Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z pilotem uniwersalnym + dekoder multimedia.

(Temat utworzony: 02-04-2021 12:05 PM)
3397 Wyświetlenia
kamiljozio
First Poster
Opcje

Witam, mam problem z konfiguracją pilota uniwersalnego w telewizorze Samsung UE55TU7102K  i dekoderze multimedia  ADB-3830CD. Po zakupie telewizora przez miesiąc wszystko działało bez problemu. Jednego dnia pilot uniwersalny przestał działać. Próba ponownej konfiguracji kończy się niepowodzeniem, telewizor bez problemu konfiguruje pilota uniwersalnego z konsola PS4 jednak z dekoderem się nie da. Nic nie dała próba pilota z innego telewizora, wymiana bateria, zamiana kabli HDMI. Dekoder reaguje tylko i wyłącznie na fabryczny pilot od Multimedii. Pomoc techniczna multimedii uważa, że z ich strony wszystko jest ok, wina telewizora. Aktualne oprogramowanie na TV i na dekoderze. Czy można coś jeszcze zrobić z TV czy starać się uzyskać od multimedii nowy dekoder ? 

Pozdrawiam  

0 Like
71 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamiljozio  Czy próbowałeś ręcznie wybrać po numerze?

20210402_121223.jpg 

0 Like
kamiljozio
First Poster
Opcje

próbowałem, dekoder w dalszym ciągu nie reaguje. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Masz coś napisane na tablice znamionowej jaki to producent?

0 Like
kamiljozio
First Poster
Opcje

IMG_20210402_182537.jpg

IMG_20210402_182522.jpg

 To wszystko co znalazłem na dekoderze 

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @kamiljozio ,

Sprawdź, czy masz aktualną wersję oprogramowania w TV. Instrukcję znajdziesz na forum pod linkiem:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/Aktualizacja-oprogramowania-przez-USB/... 

Pamiętaj, że nie każde urządzenie będzie w pełni kompatybilne z TV.

kamiljozio
First Poster
Opcje

Oprogramowanie Tv aktualne, nowszego nie ma do pobrania. 

Rozumiem, że nie każde urządzenie będzie w pełni kompatybilne, to samo usłyszałem od pomocy technicznej. Jednak funkcja ta działała przez miesiąc bez najmniejszych problemów, w TV podczas ręcznej konfiguracji też mam do wyboru mój model dekodera jednak konfiguracja kończy się nie powodzeniem. 

0 Like
MatiW
Pathfinder
Opcje

Jasne, a więc pozostaje Ci czekanie na nową aktualizację, nic się nie da zrobić na ten moment 🙄

rajasPL
First Poster
Opcje

Po 11 miesiącach u mnie też uniwersalny pilot padł i to dla wszystkich urządzeń HDMI, łącznie z konsolą XBOX.

Wcześniej nie było w ogóle z tym problemu.

Reset do ustawień fabrycznych z odłączonym przewodami HDMI nie przyniósł rezultatu.

Software Samsunga jest po prostu do bani w tych TV… TV jest jeszcze na gwarancji zobaczymy co jeszcze wymyśli Support 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@rajasPL  A jaki masz model TV? Bo ja nigdy nie miałem problemu z HDMI na starszym modelu z 2015 roku i obecnych z 2019.