Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Auto motion plus + tryb PC

(Temat utworzony: 03-04-2017 04:04 PM)
10978 Wyświetlenia
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam. Mam taki oto problem. Posiadam TV Samsung EU55KS7000 i mam do niego podłączony komputer HTPC. Puszczam z niego filmy i TV. Próbowałem na różne sposoby to skonfigurować ale mi się nie udało. Płynność obrazu na starym TV Samsunga była o niebo lepsza.

 

Po 1 wiele osób tak jak ja korzysta z TV i HTPC. Na pewno nie jestem osamotniony w moim problemie.

Kiedy ustawie na tryb PC to po pierwsze nie mam trybu film który wygląda pięknie jak chodzi o filmy i tv. Zostaje tylko standard i dynamiczny które się nadają tylko do grania. No i oczywiście niema trybu auto motion plus.

Zacząłem kombiniować i ustawiłem komputer jako blu ray albo dekoder ale tam podaczas włączonego trybu auto motion plus jest problem. Często się pojawiają mikro szarpnięcia obrazu. Najczęściej widoczne podczas szybkich ruchów kamery. Czy programiści mogli by zaimplementować dobrze działający tryb auto motion plus dla trybu PC. Wiem że za te szarpania obrazu odpowiada auto motion plus bo bez niego idzie obraz dobrze ale nie jest odpowiednio płynny moim zdanie. Na starym tv samsung eu37b650 szło wszystko idealnie a tu taka klapa przy nowy i dość drogim tv.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Problem udało mi się rozwiązać. Może przyda się to potomności i może ktoś będzie miał taki problem.

1. TV nie może być ustawiony jako PC. Ja ustawiłem jako Konsola do gier.

2. W przypadku Konsoli do gier mam możliwość wyboru trybu obrazu "FILM" i on jest najładniejszy więc go ustawiłem.

3. W ustawieniach obrazu /ustawienia eksperckie

Czysty obraz cyfrowy = wyłączony

Auto Motion Plus = użytkownika redukcja rozmycia = 10 redukcja drgań = 4

Najważniejsze!!!! HDMI UHD Color = wyłączone (gdy był włączony to przy zmianie z 50hz na 60hz TV traciła synchronizację i nie było obrazu)

 

 

HTPC z LibreElec ustawienia

Ustawienia / System / Wyświetlacz

Rozdzielczość: 3840x2160

Częstotliwość odświeżania: 60Hz

 

Ustawienia / Odtwarzacz / Wideo

Dostosuj częstotliwość odświeżania: Po uruchomieniu/zatrzymaniu

Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem: zaznaczyć

 

Po tych ustawieniach wszystko chodzi płynnie zarówno w filmach jak i w TV

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

64 Odpowiedzi
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @kowalmisiek

 

W przypadku połączenia TV poprzez HDMI telewizor wykrywa, że jest to komputer, żeby nie było opóźnień w sterowaniu np. myszką to nie ma możliwości włączenia ulepszaczy obrazu, które powodują przetworzenie obrazu i powodowanie opóźnienie względem wykonanego ruchu do reakcji na obrazie. Między innymi też z tego powodu dostępne są też dwa tryby obrazu standard i dynamiczny.  Wybierając inne przypisanie złącza HDMI jak jest podłączony PC powoduje, że ekran z komputera nie jest w pełni wyświetlany na ekranie stąd problem w przetworzeniu przez tryb Motion Plus.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Wydaje mi się że w trybie bluray jak i dekoder obraz z komputera jest w pełni wyświetlany przynajmniej w rozdzielczości 3840x2160. A nieda się po prostu tej opcji podmontować do PC i dać uwagę że tryb auto motion plusten nie nadaje się do gier? Domyślam się że to jest dużo bardziej skomplikowane niż ja piszę ale mniej więcej o to chodzi.

 

Jak dla mnie płacąc za TV 5500zł i mieć gorszą jakość niż na starym TV który ma 7 lat to jakaś katastrofa. Najlepiej jak by był tryb PC Gra i tryb PC FILM w którym jest działający tryb auto motion plus.

 

Jest jaka kolwiek szansa liczyć na zaimplementowanie tego trybu?

0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

Jak sprawdzałem podłączając koputer po HDMI do każdego TV 4K czy to serii H,J,K i Q u mnie nie pokazuje się pełny ekran jeśli wybieram inny tryb niż PC. Co do zaimplementowania takiego trybu to ciężko stwierdzić czy kiedyś zostanie dodany ale sugestie klientów zawsze są przekazywane do centrali Samusng.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

U mnie jest KS7000 i właśnie sprawdzałem. Obecnie mam ustawiony tryb dekoder z 3840x2160 60Hz. Obraz jest identyczny zarówno w trybie PC jak i dekoder. Nigdzie nie ucina mi menu start ani ikon na pulpicie windows. To ja bym poprosił o przekazanie sugestii dodanie trybu auto motion plus do samsunga. Domyślam się że musiało by być dużo zleceń żeby programiści to zrobili i pewnie nic z tego nie będzie ale jeśli to możliwe to proszę zgłosić moją sugestię.

0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

To dziwne podłączałem 2 różne komputery i za każdym razem obraz był nieco ucięty. Oczywiście sugestię przekażę dalej.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Nie zauważyłem żadnego ucięcia obrazu w porównaniu do opcji PC. Wydaje mi się w obu przypadkach wszystko identyczne w rozdzielczośći 3840x2160. Co innego jak się ustawi rozdzielczość 4096 × 2160 to wtedy ucina.

0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Ewentualnie jest jakiś sposób oszukania tv samsung żeby PC wykrył jako dekoder czy bluray? To by w moim przypadku zapewne rozwiązało problem.

0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

Osobiście nie znam sposobu na oszukanie telewizora, jeśli coś znajdę to chętnie się podziele tą informacją.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
kowalmisiek
Navigator
Opcje

Witam

 

Załatwiłem sobie dekoder tv sat vu+duo do testów wraz z pakietem nc+. Oraz boxa z androidem na pokładzie i wgranym w nim odtwarzaczem kodi. Dekoder podłączyłem jako dekoder kablowy a odtwarzacz jako bluray. W obu przypadkach jest ten sam efekt szarpania obrazu przy włączonym auto motion plus. Podkreślam że to już nie jest komputer PC. Szukając informacji o tym problemie znalazłem taki temat na forum:

 

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1260297-samsung-auto-motion-plus-not-hd-co...

 

Co prawda nie dotyczy to tego modelu ale dotyczy technologi auto motion plus.

 

No i teraz nie rozmiem skoro w starych modelach taki problem występuje to po co w ogóle Samsung wypuszcza nowe modele z tym samym problemem? Jeśli to ma tak działać że nie działa to lepiej pozbawić dany model tej technologi skoro więcej robi problemu niż korzyści.

 

Ja osobiście jestem bardzo zawiedziony. Kupując TV za 5500zl czegoś można wymagać. Jeśli ten problem nie zostanie naprawiony w przyszłych firmware ja osobiście więcej już nie kupię żadnego TV Samsunga.

0 Like