Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MU7002 55" i Netflix, przy napisach ekran się rozjaśnia.

(Temat utworzony: 26-03-2018 02:27 PM)
5043 Wyświetlenia
Brulak
Apprentice
Opcje

Witam

Mam 55" MU7002, korzystam z Netflixa i przy ciemnych sceneriach gdy pojawiają się napisy cały ekran się rozjaśnia, gdy napisy znikają ekran się ściemnia. Miał ktoś taki problem. Zastanawiam się czy to wina telewizora czy Netflixa?? Dodam  że gdy oglądam film z innego źródła z napisami taki efekt nie występuje. Może to kwestia jakichś ustawień??

0 Like
48 Odpowiedzi
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej @Brulak

Jeżeli taki objaw występuje tylko w aplikacji Netflix prawdopodobnie to w niej tkwi przyczyna. Oczywiście możesz zresetować odbiornik ewentualnie wyłaczyć wszystkie opcje w ustawieniach obrazu związane ze zmiennym podświetleniem. Tym nie mniej, prawie na pewno powinienieś sie kontaktowa z Netflixem ponieważ to on dostarcza aplikację.
Brulak
Apprentice
Opcje
Witam, dziękuję za zainteresowanie tematem. Niestety myliłem się, efekt rozjaśniania ekranu występuje również przy odtwarzaniu materiałów z innych źródeł. W trakcie oglądania zmieniam ustawienia, próbuję różnych opcji ale nic to nie daje. Zaczyna mnie to wkurzać. Wyłączyłem Local Dimming, Czysty obraz cyfrowy, Contrast enhancer i dalej to samo, żeby było śmiesznie gdy podkręciłem wszystko na maksa efekt jakby trochę osłabł. Nie zmienia to faktu że chyba coś jest nie tak.
0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej @Brulak

W takiej sytuacji zadzwoniłbym na infolinię Samsunga w celu umówienia usługi zdalnego sprawdzenia odbiornika przez konsultanta. W ten sposób połączony zdalnie technik będzie mógł wykonać factory reset, który może rozwiązać opisane objawy.
0 Like
M4ciek
Student
Opcje

Mam dokładnie to samo. Poradziłeś sobie? Filmy bez napisów ogląda się ok, ale jak są napisy widzę jak obraz się rozjaśnia i przyciemnia... po prostu miga. Dla mnie nie do zaakceptowania. Da radę to wyłączyć? Wyłączyłem dynamiczne podświetlenie, local dimming na niski, wzmocnienie kontrastu też wyłączone. Upłynniacz też wyłączony.

0 Like
Brulak
Apprentice
Opcje
Cześć, niestety dalej to samo, był technik z Samsunga u mnie w domu i chyba nawet to widział. Najchętniej bym tv oddał ale chyba nie ma takiej opcji. Koleżka ma Sony XE85 ta sama półka, byłem u niego, ciemny pokój, ta sama scena w filmie z napisami i tego nie było. To chyba wina local dimming, niestety nie można go całkiem wyłączyć. Daj znać jak coś zdziałasz. Pozdrawiam.
0 Like
M4ciek
Student
Opcje
Ja jestem w nieco lepszej sytuacji bo mam tv kilka dni i mogę go oddać na 14-dniowy zwrot. Heh, no niestety. Zadzwonię jeszcze do Samsunga się spytać co z tym można zrobić, ale chyba się pożegnamy.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
W czasie kontaktów z infolinią, samodzielnie sprawdź dostępność aktualuzacji na stronie swojego modelu i ewentualnie zaktualizuj z pendrive.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Brulak
Apprentice
Opcje

Tv mam zaktualizowany z pendrive. Wersja 1201.0. Dopóki nie będzie można wyłączyć całkiem Local Dimming ten efekt będzie występował. Dla kogoś kto ogląda filmy tylko z napisami to jest jakaś masakra. Nie zrozum mnie źle obraz ogólnie jest żyleta, 4k rewelacja. Tylko te napisy. Dziwię się że Samsung nie dał w którejś aktualizacji możliwości wyłączenia Dimmingu.

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Posiadam ten sam TV mi to specjalnie nie przeszkadza, ale dodanie opcji wyłącznie lokalnego przyciemniania było by super. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że w menu serwisowym można to wyzerować, ale ja tam nie grzebie i jak coś robisz to na własna odpowiedzialność.

0 Like