Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Auto motion plus + tryb PC

(Temat utworzony: 08-06-2017 10:19 AM)
3451 Wyświetlenia
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam. Mam taki oto problem. Posiadam TV Samsung EU55KS7000 i mam do niego podłączony komputer HTPC. Puszczam z niego filmy i TV. Próbowałem na różne sposoby to skonfigurować ale mi się nie udało. Płynność obrazu na starym TV Samsunga była o niebo lepsza.

 

Po 1 wiele osób tak jak ja korzysta z TV i HTPC. Na pewno nie jestem osamotniony w moim problemie.

Kiedy ustawie na tryb PC to po pierwsze nie mam trybu film który wygląda pięknie jak chodzi o filmy i tv. Zostaje tylko standard i dynamiczny które się nadają tylko do grania. No i oczywiście niema trybu auto motion plus.

Zacząłem kombiniować i ustawiłem komputer jako blu ray albo dekoder ale tam podaczas włączonego trybu auto motion plus jest problem. Często się pojawiają mikro szarpnięcia obrazu. Najczęściej widoczne podczas szybkich ruchów kamery. Czy programiści mogli by zaimplementować dobrze działający tryb auto motion plus dla trybu PC. Wiem że za te szarpania obrazu odpowiada auto motion plus bo bez niego idzie obraz dobrze ale nie jest odpowiednio płynny moim zdanie. Na starym tv samsung eu37b650 szło wszystko idealnie a tu taka klapa przy nowy i dość drogim tv.

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witaj Michał.

 

Wiem że kazałeś uzbroić się w cierpliwość ale czy możesz dać znać czy w ogóle już sprawdzili ten problem i czy tworzą na niego jakieś rozwiązanie?

Czy nawet nie sprawdzili jeszcze tego?

A może według nich jest wszystko ok?

Zapytaj ich i daj znać bo nie wiem co z tym robić?

Kolejna osoba napisała że też ma taki sam problem z tymi kanałami tym razem na dekoderze z kabłówki a nie dekoder SAT.

Na innym forum piszą że dużo lepiej sobie radzą TV z 60Hz matrycą i z auto motion plus. To jak ja kupiłem TV z 120Hz matrycą i to jest problem to nie rozumiem tego. Droższe jest gorsze?

0 Like
czikenx86
First Poster
Opcje

Witam.

Podpinam się pod  temat. Własnie zakupiłem ks7500 i jestem bardzo rozczarowany. Tryb Auto Motion Plus jest kompletnie bezużyteczny, co kilka sekund pojawiają się zacięcia/klatki/przeskoki bez względu na ustawienia suwaków. Jedyne co pomaga to całkowite wyłączenie tej opcji, a przecież nie o to chodzi. Posiadam dekoder UPC Horizon ale czytając na innych forach, nie jest to uzależnione od dekodera. Nie wypada, by telewizor  tej klasy posiadał gorsze upłynnianie niż jakieś T** za 1/5 ceny... Troszkę wstyd. 

Jestem ciekaw opinii 'ekspertów'. Nie akceptuję odpowiedzi w stylu 'w QLED już wszystko poprawiliśmy, proszę kupić nowszy model'

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Ja mam obawę że nie naprawią tego. Domyślam się że ludzie w innych krajach też taki problem musieli zgłaszać a TV są już rok na rynku. Ja myślę że poczekam jeszcze z miesiąc i jak nie będzie żadnej odpowiedzi od ekspertów to trzeba zacząć szukać defektów telewizora typu wypalone piksele i reklamować towar. Najgorsze jest to że te matryce w naszych TV jak można przeczytać na forach mają całą masę problemów z wypalonymi pikselami i rozchiodzącą się ramką od obudowy. Będę prubował jak coś to oddać TV do marketu i jak się zgodzą to wymienić na model innego producenta bo się już sparzyłem co do SAMSUNGA. Nie spodziewałem się że TV za 5500zł może takie ***** robić.

0 Like
sandruska1
Explorer
Opcje
oni bedą to sprawdzać kolejne miesiace, podobnie czesto jest z telefonami jak jest jakis problem......
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Tak właśnie sądzę. Bo od wielu dni brak odpowiedzi od experta. Trzeba szukać jakiegoś rozwiązania jak zwrócić tv do sklepu 

0 Like
Darek84
Explorer
Opcje
Na pewno nic z tym nie zrobili, stąd brak informacji do tej pory.
0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @kowalmisiek otrzymałem informacje od inżynierów wsparcia, wszystkie materiały zostały przeanalizowane i problem nie był wcześniej zgłaszany, stąd przypuszczenie, że jest to faktycznie problem z sygnałem tych konkretnych kanałów, biorąc pod uwagę, iż wyłączenie funkcji Auto motion plus niweluje problem, a tryb Auto motion plus ma na celu dodanie klatek, czyli jeśli jest problem z sygnałem(lub dekodera,który odpowiada za przetważanie takiego sygnału) to ten problem zostanie powielony stąd większe szarpanie obrazu. Oczywiście, jeśli twierdzisz, że jest to problem odbiornika nie sygnału to wtedy zapraszam do kontaktu z infolinią Samsung powołując się na naszą korespondencje w celu zgłoszenia sprawy do serwisu, serwis wtedy sprawdzi dokładnie odbiornik nr. infolini 0 801 172 678 lub 22 607 93 33. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
rafcio76r
First Poster
Opcje

Ja również zgłaszam problem z płynnością obrazu, tyle, że jest to widoczne w trakcie oglądania meczów. Automotion nie wyrabia. Posiadam model TV Samsung 60KS7000. Kolega ma model 55KS7000 i u niego jest to samo. Oglądam dużo sportu i występujący problem jest dla mnie nie do zaakceptowania. Jeśli w najbliższych miesiącach Samsung nie rozwiąże tego problemu aktualizacją, to będę reklamował ten model z tytułu rękojmi a firmę Samsungu będę omijał szerokim łukiem. Kolega podobnie. Jak dla mnie to skandal, żeby w TV SuperUltraHD z matrycą 100Hz występował taki problem. Taki problem byłby "do przekłnięcia" jedynie w znacznie tańszym modelu z matrycą 50Hz. Mam nadzięję, że Samsung zrobi coś z tym MEGA PROBLEMEM!!! W przeciwnym razie podziękuję tej Firmie!!! 

0 Like
rafcio76r
First Poster
Opcje
Do poprzedniego postu dodam jeszcze info, że jeśli chodzi o sygnał, to korzystam z kablówki w jakości HD, a kolega z NC+ na zewnętrznym dekoderze. Oglądanie meczów na TV Samsungu KS7000 potrafi podnieść ciśnienie z powodu fatalnego działania systemu AutoMotion Plus.
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam.

 

Jak dla mnie to jest zrzucanie winy na kogoś innego a nie odpowiedź. Niech mi technik wytłumaczy jedną a bardzo prostą rzecz. I da konkretną odpowiedź.

 

Czemu w starym TV który oddałem swojemu ojcu LE37B650 z włączonym upłynniaczem nigdy ale to nigdy nie miałem takich problemów na żadnym kanale????????

 

Czy mam rozumieć że firma Samsung stworzyła nową technologie zwaną AUTO MOTION PLUS która się po prostu do niczego nie nadaje i pakuje ją do nowych TV. To jest jakaś kpina z klienta.

 

Powtórzę raz jeszcze na starym TV Samsunga LE36B650 nie ma takich szarpań!!!!

 

Jak dla mnie jeśli powstaje nowy produkt i firma nie jest w stanie zrobić lepszej technologi niż była w starszych modelach to nie powinna jej zmieniać a nie na siłę pchać dziadostwa jeszcze do TV za tyle pieniędzy.

 

Kupując ten TV kierowałem się tym że stary TV chodził przez wiele lat bez jakiego kolwiek problemu ale widzę że firma Samsung schodzi na *****. Ostatni raz coś kupiłem tej firmy.

0 Like