Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

55’’ QLED TV 2018 Q7F - problem z jakością obrazu Playstation 4

(Temat utworzony: 02-02-2019 03:16 PM)
4420 Wyświetlenia
hUBO84
Pioneer
Opcje

Witam, po podłaczeniu PS4 do TV 55’’ QLED TV 2018 Q7F  w grze Pro Evolution Soccer zauważyłem znaczny spadek jakości obrazu- wręcz tragiczny. Po kilku próbach skonfigurowania TV pod konsolę (rónież przy udziael tel. wsparcia samusnga) oraz  zakupie nowego kabla (najlepszy HDMI jaki mieli w sklepie), nadal widoczny jest spadek jakości obrazu, m.in.: rozmywający się obraz przy szybszej rozgrywce, smógi, poświata (rozmycie) wokół kontur zawodników. Nie wiem czy ten model, który kupiłem ma błędnie działającą matrycę, czy ma problem z jakością obrazu ze starszych konsol (to nie jest PS4 PRO). W innych grach nie zauważyłem takich błędów, ale za to podczas ogklądania prawdziwego meczu na kanale Eleven pojawił się ten sam problem. Problemy pojawiły się również podczas oglądania TVP 1 HD - sporadyczne klatkowanie obrazu. Może ma problem z kolorem zielonym i szybką animacją wysokiej jakości?

 

Pói co mój starszy (4 letni) TV konkurencyjnej firmy daje mi znacznie lepszą jakość obrazu bez straczonych godz. na konfigurację... 

Proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić oprócz zwrotu sprżetu do sklepu i obsmarowania tego modelu w rankingach :winking-face:

0 Like
72 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Jak teraz wygląda po dwóch dniach testu jakość obrazu ?

0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje
Hej, no średnio... ale znacznie lepiej niż było.
Po aktualizacji jest około 70-80% mniej zakłóceń obrazu, pierwszego dnia wogóle nie zuważyłem. Drugiego pograłem 3-4 godz. i niestety wystapiły, chociaż nie tak często i mocne jak wcześniej. Później testowałem grę z wyłącoznym hdr na kosoli lub obnizeniem rozdzielczości do 2160p-YUV420 - bez wyraźnej poprawy. Podczas oglądania meczu w TV (na kanale Eleven) były ze 3-4 przycięcia obrazu. Za to znacznie poprawiła się ostrość i nie ma rozmytego tła wokół piłkarzy.

Nie wiem już czy coś więcej wyciągnę z tego tv, ogólnie jestem (delikatnie mówiąc) rozczarowany... To mój pierwszy tv samsunga klasy premium (wcześniej używałem jakiś tańszy full hd i kilka Sony) i w porównaniu do poprzedniego mojego tv Sony Bravia, którą mam od 4 lat, wypada blado. Poczekam, aż wyjdzie Playstation 5 i tv 8k spadną z ceny, następnie po zapozniau się z warunkami ubezpieczenia, wymienię TV :winking-face:
0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje

Te ustawienia stosuję od początku użytkowania, niewiele zmieniły. Poniżej przedstawiam kolejną mega "profesjonalną" wizytę serwisantów Samsunga (znów ta sama para "złotych rączek"):
1. problem z przycinaniem obrazu w transmisjach sportowych (szybszy obraz HD, zmieniająca się perspektywa/ kamera) - wyłączyć motion plus, efekt: faktycznie już nie przycina, ale obraz stracił na ostrości, ciut jakby rozmyty)...
2. problem z gubieniem ostrości w szybszych grach na ps4 (testowane na PES2019) obraz (po aktualizacji oprogramowania) już nie tnie, ale przy zmianie kamery lub szybszej akcji z wieloma elementami gubi ostrość/ rozmywa kontrast (problem nie występował na modelu ekspozycyjnym w salonie Samsunga) - diagnoza:
1) "tv ma za słaby procesor i nie nadąża za sygnałłem";
2) problemu nie ma, ponieważ "nie występuję on w każdej z gier przez Pana tesowanych"
3) TV Samsunga są "niekomapatybilne" z konsolami Sony;
4) "ma Pan słaby TV, do gier to trzeba było kupić sobie Q9 za kilkanaście tys. (mój w momencie zakupu wart był 7,5 tys + 500 zł ubezpieczenie, Q9 obecnie kosztuje 6900 - może niech mi wymienią) ...
5) my nie widzimy usterek... , ponieważ raz są raz ich nie ma :smiling-face:
na info. że wyminiełem kable (2 nowe HDMI, jeden z pełną przepustowoąscią 4k), tesotowałem na 3 konsolach, w tym PS4 pro oraz, że na ekspozycyjnym tv w salonie samsunga (podpiąłem tam mój sprzęt z grą) usterki nie wystąpiły usłyszałem, że (to jest najelpsze), salon firmowy samsunga w Arkadii w Warszawie "nie ma na ekspozycji tv q7, tylko same q9"- zadzwoniłem tam żeby potwierdzić, że jednak tesotwałem na q7- potwierdzili. Upewnili mnie też, że nie mają tam jakichś specjlanych demostracyjnych egz. TV lub kabli itp...
Sprawdziłęm, też ich (serwisantów) kabel One Conect i przez 10 min nie było usterek ... staneło, że coś tam mi wymienią (chyba kabel i modul do którego są podłączane kable), żebym już się "odczepił i nie dzwnił na infolinie" ...
Przez 10 lat użytkownaia sprzętu SONY i Appla nie spotkałem się z takim przejawem "profesonlaizmu",jak przez 3 miesiące Samsunga... reszta bez komentarza...

0 Like
Rozwiązanie
hUBO84
Pioneer
Opcje

tak stosuję, niewiele pomogły, jak z resztą ostatnia wizyta serwisantów.
Ps. dziękuję za usunięcia mojego posta z opisem diagnostyki serwisantów Samsunga :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

 

Post nie został usunięty. Bezpośrednio po dodaniu filtr SPAM automatycznie dodał go do kwarantanny. Niestety dzieje się tak z dłuższymi postami. Już przywróciłem Twoją wypowiedź. /RadekK

RadekK
Hotshot
Opcje

@hUBO84,

Wierzę, że wymiana modułu i kabla załatwi sprawę. Daj znać, czy będzie poprawa.

0 Like
hUBO84
Pioneer
Opcje

Jestem po dzisiejszej akcji serwisowej. Wymieniony został kabel TV one conect oraz płyta główna. Efekt w grze sportowej znikło przycinanie obrazu pojawiły się rozmycia (takie jak przed aktualziacją oprogramownia), ale wprowadzając ponownie ustawienia maunalne (mogę podać dla zaintersownych) pod konsole zostały wyeliminowane :).  Obraz podczas oglądania filmów w tv zyskał jakby na dynamice (ustawienia takie jak miałem wcześniej) i nie przycinał podczas oglądania szybszej  transmisji meczu piłki nożnej. Co ciekawe  dzwięk (przestrzenny) też się jakby poprawił (do TV podłączony zestaw kina domowego BOSE poprzez kabel optyczny). 

Wydaje mi się, że problem naprawiony - trzymajcie kciuki :smiling-face:

CIekawostka, po wymianie płyty oprgoramowanie było już w wersji 1202, ale nie chce się podnieść na 1202,3 - tak jak miałem wcześniej. 

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hUBO84  Oczywiście że masz w TV wychodzisz pomoc techniczna i wybierasz Kontakt z firmą Samsung i tam znajdziesz pełną wersje firmware.

0 Like
robsson86
Explorer
Opcje

Część.

Te borykam się z ustawieniami tv pod PS4 i PESem.

Mógłbyś napisać na jakich dokładnie ustawieniach grasz obecnie żeby wyeliminować słabszą jakoś?

Chodzi o ustawienia trybu gra, ustawień obrazu i HDR w konsoli (włączony czy nie)

0 Like
qwell23
Apprentice
Opcje

Witam,

 

widze, że nie jestem sam - powiem szczerze jestem lekko .... poddenerwowany, zmieniłem 10cio letni tv LED na to cudo i generalnie rozczarowanie,

największy problem mam chyba z Fifą 20 na ps4 - u mnie obraz mam wrażenie jest jakby na siłę dopasowany do gry, czarne literki mają białe poświaty ale co najważniejsze fifa się przycina szczególnie (chociaż nie mam pojęcia jaki to może mieć związek z TV) w stałych fragmentach, po prostu chwilami - nie tak rzadko skacze obraz zamiast być płynny

(takiego efektu nie miałem abslotunie przy wykorzystaniu starego TV) 

 

bardzo jestem ciekaw Waszych konfiguracji TV z PS4 może uda się rozwiazać problem

0 Like