Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Auto motion plus + tryb PC

(Temat utworzony: 03-04-2017 04:04 PM)
10978 Wyświetlenia
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam. Mam taki oto problem. Posiadam TV Samsung EU55KS7000 i mam do niego podłączony komputer HTPC. Puszczam z niego filmy i TV. Próbowałem na różne sposoby to skonfigurować ale mi się nie udało. Płynność obrazu na starym TV Samsunga była o niebo lepsza.

 

Po 1 wiele osób tak jak ja korzysta z TV i HTPC. Na pewno nie jestem osamotniony w moim problemie.

Kiedy ustawie na tryb PC to po pierwsze nie mam trybu film który wygląda pięknie jak chodzi o filmy i tv. Zostaje tylko standard i dynamiczny które się nadają tylko do grania. No i oczywiście niema trybu auto motion plus.

Zacząłem kombiniować i ustawiłem komputer jako blu ray albo dekoder ale tam podaczas włączonego trybu auto motion plus jest problem. Często się pojawiają mikro szarpnięcia obrazu. Najczęściej widoczne podczas szybkich ruchów kamery. Czy programiści mogli by zaimplementować dobrze działający tryb auto motion plus dla trybu PC. Wiem że za te szarpania obrazu odpowiada auto motion plus bo bez niego idzie obraz dobrze ale nie jest odpowiednio płynny moim zdanie. Na starym tv samsung eu37b650 szło wszystko idealnie a tu taka klapa przy nowy i dość drogim tv.

0 Like
Przejdź do rozwiązania
64 Odpowiedzi
rafcio76r
First Poster
Opcje
Od 9 lat używam TV Panasa 32" FHD z matrycą 100Hz i na nim takiego problemu z płynnością obrazu nigdy nie było!!! Czekamy na konkretne działania ze strony Samsunga i rozwiązanie tego niezwykle istotnego problemu. TV Samsung KS7000 na matrycy 100hz za niemałe przecież pieniądze nie ma prawa odwalać takiej kichy z płynnością obrazu!!!
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

No ja po takich wypowiedziach ze strony experta od samsunga zaczynam tracić nadzieję na rozwiązanie problemu przez tą firmę. Niby największy na świecie producent TV a taki ***** produkuje. Do tego jeszcze ostatnio byłem z dziewczyną w Krakowie w serwisie samsunga. Kupiłem 2 TV samsunga niecały rok temu. Co prawda może nie z najwyższej pólki tylko z niskiej. W obu przypadkach na ekranach wyszły ciemne plamy. Spytałem się go czemu takie plamy wychodzą i czemu samsung ma tak kiepskie matryce że tak się dzieje.

Odpowiedział że to wina Krakowskiego powietrza i smogu. Na dodatek powiedział że na śląsku też tak się dzieje.

Na to ja się zapytałem czy w TV nie powinna taka matryca być hermetyczna i szczelnie zamknięta przed kurzem. I na to nic nie odpowiedział. No takich bajek to już nie chciałem dłużej słuchać.

 

Czy to jest normalne. Według serwisanta plamy na telewizorze mają się prawo robić bo to jest wina powietrza Krakowskiego?

0 Like
rafcio76r
First Poster
Opcje
Kolego, serwisant Samsunga bzdur Ci naopowiadał. To, że na matrycach niektórych modeli wychodzą po pewnym czasie "plamy kurzu" stanowi wadę technologiczną producenta TV, w tym przypadku Samsunga. Wspomniany problem jest powszechnie znany. Opowiadanie "głupot" przez serwis jakoby winę za ten stan rzeczy ponosił konsument użytkujący TV w niewłaściwych warunkach, jest zwyczajnie próbą ucieczki producenta od odpowiedzialności z tytułu wyprodukowania bubla. W końcu TV jest przeznaczony do jego użytkowania w warunkach mieszkalnych. Nikt nie korzysta z TV w cementowni!!! A więc więc w pomieszczeniach o gigantycznym zapyleniu powietrza!!!
0 Like
kaem84
First Poster
Opcje

Potwierdzam, że problem występuje również w telewizorze J6200. Na forum hdtv rozmawiałem z osobą, która ma ten sam problem - przerwy w działaniu auto motion plus kiedy obraz jest wyświetlany z komputera. Czyli przykładowo oglądam film obraz ultra płynny, wg moich ustawień w auto motion plus i nagle na 2-3ek AMP przestaje działać i obraz ma te ok 25fps - wniosek, obraz wygląda jakby szarpał. Żadne ustawienie w TV nie pomaga, zmiana odświeżania w komputerze też nie.

 

Odpowiedź konsultanta Samsunga w tym wątku to porażka. U mnie ten problem występuje zawsze a nie kiedy oglądam TV z komputera. WYgląda to tak jakby telewizor czasami nie dawał sobie rady z sygnałem z komputera.

 

Jak to do chole...y naprawić?!

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Raczej nic z tym nie zrobisz. Pozostaje jedynie patrzyć na to albo wyłączyć auto motion plus i obraz nie będzie płynny ale też nie będzie szarpał. Tak w skrócie samsung wypuścił wadliwy upłynniacz który się nazywa auto motion plus i trzeba z tym żyć. Ja proponuje tylko więcej nie kupować telewizorów tej firmy bo to jakaś kpina. Kupować TV z funkcją z której nie można kożystać to po co w ogóle ją implementować było?

0 Like
kaem84
First Poster
Opcje

Chyba udało mi się wyraźnie poprawić działanie AMP instalując na komputerze ReClock. Ten dodatek do odtwarzaczy filmów na PC służy do dokładnej synchornizacji obrazu i dźwięku w plikach multimedialnych względem odświerzania ekranu. Puki co obraz jest płynny cały czas. Jeszcze ustwiłem odświeżanie ekranu 60Hz bo widnows mi ustawił na 59Hz

0 Like
fenio666
Journeyman
Opcje

Mam Samsunga UE60J6240 i dokładnie ten sam problem. Auto Motion Plus powoduje przycięcia płynności obrazu. Jedyna opcja rozwiązująca ten problem to wyłaczonenie AMP. 

Kiedy zostanie wydana poprawka oprogramowania naprawiająca ten bład ?

Użytkownicy zgłaszali go na forach Samsunga już w 2013 roku ! Jest koniec 2017 i Auto Motion Plus nadal  nie działa prawidłowo. Jeśli tak ma wyglądać jakość Samsunga to będzie mój ostatni sprzęt tej firmy.

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Jeżeli od 4 lat nie naprawili tego to myślisz że to zrobią. Olewają sprawę i tyle. Oddałęm swoj telewizor do serwisu samsunga bo miałem problem z pikselami jak się później okazało winny był kabel HDMI. Zapytałem się serwisanta na temat AMP i problemu z zacinaniem się obrazu przy oglądaniu TV. On mi stwierdził że jest taki problem mu znany. Jak to powiedział TV jest 4k. Jeśli źródło obrazu jest hd przykładowo dekoder TV to telewizor musi przeskalować obraz do 4K. W ten sposób powstają przycięcia. To mu powiedziałem że skoro TV nie jest w stanie przeskalować obrazu z HD do 4K to jest za słaby procesor w TV i po co taki sprzęt wypuszczają na rynek. On stał przy swoim i koniec gadania. Nie wiem co ma wspólnego skalowanie obrazu z AMP ale każda ściema jest dobra. Ja polecam nie kupować więcej TV Samsung.

0 Like
fenio666
Journeyman
Opcje
Serwisant opowiadał bajki bo przycięcia z AMP występują również w TV FullHD jak na przykład mój. Ten model nie ma 4K a przycięcia występują również przy źródle sygnału 1080p i wyświetlaniu 1080p czyli bez skalowania.
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Wiem że bajki opowiadał. Ogólnie podobno najsensowniej kupić jest coś z SONY. Ja wydałem za TV 5500zł i każdemu kto chce kupować TV samsunga to mu odradzam. Taki złom teraz samsung produkuje że szkoda mówić. Dziewczyna moja 2 TV oddała na gwarancji bo ciemne plamy wyszły na LCD. Jak najdalej od tej firmy się trzymać!!!!

0 Like