Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z 980 pro

(Temat utworzony: 14-02-2023 02:24 PM)
614 Wyświetlenia
fabiank112
Explorer
Opcje

Mam dysk 980 pro 1 tb  jako system i dysk patriot 512 drugi na przejściówce pcie to nvme i wszystko działa jak należy

kupiłem 2 tysk 980 pro 1 tb bo brakowało mi już miejsca więc wyciągłem ten 512 gb patriot wsadziłem 980 pro i system nie chce ruszyć w biosie wykrywa że 2 dyski 980 pro 1002 gb wiec wszystko sie zgadza co najlepsze po wyciągnięciu drugiego 980 pro i zostawieniu samego 980 z systemem wogóle system nie może ruszyc bios nie widzi dysku mimo iż jest 1 dysk w M2. Wkładam spowrotem 512 gb patriot i co system sie włącza i wszystko dizała.

Więc co robić bo kupiłem 980 pro i nie moge z niego korzystać a jak wsadze stary dysk 512 gb patriot to działa cały system. 

Nie wiem co może być grane jak by nie można było korzystać z 2 dysków 980 pro a juz z obcym dyskiem działa 

Płyta X570 UD GIGABITYTE AM4 RYZEN 5 3600 32 GB RAM 

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

Kopiowałem w życiu trochę dysków. W przypadku klonowania warto ustawić partycję diagnostyczną (zastrzeżone przez System) jako podstawową. Często się o niej zupełnie zapomina. Zawsze możesz również uruchomić narzędzia domyślnie przeznaczone do naprawy rozruchu systemu.

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

Sformatowanie patriota nic nie dało dalej ten sam problem bez patriota samsung nie rusza systemu mimo iż bios widzi oba dyski samsunga 

Teraz co za jakiś czas padnie patriot z przyczyn naturalnych ma już 3 lata wiec TBW osiągnie niebawem i stracę dane z samsunga nie mam niestety innego komputera by sprawdzić jak stary samsung działa na innym kompie ale no patriot jest goły 0 bajtów zajęte i bez niego nie rusze starego samsunga jak i 2 samsugi stary i nowy nie działają 

 

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

bios nie jest w stanie uruchomić samsunga  wiec nie jestem w stanie właczyć żadnych opcji naprawy rozruchu 

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

A więc tak patriot sformatowany samsung nie rusza bez niego jak i 2 samsungi tez nie dzialają nie wiem co może blokowac samsung że sam samsung nie chce ruszyć systemu. 

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

@fabiank112,

Jaki błąd wyświetla ci się przy starcie systemu z podłączonym samym dyskiem Samsung?

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje
Włącza się bios i tyle nie ma żadnego błędu komputer rusza i włącza się bios mimo iż ja go nie wywołuje
0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

@fabiank112 

Myślę, że możesz spróbować uruchomić Samsung Magician i wykonać aktualizację oprogramowania układowego dysku.

Bezpośredni link:

https://download.semiconductor.samsung.com/resources/software-resources/Samsung_Magician_installer_O....

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

Jest problem z biosem ma wklepane ze secure boot tylko z patriotem i nie wiem jak to usunać. i dlatego bez patriota nie rusza samsung nawet jak sam samsung bedzie bez patriota 

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

@fabiank112 

W zakładce Security w BIOS powinna być dostępna opcja wyłączenia Security Boot.

0 Like
_Użytkownik_
Helping Hand
Opcje
Witam, co mam zrobić? Podłączyłem dysk SSD M.2 980 Samsung do laptopa i BIOS go nie widzi. Prawodobodobnie powodem jest to, że laptop obsługuje tryb AHCI, a dysk ma tryb NVMe, da się coś jeszcze zrobić?
0 Like