Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z 980 pro

(Temat utworzony: 14-02-2023 02:24 PM)
607 Wyświetlenia
fabiank112
Explorer
Opcje

Mam dysk 980 pro 1 tb  jako system i dysk patriot 512 drugi na przejściówce pcie to nvme i wszystko działa jak należy

kupiłem 2 tysk 980 pro 1 tb bo brakowało mi już miejsca więc wyciągłem ten 512 gb patriot wsadziłem 980 pro i system nie chce ruszyć w biosie wykrywa że 2 dyski 980 pro 1002 gb wiec wszystko sie zgadza co najlepsze po wyciągnięciu drugiego 980 pro i zostawieniu samego 980 z systemem wogóle system nie może ruszyc bios nie widzi dysku mimo iż jest 1 dysk w M2. Wkładam spowrotem 512 gb patriot i co system sie włącza i wszystko dizała.

Więc co robić bo kupiłem 980 pro i nie moge z niego korzystać a jak wsadze stary dysk 512 gb patriot to działa cały system. 

Nie wiem co może być grane jak by nie można było korzystać z 2 dysków 980 pro a juz z obcym dyskiem działa 

Płyta X570 UD GIGABITYTE AM4 RYZEN 5 3600 32 GB RAM 

0 Like
32 Odpowiedzi
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Masz panie kolego pliki systemowe jakieś na ptriocie . Dlatego tak. Masz pewno tam jaks ukryta partycje systemowa. Albo plik stronicowy ew jakieś dziwne rzeczy. Musisz dokladnie to sobie zwryfikowac. Ja zongluje dyskami przy dysku sytemowym i wszystko bangla jak talala
0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

rozumiem twoje zdanie nie krytykuje go ale czemu sam samsung na ktorym jest system nie chce ruszyć bo zrobilem próbe ze samsung  ten pierwszy a na patriocie nie mam zadnego systemu bo formatowałem patriota juz za czasów jak kupiowałem pierwszego samsunga bo patriot wtedy był na dane a samsung na system  wiec od jakiegos mega długiego czasu na patriocie nie bylo żadnego systemu a BIOS nie chciał abym wybrał boot dysku jak by wogóle nie widział dysków wiec co ma BIOS do systemu. Nawet rozwazałem ze dysk padł i szykować nowego windowsa a wogóle nie chciał sie uruchomić boot by wybrać pendrive z systemem 

0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Chodzi mi o jakieś ukryte dane które nie sa widoczne. Bo skoro nic tam nie ma to czemu nie rusza bez niego.
0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
A spróbuj zamienić gniazda
0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Moze jednak jest jaka ukryta partycja
W menagerze dyskow na patryjocie nic nie ma ?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@fabiank112  Dzień Dobry

Czy ma Pan możliwość sformatowania tego nowego dysku?


0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

Jedyne co ciekawe to ze patriot to wolumin prosty i jest taki żółty kolor ale dalej nie rozumiem dlaczego samsuing stary na którym jest system sam nie rusza przecież np. patirot mógby dobrze sie zepsuć ze starości tam są nie jakies duze gwarancje co do zapisu danych i co jak by padł patriot to stracił bym samsunga ? 

0 Like
fabiank112
Explorer
Opcje

wtedy strace m2 4.0 i praktycznie szkoda było kupować 980 bo jak bym wiedział że bedzie taki problem to za tą kwote bym pewnie moze miał 2 tb na pcie 3.0 

0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Jesli nie ma na 100procent zadnym smieci systemowych to musi działać bez niego jesli nie dziala to cos jest skopane. Jesli mozna to format i instalacja z nowego systemu na jednym podlaczonym 980 pro. Ja mam 2 pro980 i wdblack 850 i blue 550 i wszystkie hulaja niezaleznie. Moge wszystkie wypiac i system ruszy sobie z jednego samego 980 pro
0 Like