Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Brak aktualizacji Tizen 3.0 gear s3

(Temat utworzony: 14-12-2017 01:12 PM)
2977 Wyświetlenia
TheBubu
First Poster
Opcje

Hej :smiling-face: jak w temacie. Wie ktos jak wymusić aktualizacje? W gear pokazuje że mam najnowsze aktualizacje 😞

0 Like
Przejdź do rozwiązania
45 Odpowiedzi
Robert86
First Poster
Opcje
Witam Szewcu72.
Przeczytałem Waszą rozmowę na forum. Widzę, że możesz pomóc dokonać ręcznej nową wersję do Gear 3. Jestem zainteresowany ale sam nie wiem jak to zrobić???
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Robert86 podaj proszę jaką wersję oprogramowania masz obecnie na zegarku?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
AwayPL
First Poster
Opcje

@Szewcu72 Witam ma podobny problem, model zegarka SM-760 wersja R760XXU2BQH1 i nie wyszukuje aktualizacji. Jest jeszcze możliwości pobrania tego softa ? bo w sieci go nigdzie nie ma

0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@AwayPL Ja bym spróbował sparować zegarek z innym telefonem. Często pomaga to, na niemożliwość wyszukania/wgrania aktualizacji. Tak na 100% to aktualizację oprogramowania do najnowszego będzie Ci mógł zrobić serwis. Ze ściąganiem rzeczy z sieci może być różnie.

0 Like
AwayPL
First Poster
Opcje
Nie pomogło w dalszym ciągu nie wyszukuje, ogólnie próbowałem wszystkiego recovery, reset i dalej nic. Ogólnie rzecz biorąc z serwisu skorzystam w ostateczności ponieważ zegarek nie posiada już gwarancji
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AwayPL, Pozostaje więc wizyta w serwisie w celu ręcznego wgrania najnowszego oprogramowania.

Autoryzowane Centra Serwisowe
https://www.samsung.com/pl/support/service-center/


0 Like