Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Woda w lodówce RB36J8799S4

(Temat utworzony: 01-11-2019 12:36 PM)
5848 Wyświetlenia
kalwin
Journeyman
Opcje

Dzień dobry. 

Zauważyłem ostatnio, że na dnie lodówki RB36J8799S4 w części chłodziarkowej pod dolną szufladą zebrało się całkiem sporo wody. Wskazywało to ewidentnie na niedrożny przewód odprowadzający skropliny. Po dostaniu się do odpływu skroplin na tylnej, wewnętrznej ścianie chłodziarki (pod wentylatorem cyrkulacyjnym) stwierdziłem, że woda stoi w odpływie. Odessałem więc wodę z przewodu strzykawką i wlewając nieco ciepłej i powtarzając tą procedurę kilkakrotnie, nagle woda zaczęła pięknie odpływać do tacki umieszczonej z tyłu lodówki nad kompresorem.  Wniosek z tego, że przewód odprowadzający był po prostu zamarznięty.

Pytanie jak to możliwe i jaka mogła być przyczyna wystąpienia takiego zjawiska?  Co zrobić, żeby problem się nie powtórzył?

 

242 Odpowiedzi
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @6-tec!

 

Jeżeli rozmrażanie Twojej lodówki (poprzez wyłączenie) nie pomaga, trzeba będzie wezwać technika, który odetka kanał. Nie polecam robić tego samodzielnie. Obok kanału znajduje się parownik, możesz zrobić sobie krzywdę lub uszkodzić lodówkę.

6-tec
Explorer
Opcje

Ok dzięki.

Dzisiaj ja włączyłem więc muszę poczekać czy skropliny będą spływać pod szufladę. Odezwę się.

EwaK
Hotshot
Opcje

@6-tec koniecznie daj znać, jak będzie się sprawowała!

6-tec
Explorer
Opcje

Witam

I woda powróciła 😞

Lodówka chodzi jak trzeba trzyma temperatury w zamrażalniku i lodówce. A woda zaczęła się znowy pojawiać nie spełna po miesiącu.

Jeżeli chodzi o czynności jakie podjąłem podczas naprawy to:

- odpływ był drożny bo wlewałem wodę i słyszałem że spływa i gdzieś wpada,

- zauważyłem że gombka która była z tyłu zamontowana na panelu ściany jest zały czas mokra i myślałem że po tym się skrapla do środka chodzi o taką https://north.pl/karta/da6201139d-uszczelka-do-lodowki,625-EY-0243.html

teraz może ją wymienię może to coś da?! nie wiem,

- na jednej z rurek była jakaś masa która się rozpuściła i zaczęła dotykać panelu i myślałem że przez to woda nie mogła płynąć i znalazła sobie inne przejście bokiem i zaczęło wypływać do lodówki,

- zauważyłem także ze na ściance po demontażu miałem ślady brążowe które nie wpadały na korytko tylko je omijało i przez to woda w środku się zaczęła zbierać.

A teraz nie wiem już co może być przyczyną, chcę wymienić tą uszczelkę i dodatkowo nie będę zakładał elementów masukjących wetylator i panelu tylnego żeby widzieć któredy woda się przedostaje?

A tak poza wszystkim może przyczyna być że odprowadzenie, odpływ może zamrzać i woda się nie przedostaje??? co sądzicie?

Pomocy. Zdjęcia po demontażu w załączeniu!Drożny odpływDrożny odpływTo ta "izolacja" która dotykała panelu, zacieki sugerują że bokiem leciałaTo ta "izolacja" która dotykała panelu, zacieki sugerują że bokiem leciałaTak wyglądają zaciekiTak wyglądają zaciekipo usunięciu "izolacji"po usunięciu "izolacji"wentylator jest zamontowanywentylator jest zamontowanyIMG_20190919_195711.jpgpanel od tyłu, gąbka, uszczelka cały czas mokrapanel od tyłu, gąbka, uszczelka cały czas mokraMiejsce gdzie "izolacja" dotykała paneluMiejsce gdzie "izolacja" dotykała panelute rogi uszczelek po jednej i drugiej stronie odciąłemte rogi uszczelek po jednej i drugiej stronie odciąłem

 

Obecny stan :(((((((IMG_20191023_201151[1].jpg

Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @6-tec 

Zadzwoń po technika z naszego serwisu żeby Ci to wszystko zrobił tak jak należy. Namiary znajdziesz tutaj https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ .

0 Like
6-tec
Explorer
Opcje

Witam

Zdemontowałem tylna osłonę i zauważyłem że przez odpływ do skroplin przelewa się woda!

Po zdemontowaniu osłon przy włączonej lodówce wlałem zimną wodę do odprowadzenia na wentylatorem woda przelała się. 

Nie miałem pomysłu bo widziałem że woda stała w kanale.

Pomyślałem i wyłączyłem lodówkę i mojemu zaskoczeniu woda spłynęła z kanału. Polalem jeszcze raz wodą i woda spłynęła - lodówka wyłączona.

Teraz lodówkę włączyłem bez zakładania wszystkich osłon i obserwuję ją. Po włączeniu znowu wlałem trochę wody i woda spłynęła.

Nasówa mi się pytanie czy w tym kanale do skroplin jest jakiś zawór czy zapadka bo tak to wygląda że coś się zamknęło i nie chciało się otworzyć a po wyłączeniu jej otworzyło się?!

Jakieś pomysły?

 

Co może być?

 

Co w takim przypadku zrobić? Coś dziwnego. Przecież nie będę jej wyłączał co 3 tygodnie na 5 sekund żeby woda spływała z kanału!!!

Zobaczymy na jak długo to pomoże? Macie na ten temat jakieś informacje?

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @6-tec ,

W takich sprawach może Ci pomóc nasz serwis, zadzwoń po nich i bez problemu Ci pomogą :smiling-face:

6-tec
Explorer
Opcje

Okazuje się że odpływ skroplin zamarza!!! po wyłączeniu i odczekaniu woda spływa i co będzie teraz do wymiany grzałki jakieś co jest nie tak że zamarza przewód skroplin???

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

@6-tec ,

Zdalnie nikt nie postawi diagnozy, wcześniej pisałem abyś zadzwonił po serwisanta. On Ci wszystko wyjaśni po przeprowadzeniu oględzin :smiling-face:

6-tec
Explorer
Opcje

Chyba tylko to zostało!!! 😞