Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problemy z dyskami Samsung SSD 980 PRO

(Temat utworzony: 25-02-2023 10:46 PM)
1812 Wyświetlenia
Rafał_K
First Poster
Opcje

Na niektórych serwisach internetowych można się spotkać z informacją o najprawdopodobniej wadliwym firmware w pamięciach SSD Samsung 980 PRO. Prowadzi to do zablokowania napędu w trybie tylko do odczytu co czyni go nieprzydatnym do użytku:

1

https://www.pugetsystems.com/support/guides/critical-samsung-ssd-firmware-update/

Zalecana jest w związku z tym zmiana firmware napędu SSD z wadliwej wersji 3B2QGXA7 na co najmniej wersję 5B2QGXA7 za pomocą udostępnianego przez producenta oprogramowania Samsung Magician.

Zamierzałem kupić ten napęd do konsoli Sony Playstation PS5 (w wersji z radiatorem) i trochę się obawiam tego problemu. Stąd następujące pytania z mojej strony:

  • Jak kupić napęd SSD 980 PRO 2TB który zawiera wystarczająco świeży firmware?
  • Jeśli się nie uda to jak wgrać nowszy firmware dla napędu wykorzystywanego w konsoli Playstation PS5?

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

Nie da się dokładnie ustalić, które partie dysków mają najnowszą wersję bez podłączenia do płyty głównej.

@Rafał_K  Jeżeli nie masz możliwości samodzielnie dokonać aktualizacji z jakiegoś powodu i okaże się, że konieczna jest zmiana oprogramowania dysku, to napisz do wsparcia Samsunga, czy jest możliwa aktualizacja przez serwis.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 Odpowiedzi
YOX
Samsung Members Star ★
Opcje
Cześć @Rafał_K

1. Im data produkcji (zawarta na opakowaniu), będzie bliższa obecnej dacie, tym oprogramowanie na sprzęcie powinno być nowsze.
2. Można spróbować podpiąć dysk, po pierwsze do komputera ( w celu aktualizacji), a następnie do konsoli.
Rafał_K
First Poster
Opcje

Jaka jest zależność między datą produkcji a wersją wgranego firmware? Gdybym ją znał to mógłbym próbować sprawdzić to ze sklepem przed kupnem napędu SSD.

Niestety nie mam w domu komputera do którego mógłbym podłączyć ten napęd aby zmienić mu firmware na nowszy. Czy Samsung nie powinien wycofać wadliwych napędów ze sklepów? Nie powinienem jako klient w ogóle się martwić takimi rzeczami.

0 Like
YOX
Samsung Members Star ★
Opcje

1. Jeżeli data produkcji jest przed wydaniem wadliwego oprogramowania lub po wydaniu kolejnej aktualizacji po nim, wtedy prawdopodobnie oprogramowanie powinno być inne niż wadliwe.

2. Być może zostało to zrobione, natomiast ja nie posiadam takich informacji. @JustynaM ,  @OleksiiA wiecie coś na ten temat ? 

Rozwiązanie
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć,

Nie da się dokładnie ustalić, które partie dysków mają najnowszą wersję bez podłączenia do płyty głównej.

@Rafał_K  Jeżeli nie masz możliwości samodzielnie dokonać aktualizacji z jakiegoś powodu i okaże się, że konieczna jest zmiana oprogramowania dysku, to napisz do wsparcia Samsunga, czy jest możliwa aktualizacja przez serwis.

Rafał_K
First Poster
Opcje

Zdecydowałem, że poczekam z zakupem aż pojawi się model 990 PRO w sklepach. Oprócz uniknięcia ryzyka wadliwego firmware plusami w tym przypadku są szybkość, nowsza wersja standardu NVMe oraz ponoć mniejsze zużycie energii. Jeśli nie uda się kupić 990 PRO to do PS5 mogę też użyć pamięci Lexar  NM800PRO które również są dostępne z fabrycznym radiatorem.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 Like