Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MU7002 55" i Netflix, przy napisach ekran się rozjaśnia.

(Temat utworzony: 17-10-2017 08:16 AM)
7087 Wyświetlenia
Brulak
Apprentice
Opcje

Witam

Mam 55" MU7002, korzystam z Netflixa i przy ciemnych sceneriach gdy pojawiają się napisy cały ekran się rozjaśnia, gdy napisy znikają ekran się ściemnia. Miał ktoś taki problem. Zastanawiam się czy to wina telewizora czy Netflixa?? Dodam  że gdy oglądam film z innego źródła z napisami taki efekt nie występuje. Może to kwestia jakichś ustawień??

0 Like
Parada
Apprentice
Opcje

Zobaczcie to:

https://youtu.be/LxpsTIfBP8Q

Dokładnie tak to wygląda u mnie. Piszę do powiatowego rzecznika konsumentów, dam znać jak sprawa wygląda dalej.

M4ciek
Student
Opcje
U mnie było dokładnie tak samo... a w nocy, bez oświetlenia, wydawało się to jeszcze gorsze. Nie sądzę żeby rzecznik pomógł jakoś bardziej - złóż zwykłą reklamację, jako dowód dołączając ten film. To wada, nie cecha.
0 Like
Brulak
Apprentice
Opcje

Panowie. Był u mnie gość z Samsunga, w menu serwisowym wyłączył Local Dimming, efekt rozjaśniania zniknął. Opcja Local Dimming z menu zniknęła całkowicie. Przy napisach było ok, piszę było ponieważ zrobiłem aktualizację i Local Dimming wrócił 😋😀. To tak informacyjnie jakby ktoś chciał to zrobić żeby można było normalnie oglądać filmy lub programy z napisami. I na koniec, nie to nie jest normalne. Pozdrawiam.

Parada
Apprentice
Opcje

Tylko, że reklamacją w Samsungu mogę walczyć o naprawienie tej wady, a dla nich to nie wada i nie ma czego naprawiać. Ja chce oddać ten telewizor, oni mają problemy tego tupu od MU7xxxx czyli od 2017r.

Nawet nowe QLEDy za 6k mają z tym problem, więc reklamacja w Samsungu nic mie nie da.

 

Prawdopodobnie zostaje mi tylko rękojmia w sklepie gdzie to kupiłem.

0 Like
M4ciek
Student
Opcje
Nie u samsunga. U sprzedawcy. Spokojnie możesz to dobrze rozegrać. To jest wada, bo miganie ekranu nie cechuje towaru tego typu. Tu nawet rzeczoznawcy nie potrzeba.
0 Like
Brulak
Apprentice
Opcje
Rozumiem Cię Stary, też się ciśnieniowałem jak go kupiłem, przeczytałem wszystkie fora i słowem nikt o tym nie wspomniał. Jak tego nie naprawią to jest to mój ostatni Samsung TV. Apropo Qled, masz rację mój brat kupił i ma to samo, porażka. Zadzwonię po gościa z serwisu, przyjedzie, wyłączy i więcej nie zrobię żadnej aktualizacji. Jedyne wyjście.
0 Like
Parada
Apprentice
Opcje

Rozumiem, że niepokoją Pana niestandardowe objawy na telewizorze.
Po zapoznaniu się z dokumentacją zdjęciową nie widzę symptomów, które mogłyby wskazywać na niepoprawne działanie telewizora.
Local Dimming to funkcja realizująca lokalny proces przyciemniania obrazu, maksymalizując w ten sposób kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami ekranu.
Funkcja ta jest na stałe włączona w telewizorze, nie ma możliwości jej wyłączenia.
Oczywiście, jeśli ma Pan wątpliwości zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych serwisów.
Serwisanci posiadają odpowiednie narzędzia, za pomocą których będą mogli sprawdzić urządzenie.
Aktualną listę znajdzie Pan na naszej stronie https://www.samsung.com/pl/support/service-center/.

 

Odpowiedź od Samsunga...

Będę walczył z rzecznikiem z tytułu rękojmi w sklepie gdzie został zakupiony telewizor.

0 Like
suchy06
Explorer
Opcje

Udało mi się rozwiązać problem z podświetlaniem. Nie miałem możliwości kontaktu z serwisantem wieć samemu wyłączyłem local dimming w menu serwisowym. Aby wejśc w menu trzeb mieć standardowy pilot z guzikami numerycznymi. Instrukcje są na youtubie. W końcu normalnie można oglądać filmy z ciemnymi scenami. Ustawienia domyślne dla local dimming to największa porażka tego telewizora. Gdybym wiedział o tym wcześniej nie zdecydowałbym się na zakup samsunga.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@suchy06  I tym sposobem straciłeś gwarancje na telewizor.

0 Like
suchy06
Explorer
Opcje

Przynajmnej teraz telewizro nadaje się do ogładania filmów. Wcześniej to tragedia. Dodatkowo kiedy rozmawiałem na infolinii z serwisantem to powiedział, że nie ma możłiwości wyłączenia local dimming

0 Like