Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naprawy gwarancyjne – sprawdź, w jaki sposób Twoje urządzenie może zostać naprawione!

(Temat utworzony: 18-07-2019 07:39 PM)
1678 Wyświetlenia
Opcje
Cześć Userzy,

Tydzień temu pisałam o danych potrzebnych do zgłoszenia naprawy urządzenia. Dzisiaj będzie o rodzajach napraw gwarancyjnych.

Produkty gospodarstwa domowego są dość nietypowym sprzętem do naprawy, głównie ze względu na gabaryty. Ciężko wyobrazić sobie zanoszenie lodówki czy piekarnika do serwisu albo wysyłanie takich sprzętów kurierem. Ale spokojnie jest na to rozwiązanie, które zaraz przedstawię.

Zatem po kolei.

Gdy już przygotujecie się odpowiednio by zgłosić naprawę gwarancyjną  (szczegóły tutaj -> https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Dane-potrzebne-do-zg%C5%82osze...), należy skontaktować się z Infolinią.
Infolinia dla Klientów:

tel.: 801-172-678 lub 801 1Samsung*

lub z telefonów komórkowych 22 607 93 33.


W przypadku urządzeń AGD, w zależności od typu sprzętu mamy trzy rodzaje zgłoszeń naprawy.

Pierwszy rodzaj naprawy to naprawa domowa - in home.
rf.PNG
Jest to naprawa dużych urządzeń AGD typu lodówki, pralki, zmywarki oraz wszystkich urządzeń w zabudowie.


Co oznacza dla Was ten typ naprawy?


Oznacza wizytę serwisanta w miejscu, gdzie znajduje się urządzenie. Wszystkie dane sprzętu, o których pisałam wcześniej, potrzebne są, by serwisant maksymalnie przygotował się na wizytę. Z pewnością przyspieszy to też naprawę, więc warto o to zadbać.

Serwis po umówionej wizycie skontaktuje się z wami i ustali dokładny termin naprawy, tak by ktoś pod podanym adresem był w domu.

I ten typ wizyt odbywa się najczęściej. Zatem jest to dobra wiadomość dla was. Nikt nie pozbawi was przykładowo lodówki na tydzień, bo będzie stała w serwisie. Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach serwis może zabrać urządzenie na testy, ale to tylko wyjątki.
Drugim rodzajem napraw sprzętów AGD jest tzw. naprawa door to door.vs.PNG

Czyli mniejsze AGD jest odbierane od was z domu przez kuriera, zawożone do serwisu, naprawiane i odsyłane do was również kurierem. Najczęściej tego typu zgłoszenia dotyczą odkurzaczy automatycznych POWERbot.


W przypadku wysyłki kurierem urządzenie należy spakować w całości (z akcesoriami) najlepiej w oryginalne opakowanie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy może to być opakowanie zastępcze, jednak należy urządzenie dokładnie zabezpieczyć, by nie było narażone na niepotrzebne dodatkowe uszkodzenia.

Na opakowaniu umieszczamy numer zgłoszenia podany przez konsultanta Infolinii. Numer ten jest wystarczający do identyfikacji i naprawy urządzenia przez serwis.

Trzecim rodzajem napraw gwarancyjnych jest naprawa bezpośrednio w serwisie.ms.PNG

 

Czyli sprzęt z usterką zanosimy samodzielnie do najbliższego serwisu autoryzowanego i tam jest naprawiane i następnie przez nas odbierane. Jest to rozwiązanie z kilku powodów najprostsze. Dlaczego? Po pierwsze nie trzeba w tym przypadku spisywać danych urządzenia i kontaktować się z infolinią w celu zgłoszenia usterki. Nie trzeba również pakować urządzenia i zabezpieczać do transportu kurierskiego. Wystarczy złapać urządzenie pod przysłowiową „pachę”, jeszcze w międzyczasie odszukać dokument zakupu potwierdzający gwarancję i udać się do serwisu. Tam urządzenie zostanie od was przyjęte naprawione i zwrócone. Ten sposób jest też najszybszy, gdyż skrócony o czas dostawy kurierem do serwisu i odesłania sprzętu przez kuriera. Urządzeniami, które można spokojnie w ten sposób przekazać do naprawy, są odkurzacze i kuchenki mikrofalowe wolnostojące.

Oczywiście wiadomo, nikomu nie życzę, by miał przyjemność skorzystania z którejkolwiek formy naprawy urządzenia. Wszystkim zaś życzę, by Wasze sprzęty nigdy się nie psuły :smiling-face:

Gdyby jednak gdzieś kiedyś była potrzeba skorzystania z powyższych rozwiązań to myślę, że ta moja podpowiedź troszkę ułatwi proces napraw.

 
Pozdrawiam i w razie pytań jestem !
145 Odpowiedzi
Michał_J
Voyager
Opcje

@Dragan1 

Czekam jeszcze na informacje w Twojej sprawie.

0 Like
Dragan1
Journeyman
Opcje

Może coś już wiemy? Nie licząc czwartku mija już drugi dzień roboczy. Soboty i niedzieli też nie liczyłem. 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

@Dragan1,

czekam niecierpliwe na wiadomość w Twojej sprawie, dam Ci znać jak otrzymam informację.

0 Like
Dragan1
Journeyman
Opcje

Od momentu stwierdzenia na piśmie przez autoryzowany serwis, że wada jest niemożliwa do usunięcia, minęło regulaminowe 30 dni. Sprawa powinna być nieco przyśpieszona i potraktowana priorytetowo. 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

@Dragan1,

rozumiem, że się denerwujesz sytuacją. Zdaję sobię sprawę, że minęło 30 dni, natomiast karta gwarancyjna określa możliwość wydłużenia czasu, w którym jest przeprowadzana wymiana lub naprawa. Robimy co możemy.

0 Like
Opcje

@Dragan1,

Zapraszam na priv :smiling-face:

0 Like
Dragan1
Journeyman
Opcje

Zgodnie z obietnicą piszę, że w dniu wczorajszym dostarczono mi nową pralkę. Działa narazie bez żadnych zastrzeżeń. Mam nadzieję, że będzie służyła przez długie lata. 

EwaK
Hotshot
Opcje

@Dragan1 super! Trzymam kciuki, że już wszystko będzie ok z urządzeniem :face-with-tears-of-joy:

0 Like
Adelajda
Student
Opcje

Dobrze wiedzieć, że w ogóle wymieniają, bo ja mam wrażenie, że wszystko jest obliczone na to by klient nie miał sił się dopominać.

U nas pierwsze zgłoszenie na pralko-suszarkę było 14.06.2019 (kupiona w październiku 2018). Od razu umówienie na godzinę, specjalnie wzięłam wolne z pracy, by być o czasie i cisza, nikt się nie zjawia. Serwis w ogóle się nie skontaktował, trzeba było wydzwaniać na infolinię, infolinia podała zły numer do serwisu, jak już się nam udało zdobyć prawidłowy to potem  np. serwis dzwonił przed 22, że będzie następnego dnia :smiling-face:  

Do dziś  3 razy coś wymieniano (2 razy panel z komputerem, raz płytę głowną), suszenie jak nie działało tak nie działa, w pewnym momencie wręcz było gorzej, bo program do suszenia sfiksował kompletnie (a tak się składa, ze własnie po to kupiłąm pralko-suszark). Serwisant po 3 wymianie stwierdził, że jak wciąż nie będzie działać to będzie trzeba wymienić pralkę na nową. Po testach dzwoniliśmy bezpośrednio do serwisu, ale  trzeba było dać nowe zgłoszenie na infolinię - tu z kolei pani twierdzi, ze serwisant musi jeszcze się upewnić czy na pewno nie da się jej naprawić (jeśli dobrze widzę w warunkach gwarancji jest info o 3krotnej wymianie podzespołów, nie?).
I tak sobie teraz od 5.07 lipca czekamy na jakikolwiek oddzew ze strony serwisu. 2 dni temu dzwoniliśmy na infolinię - podobno serwis teraz pobrał nasze zgłoszenie i powinien być w tym tygodniu. Jest czwartek wieczór i żadnego kontaktu nie było.

Zgodnie z warunkami gwarancji w nieprzekraczającym terminie 14dni od daty dostarczenia produktu powinna zostać dokonana naprawa. Jak rozumiem jeśli mamy do czynienie z naprawą w domu to 14dni od daty zgłoszenia? Bo w tym momencie nie dość, że pomimo 3krotnej wymiany podzespołów nikt mi nie chce wymienić wadliwego produktu, to do tego wychodzi, że terminy z warunków gwarancji są przekraczane. Ten termin nieprzekraczalnych 30dni na wymianę sprzętu także należy traktować z przymrużeniem oka? 

Sklep ,w którym ją kupowaliśmy, wysłał dosłownie tydzień temu maila przypominającego o wystawieniu oceny produktowi. I naprawdę, czekałam by być obiektywną, aż zostanie naprawiona, ale w tym momencie wystarczy napisać fakty, że po 6miesiącach używania mam w domu bubla, którego nie da się naprawić, a jakiekolwiek kontakty z infolinią są bezcelowe.

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @Adelajda,

Napisz mi proszę w wiadomości prywatnej numer zgłoszenia lub numer seryjny urządzenia, sprawdzę dla Ciebie szczegóły.