Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MU7002 55" i Netflix, przy napisach ekran się rozjaśnia.

(Temat utworzony: 17-10-2017 08:16 AM)
7090 Wyświetlenia
Brulak
Apprentice
Opcje

Witam

Mam 55" MU7002, korzystam z Netflixa i przy ciemnych sceneriach gdy pojawiają się napisy cały ekran się rozjaśnia, gdy napisy znikają ekran się ściemnia. Miał ktoś taki problem. Zastanawiam się czy to wina telewizora czy Netflixa?? Dodam  że gdy oglądam film z innego źródła z napisami taki efekt nie występuje. Może to kwestia jakichś ustawień??

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@suchy06  Na infolinii nie ma serwisantów a tylko osoby przeszkoleni do obsługi zdalnej.

0 Like
suchy06
Explorer
Opcje

To powinni być doinformowani czy serwis może zmienić czy nie. Skoro twierdził, że się nie da to nie będę się z nim kłócił. Dodatkowo infolnia/pomoc techniczna samsunga to jest jakieś nieporozumenie. I tak jak ktoś wyżej chce oddać z powodu reklamacji bo jest local dimming włączony to będą się upierać, że wszystko jest ok. Ja nie miałem już możliwości oddania telewizora i po roku męczenia się podczas oglądania filmów zdecydowałem się samemu wyłączyć local dimming. Dopiero teraz mam produkt, jakiego oczekiwałem.

M4ciek
Student
Opcje

Czy działa to globalnie na wszystkich źródłach? Bo rozważam zakup tego TV ponownie, jeśli da się to wyłączyć :face-with-tears-of-joy:

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@suchy06 Nie wiem czy wiesz co to "serwis biuletyn" i kto ma do niego dostęp ? Ja osobiście nigdy nie miałem problem z infolinia jako normalny użytkownik ale też jako serwisant dla Samsunga.

0 Like
suchy06
Explorer
Opcje

Raczej nie jestem odosobnionym przypadekiem. Wystarczy poczytać tematy odnośnie local dimming czy smużenia podczas meczów co nie powinno mieć miejsca. Telewizor jest świetny, ale z powodu tych dwóch wad odradzam jego zakup każdemu.

0 Like
allegropajew
Explorer
Opcje
Wyłączenie tego w menu serwisowym powoduje DRASTYCZNY spadek jasności, tak że jest beznadziejnie przez cały czas. Ten problem mają krawędziaki MU i NU zaopatrzone w Local Dimming. Ja mam farta, bo mam matrycę 80 diód i ŻADNEGO local dimmingu, za to kontrast 4500:1.

Dopiero od 2019 roku najdroższe modele znów mają tylne podświetlenie i tam jakoś da się żyć -- przy napisach rozjaśnia się tylko dół ekranu z owymi napisami, co już tak nie wpienia.

To jest konsekwencja HDR-u. Tyle, że materiału z HDR-em nadal jakoby jak na lekarstwo.
Samsung bowiem ratuje się local dimmingiem przez przegrzaniem matrycy. Ale co by przeszkadzało pozwalać na całkowite wyłączanie a ratować się i tak w sytuacjach awaryjnych, nieprawdaż? W ciemnych scenach przegrzanie wszak nie powinno grozić.
0 Like
Agakr1
First Poster
Opcje

QE65S95B

Napisy, menu na filmach HDR Netflix tak daja po oczach rażącą biela ze nie da sie patrzec

 

0 Like
Agakr1
First Poster
Opcje

Wiecie czy cos da sie z tym zrobic?

filmy bez HDR ok

0 Like
skolsiwo
Voyager
Opcje
Ja bym na YT poszukał filmów z ustawieniami. Dla mojego LG OLED C1 bez problemu znalazłem i ustawiłem.
__________________________________
If you want to be a hero, just follow me.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Agakr1  Nie ma takiej  opcji oba zmienić coś w obszarze napisów.

@skolsiwo  W modelach z z 2022 można zrobić kalibracje obrazu o ile mamy odpowiedni telefon oraz aplikację SmartThings.

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/inteligentna-kalibracja-w-samsung-smart-tv-2022-nowo%...