacje do Tizen 3.0 są zablokowane do odwołania - bez względu na to czy zegarek działa z Androidem czy iPhonem, update jest w trakcie poprawek.

Dziwi mnie to trochę ponieważ, z tego co widzę na różnych forach uzytkownicy cały czas dostają informację o możliwości update systemu Gear S'a 

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Tak to już czasami bywa. Jak wrócę do domu sprawdzę jaką wersję wieloplikową można pobrać na S3.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
gosu001
Apprentice
Opcje

Dzięki! W takim razie czekam na informację.

 

Byłaby ewentualnie jakaś możliwość wgrania najnowszego softu z poziomu recovery zegarka?

 

Widziałem, że jest możliwośc podłączenia się pod urządzenie z Androidem, zrobienia update i potem znowu można wrócić na iOS, ale akurat w tym momencie nie mam w domu żadnego smartfona z Andkiem na pokładzie 😞 

0 Like