Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Woda w lodówce RB36J8799S4

(Temat utworzony: 18-02-2019 11:21 AM)
35474 Wyświetlenia
kalwin
Journeyman
Opcje

Dzień dobry. 

Zauważyłem ostatnio, że na dnie lodówki RB36J8799S4 w części chłodziarkowej pod dolną szufladą zebrało się całkiem sporo wody. Wskazywało to ewidentnie na niedrożny przewód odprowadzający skropliny. Po dostaniu się do odpływu skroplin na tylnej, wewnętrznej ścianie chłodziarki (pod wentylatorem cyrkulacyjnym) stwierdziłem, że woda stoi w odpływie. Odessałem więc wodę z przewodu strzykawką i wlewając nieco ciepłej i powtarzając tą procedurę kilkakrotnie, nagle woda zaczęła pięknie odpływać do tacki umieszczonej z tyłu lodówki nad kompresorem.  Wniosek z tego, że przewód odprowadzający był po prostu zamarznięty.

Pytanie jak to możliwe i jaka mogła być przyczyna wystąpienia takiego zjawiska?  Co zrobić, żeby problem się nie powtórzył?

 

242 Odpowiedzi
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Część @6-tec,

 

daj znać, jak poszło. :smiling-face:

0 Like
6-tec
Explorer
Opcje
Czy na 100% mam dzwonić do Tego serwisu który jest na Waszej stronie w miejscowości Gdynia - Eldom Serwis, ul. Raduńska????
Bo wystarczy wejść na stronę i poczytać komentarze użytkowników - ten serwis to kpina, sprzęt idzie na przegląd a wraca że trzeba wymienić połowę części. Proszę poczytać opinie, boję się że jakiś Pan "rzekomy znawca, serwisant" przyjedzie i rozpierdzieli lodówkę!!! Po takiej ilości negatywnych opinii nie wiem czy to dobry serwis żebyście z ich usług korzystali!!!
Proszę o potwierdzenie bo wolałbym może gdzie indziej poszukać o sądzicie???
Pozdrawiam Arek
0 Like
Opcje

Cześć @6-tec ,

Autoryzowanym serwisem w Gdyni jest Eldom Serwis. Mają oni odpowiednią wiedzę do naprawy urządzeń Samsung.

Zgłoszenia gwarancyjne są wykonywane właśnie przez ten serwis.

W Twoim przypadku naprawy pozagwarancyjnej możesz skorzystać z ich usług ale wybór jest Twój :smiling-face: Możesz poszukać innego serwisu, choć w tym już niestety nie pomogę.

 

 

0 Like
krzysiek236
Apprentice
Opcje

Czy udało wam się rozwiązać problem i znaleźć przyczynę? Mam ten sam kłopot. Po odmrożemu woda spływa do zasownika na agregacie, jak lodówka pochodzi kilka godzin to woda już nie spływa. 

0 Like
6-tec
Explorer
Opcje

Witam Krzysiek,

Niestety nie udało się serwisu nie wzywałem bo ten co mi poleca Samsung to woła o pomstę!!! więc nie ryzykuję tylko codziennie usuwam wodę z lodówki - już się przyzwyczaiłem :winking-face:

Myślałem jeszcze żeby wstawić grzałkę elastyczną tylko muszę dokładnie sprawdzić na jakie zasilanie jest w wentylatorze żeby grzałkę podłączyć. U mnie zamraża się mniej więcej na głębokości około 5-10cm a te grzałki są dosyć długie 50cm i więcej.

Może Ty masz jakiś pomysł.

Pozdrawiam Arek

0 Like
KrzychuG
Explorer
Opcje

Witam

Temat wody przerabiam od ponad 3 lat. Kupiłem jedna z pierwszych Kitchen Fit i to był błąd. W mojej sztuce woda pojawiła się po okolo roku. Wizyty serwisu nie dawały nic, jedyna wiedza serwisantów to gorąca woda i naprawione! Naprawione na kilka tygodni, dni, 2 miesiące. Totalna beznadzieja i FARSA z klienta. 4 tysiące wydane na totalny badziewi. Pisanie o kontakcie z serwisem to jest żart!!! TE LODÓWKI MAJĄ WADĘ, A SAMSUNG UMYWA RĘCE!!! U mnie już po 2 letniej gwarancji, serwis odetchnął z ulgą, u mnie zostało *****, co 2 tygodnie wyciągam wodę i czekam aż zdechnie. OSTATNI ZAKUP CZEGOKOLWIEK Z NAZWĄ SAMSUNG!!! I co Państwo zaproponują w moim przypadku, serwis? Ludzie daliście się oszukać i jesteście zbywani, ta firma potrafi sprzedać i to na tyle, reszta to Wasz problem. Beznadzieja! 

kalwin
Journeyman
Opcje

Jak po gwarancji to chyba tylko zewnetrzny bypass tego cholernego zamarzającego odpływu poza izolacją z tyłu lodówki. Myślę, że kumaty serwisant lodówkowy, tylko nie taki związany ściśle z tą firmą, to ogarnie bez problemu.

0 Like
KrzychuG
Explorer
Opcje

Mam dość tego złomu, Wam też zapewne wyjdzie bokiem, bo jakoś wątpię, by Samsung przyznał się do wady technologicznej. Dodatkowo uważam, że problem jest powiązany z samym napędem lodówki. Zauważyłem, że od momentu zbierania się wody(lub woda w odpływie przymarza właśnie przez to) lodówka pracuje praktycznie non stop, więc po A+++ można zapomnieć, raczej dobrze dopłacamy do interesu. Nie znam się na elektronice, polegam wyłącznie na własnej obserwacji, ale bulwersuje mnie to, że człowiek kupił tradycyjnej wielkości sprzęt w górnej półce cenowej, a otrzymał złom! 

6-tec
Explorer
Opcje
Krzychu dobrze gadasz!!! też tak uważam!!!
Na marginesie czy ktoś wie na jakie napięcie jest wirnik wewnątrz lodówki? np: 12V czy 24V
0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @6-tec@KrzychuG,.

 

Czy ostatecznie byli u Was serwisanci? Sprawdzali drożnoć całego przewodu wodnego? Otwory wentylacyjne w zabudowie? 

Silniki Digital Inverter z reguły pracują dłużej, ale na niższych obrotach. 

 

 

0 Like