Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tryb Game Motion Plus nie działa - Q77A

(Temat utworzony: 02-08-2021 11:45 PM)
1542 Wyświetlenia
Beeercik
Apprentice
Opcje

Dzień dobry,

 

mam problem z trybem Game Motion Plus w telewizorze Samsung Q77A.

Obraz nie upłynnia się w tym trybie, nie różni się ani trochę względem tego kiedy tryb jest wyłączony.

Testowałem na Xboxie 360, Mi Boxie, Xboxie Series X i wszędzie wygląda to identycznie - brak jakiegokolwiek upłynnienia mimo włączonego trybu Game Motion Plus.

Sprzęt podpięty pod HDMI 4 (2.1), przewód HDMI Ultra High Speed, VRR w konsoli wyłączony, konsola ustawiona na 60hz.

Nie mam pomysłów, testowałem już wszystko, mam dość tego tv.. 

0 Like
8 Odpowiedzi
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

Czy sprawdzałeś ostatnio aktualizację oprogramowania? Skorzystaj z poniższej ścieżki:

Ustawienia->Pomoc techniczna->Aktualizacja oprogramowania.

0 Like
Beeercik
Apprentice
Opcje

Cześć, oczywiście że sprawdzałem, sprawdzam co dwa dni bo liczę, że w końcu problem zniknie, ale już tracę nadzieję, że to zostanie naprawione.

 

Kontaktowałem się z supportem, podłączyli się zdalnie do telewizora, nie zauważyli żadnych nieprawidłowości..

Zdecydowałem się na Samsunga głównie ze względu na tryb Game Motion Plus, a on nie działa.. 

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Beeercik, w takim razie można jeszcze skorzystać z pomocy autoryzowanego punktu serwisowego. Może na miejscu przy telewizorze, a nie zdalnie, będą w stanie stwierdzić, co jest nie tak: https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

kurian85
Pioneer
Opcje
game motion plus tylko będzie działał w rozdzielczości na 1080p jak usatwisz 4k na konsoli lub 1440p to opcja jest niedostępna szara, testowałem u siebie, ale chyba freesynch premium 4k ustawione pod 120hz jest lepsza opcja niż 60hz i game motion plus który ma do tego dążyć , game motion jest pod gorsze rodziałki, jak masz tv 4k hdmi 2,1 to był zostawił bo daje rade ten freesynch. Inna opcja że czytałem jak ktoś skarżył się że nie widział różnicy niby smużenia takie same , niezależnie od tego czy suwak ustawiony na 0 czy na 10 ale to już inna kwestia
Beeercik
Apprentice
Opcje
Cześć, dzięki za odpowiedź. U mnie Game Motion Plus jest dostępne na każdej rozdzielczości, na 4K też.
Jest niedostępne kiedy konsolę ustawię w tryb 120hz, albo kiedy włączę freesync.

Przy grach w 30fps (a właśnie o nie mi chodzi) freesync niestety nie zdaje egzaminu, bo i tak nie jest płynnie, dlatego zależy mi na Game Motion Plus, który jest zwyczajnie zepsuty w tym telewizorze..
0 Like
kurian85
Pioneer
Opcje
ja sprawdzałem ,przelaczalem to przy game motion plus wogole robil mi się mega lag w grach online, więc w ogóle jakby ta opcja mnie przestała interesować. Dlaczego tak nie wiem, nie powinno być, ale tak rzeczywiście jest i też wyczytałem że tak ten uplynniacz wpływa ,więc jakby zrezygnowałem z tego naturalnie, freesynch u mnie zdaje egzamin nie szarpie automatycznie sobie dobiera te klatki i jest ok. Po aktualizacji trochę zmiana ustawień obrazu ale wydaje mi się że jest jeszce lepiej.
0 Like
Beeercik
Apprentice
Opcje
A próbowałeś grać na upłynniaczu, ale bez włączonego Trybu Gry?
U mnie w grach które mają 30fps jest ogromna różnica kiedy go włączę, wygląda to praktycznie jak 60fps.

Znajdziesz to w Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Ustawienia wyrazistości ekranu.
Tylko musisz mieć wyłączony freesync w konsoli i konsolę ustawioną na 60hz oraz wyłączony Tryb Gry w tv.

Wtedy upłynniacz działa, ale jest zbyt duży lag przez co w większość gier nie da się komfortowo grać.
Dlatego powinno to działać również w Trybie Gry, bo wtedy lag jest bodajże na poziomie 21ms, więc bardzo dobry wynik.

No ale właśnie, powinno a nie działa, pół roku mam ten TV i dalej tego nie naprawili 😕
0 Like
kurian85
Pioneer
Opcje
I masz rację mój czeski błąd, działa tez przy 4k ale , musi być na 60hz i trzeba wyłączyć vrr w konsoli bo wtedy automatycznie przełącza. Co do reszty się zgadza. Ja też dałem się nabrać na ten marketing z game motion plus. 😀😀Co prawda w poprzednim qledzie to ładnie robiło robotę q67rat, ale to inna konsola, rozdzielka inne warunki. Też mnie to zastanowiło że tv coś z tym sobie nie radzi,, bo przy oglądaniu tv treści sportowych przy włączeniu ulepszcaczy gorzej niż bez. Jak włączę opcję wyrazistość i zabawie się suwakami jest gorzej niż jak się pozostawi opcję wyłączoną. Z drugiej strony musi działać ulynniacz bo wtedy cały czas było by kijowo a tak nie jest.
0 Like