Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Auto motion plus + tryb PC

(Temat utworzony: 03-04-2017 04:04 PM)
10986 Wyświetlenia
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam. Mam taki oto problem. Posiadam TV Samsung EU55KS7000 i mam do niego podłączony komputer HTPC. Puszczam z niego filmy i TV. Próbowałem na różne sposoby to skonfigurować ale mi się nie udało. Płynność obrazu na starym TV Samsunga była o niebo lepsza.

 

Po 1 wiele osób tak jak ja korzysta z TV i HTPC. Na pewno nie jestem osamotniony w moim problemie.

Kiedy ustawie na tryb PC to po pierwsze nie mam trybu film który wygląda pięknie jak chodzi o filmy i tv. Zostaje tylko standard i dynamiczny które się nadają tylko do grania. No i oczywiście niema trybu auto motion plus.

Zacząłem kombiniować i ustawiłem komputer jako blu ray albo dekoder ale tam podaczas włączonego trybu auto motion plus jest problem. Często się pojawiają mikro szarpnięcia obrazu. Najczęściej widoczne podczas szybkich ruchów kamery. Czy programiści mogli by zaimplementować dobrze działający tryb auto motion plus dla trybu PC. Wiem że za te szarpania obrazu odpowiada auto motion plus bo bez niego idzie obraz dobrze ale nie jest odpowiednio płynny moim zdanie. Na starym tv samsung eu37b650 szło wszystko idealnie a tu taka klapa przy nowy i dość drogim tv.

0 Like
Przejdź do rozwiązania
64 Odpowiedzi
kaem84
First Poster
Opcje

Znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=JziPw42oNyE

W skrócie jeśli są przycinki obrazu przy oglądaniu TV należy wyłączyć Tryb film z Auto 1 lub Auto 2.

Ale to dotyczy tylko telewizji...

 

 

0 Like
Wojtekmarchewka
Explorer
Opcje

 @ kowalmisiek

Dzięki wielkie :), właśnie tego mi brakowało na 43KS7500. Ustawiłem sobie w trybie film, wszystko manualnie, z porad internetowych i ten obraz jest dla mnie najlepszy, u mnie nie ma problemu z UHD Color i mam tą opcję załączoną. Dodam od siebie że "tryb film" stawał się aktywny na PC po ustawieniu odświeżania 50Hz, ale Twoim sposobem mam teraz tryb film i 4k 60Hz. Co do opóźnień myszki, to u mnie nie występuje, ale gdyby komuś tak się działo wystarczy wyłączyć opcję "Auto motion +", teraz jeszcze szukam odpowiedzi na przekłamanie kolorów (czerwona poświata na tekście) po włączeniu HDR na PC w 60Hz (po ustawieniu 30Hz jest ok). Oraz jak włączyć w ustawieniach Geforce GTX 960 format koloru YCbCr444 w trybie HDR

0 Like
Wojtekmarchewka
Explorer
Opcje

 

Miałem podobnie, wystarczyło wejś w menu TV, w opcjię "rozmiar obrazu" i ustawić na włączony "dopasuj do ekranu". Jeżeli opcja byłą włączona, to wyłączyć i jeszcze raz załączyć.

0 Like
Wojtekmarchewka
Explorer
Opcje

 @ kowalmisiek

Dzięki wielkie :), właśnie tego mi brakowało na 43KS7500. Ustawiłem sobie w trybie film, wszystko manualnie, z porad internetowych i ten obraz jest dla mnie najlepszy, u mnie nie ma problemu z UHD Color i mam tą opcję załączoną. Dodam od siebie że "tryb film" stawał się aktywny na PC po ustawieniu odświeżania 50Hz, ale Twoim sposobem mam teraz tryb film i 4k 60Hz. Co do opóźnień myszki, to u mnie nie występuje, ale gdyby komuś tak się działo wystarczy wyłączyć opcję "Auto motion +", teraz jeszcze szukam odpowiedzi na przekłamanie kolorów (czerwona poświata na tekście) po włączeniu HDR na PC w 60Hz (po ustawieniu 30Hz jest ok). Oraz jak włączyć w ustawieniach Geforce GTX 960 format koloru YCbCr444 w trybie HDR

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam. Niestety nie do końca mój problem z auto motion plus został rozwiązany. Nadal przy niektórych transmisjach mam szarpanie obrazu które mnie doprowadza do szału. Najchętniej bym to zgłosił jako reklamacje wybrakowanego produktu. Wielka prośba do techników którzy być może czytają to forum. Nagrałem materiał na swoim HTPC z Nat Geo People HD.

 

Co jest ciekawe.

 

1. Oglądając z włączonym auto motion plus materiał na moim HTPC z systemem operacyjnym LibreELEC program "Cesar Millan_ Psia federacja" miał częste szarpnięcia podczas odtwarzania. Podczas bloku reklamowego wszystko idzie płynnie. Dokładnie taki sam efekt jest na dekoderze satelitarnym opartym na systemie Enigma2 (linux) na którym też to sprawdzałem. Jedna z osób tu w temacie pisała że też ma taki problem na dekoderze oryginalnym od NC+. Ogólnie przeglądając fora zarówno polskie jak i zagraniczne ogromna liczba osób ma taki właśnie problem.

 

2. Nagrałem w moim HTPC program "Cesar Millan_ Psia federacja" i sprawdzałem czy na nagranym materiale występują te szarpnięcia i występują dokładnie tak samo jak podczas oglądania na żywo.

 

3. Ściągnołem na mój PC z Windows 10 ten materiał i go odtworzyłem na moim monitorze (60hz). Wszystko szło gładko bez szarpania zarówno program Cesar Milan jak i reklamy.

 

4. Z mojego PC z windows 10 puściłem na telewizor sygnał kablem HDMI. Włączony był auto motion plus. Ku mojemu zdziwieniu program Cesar Milan idzie płynnie bez szarpania. Po chwili włączyły się reklamy i na nich zaczeło szarpać obrazem.

 

Rozumiem że być może po części to jest wina sygnału video nadawanego przez operatora. Ale wytłumaczcie mi szanowni technicy dlaczego stary TV samsung ze 100hz matrycą LE37B650 z włączonymi upłynniaczami radzi sobie z tym super bez jakich kolwiek szarpnięć?

 

Czy tylko stare TV samsunga miały dobrą jakość?

 

Czytałem o nowych TV SONY i Panasonic. Nikt nawet słowem nie wspomniał o takim problemie a o samsungu są setki stron z takimi problemami.

Moja dziewczyna ma też TV Samsung z serii 6xxx i ma ten sam problem.

 

Tu jest materiał VIDEO na którym można testować i widać przy włączonym AUTO MOTION PLUS problem

https://drive.google.com/file/d/11IIDq1S778msRHCyvqNMP2cxfB2A01_O/view?usp=sharing

0 Like