Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dell inspiron 3567 i evo 870

(Temat utworzony: 23-10-2022 08:00 PM)
170 Wyświetlenia
Newmember43
First Poster
Opcje

Witam

Może ktoś miał podobny problem i mi podsunie rozwiązanie. Chciałam sklonować w laptopie dell inspiron 3567 z windows 10 pro dysk hdd na nowy ssd evo 870. Dysk ssd sformatowany włożony w kieszeń, podpięty poprzez kabel usb, widoczny w Zarządzaniu dyskami. Po włączeniu Samsung Data migration ustawieniu dysków i włączeniu start nic się nie dzieje. Natomiast po ponownym sprawdzeniu w Zarządzaniu dyskami dysk ssd jest offline, nieprzydzielony, tak jakby w ogóle nie był sformatowany.

Próbowałam też sklonować poprzez Macrium Reflect Free. Po niby wszystko ruszyło ale po kilku godzinach klonowania postęp był 2 %.

Dysk hdd ma 5 partycji, zaszyfrowane bitlockerem. Jednakże nie mam opcji by go wyłączyć bo jest jakiś błąd.

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

0 Like
5 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Newmember43, Na początek sprawdziłbym, czy nowy dysk w ogóle działa w tej kieszeni. Spróbuj zmienić jego status na Online i utworzyć nowe partycje.

Szyfrowanie najlepiej będzie wyłączyć przed sklonowaniem dysku. Jaki dokładnie występuje przy tym błąd ?


Newmember43
First Poster
Opcje

Dysk działa w kieszeni, podłączałam go do innego laptopa i go widział bez problemu.

No właśnie nie da się wyłączyć szyfrowania bo w bitloader jest tylko możliwość włączenia go. Komp nie jest mój więc nie znam jego historii.

0 Like
SaCam
Navigator
Opcje
Dopóki nie wyłączysz opcji bitlockera, operacja się nie uda
0 Like
Newmember43
First Poster
Opcje
tylko nie mam pojęcia jak ..bo w panelu sterowania w ustawieniach bitlocker jest opcja tylko włącz funkcje bitlocker a w zarządzaniu dyskami napisane jest ze są zaszyfrowane funkcją bitlocker. Odinstalowałam antywirusa i nic to nie zmienilo20221023_232345_1000001098_1666560225.jpg20221023_232257_1000001097_1666560181.jpg
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Newmember43, Uruchom CMD jako administrator i skorzystaj z poniższej komendy

 

manage-bde C: -off