Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dual Cook Flex - nowa seria piekarników

(Temat utworzony: 24-08-2018 07:01 PM)
9101 Wyświetlenia
Opcje

Hej Userzy,

Dzisiaj uzupełnimy i troszkę poszerzymy temat nadal bardzo gorący – piekarniki Dual Cook Flex.

Rodzina tych piekarników cały czas się poszerza więc przedstawie dzisiaj wszystkie modele i cechy charakterystyczne każdego z nich.

 Nie wiem, czy śledzicie i wiecie, że w ostatnim czasie zostały wprowadzone na polski rynek innowacyjne piekarniki Dual Cook Flex. Aktualnie jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, więc Samsung jest pionierem w tej kwestii! Modelami, które niedawno weszły na rynek są:

Ponieważ pojawia się dużo pytań dotyczących specyfikacji tych urządzań postanowiłam zrobić dla was skrót najważniejszych funkcji poszczególnych modeli. Zaznaczam, że nie są to jedyne funkcje poszczególnych urządzeń! Skupię się jedynie na cechach charakterystycznych konkretnych modeli.

NV75N5641RB – Cechami charaterystycznymi modelu są:

-Czyszczenie Katalityczne

-Czyszczenie parą Steam Cleaning

-Model ten posiada podświetlenie wyświetlacza, zaś ikony trybów są nadrukowane bez podświetlenia.

 NV75N5641RB.PNG

Drugim, bliźniaczym modelem jest NV75N5641RS. Różnica jest tu tylko kolorystyczna więc poniżej wrzucam zdjęcie tego  nv75n5641rs.PNGmodelu.

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny model z serii to NV75N7647RS. Tutaj mamy:

- podwójna szyba

-moduł Wifi

-czyszczenie katalityczne

-W tym modelu podświetlony jest wyświetlacz oraz wszystkie ikony funkcji i trybów pieczenia.

nv75n7647rs.PNG

Bardzo podobnym modelem do powyższego jest NV75N7677RS. Charakteryzują go:

- poczwórna szyba

-Rożen

-Czyszczenie pyrolityczne

-Ten model również ma podświetlenie wyświetlacza oraz wszystkie ikony funkcji i trybów pieczenia.

nv75n7677rs.PNG

Kolejny model urządzenia z serii to NV75N7626RB. Cechy charakterystyczne:

- podwójna szyba

- czyszczenie parą Steam Cleaning

-podświetlenie wyświetlacza oraz wszystkie ikony funkcji i trybów pieczenia.

- model ten zamiast pokręteł ma panel sterowania do obsługi.

nv75n7626rb.PNG

Kolejny zbliżony model to NV75N7646RS.

Posiada wszystkie funkcje modelu NV75N7626RB plus dodatkowo czyszczenie katalityczne. Ten model również ma podświetlenie wyświetlacza i wszystkich ikon funkcyjnych. Inna jest tutaj kolorystyka:

nv75n7646rs.PNG

Następnie mamy model NV75N5621RB posiadający:

- podwójną szybę w drzwiach

-czyszczenie parą Steam Cleaning

- podświetlany jest tutaj wyświetlacz, zaś ikony funkcji nadrukowane.

  

nv75n5621rb.PNG

 Ostatnim modelem podobnym do powyższego jest piekarnik NV75N5671RB.

Wyróżnia go:

- poczwórna szyba w drzwiach

- czyszczenie pyrolityczne

-czyszczenie parą Steam Cleaning

- tutaj również podświetlany jest wyświetlacz, zaś ikony funkcji nadrukowane.

 

nv75n5671rb.PNG

 

Tyle w kwestii cech charakterystycznych poszczególnych modeli.

 

Poniżej znajdziecie informacje co nowego i wyjątkowego znajdziecie w nowych piekarnikach?

Otóż przede wszystkim mamy niejako dwa piekarniki w jednym za sprawą podwójnych drzwiczek Flex Door.

Można je otworzyć klasycznie, jak zwykły piekarnik, lecz można również otworzyć tylko górą część komory.

podwojne drzwi.PNG

Rozwiązanie to przynosi szereg korzyści:

Po pierwsze, mamy ogromną dowolność i elastyczność w użytkowaniu. Możemy używać całej komory, jej połowy, bądź dwóch komór jednocześnie.

Po drugie, dzięki możliwości korzystania z połowy pojemności piekarnika mamy sporą oszczędność energii.

Dodatkowo podwójne drzwiczki zapewniają doskonałe rozdzielenie potraw bez ryzyka przenikania się zapachów czy utraty ciepła w drugiej części komory.

 

Wszystkie te czynniki sprowadzają się do bardzo wysokiej efektywności energetycznej urządzenia.

 

Ponadto urządzenia te mają szerg rozwiązań, które już znamy i lubimy z poprzednich serii. Są to między innymi:

-Dual Cook;

-Prowadnice teleskopowe zapewniające łatwość i bezpieczeństwo korzystania z urządzenia;

prowadnice.PNG

- funkcja szybkiego nagrzewania, która skróci cały proces pieczenia;

- tryb pro roasting – zapewniający idealne efekty pieczenia mięsa z chrupiącą skórką;

sybkienagrzewanie.PNG

-w zależności od modelu piekarnik posiada czyszczenie katalityczne, pyrolityczne bądź parowe.

-duża pojemność aż 75l !

pojemnosc.PNG

To tak w dużym skrócie o głównych zaletach urządzenia. Oczywiście modele różnią się możliwościami, niektóre z nich mają dodatkowe funkcje.

 A czy wy Userzy odkryliście jakieś ciekawe zastosowania tego rozwiązania? Macie już takie w domu? Czy zastanawiacie się nad zakupem? Co myślicie o takim ułatwieniu w waszej kuchni?

Jak dla mnie super!

Gdybyście potrzebowali rozwiać jakieś wątpliwości bądź dopytać o dowolną kwestię związaną z piekarnikiem ZAPRASZAM SERDECZNIE!

10 Odpowiedzi
Rob33
Journeyman
Opcje

Witam

 

Juz raz pisalem na tym watku z ostrzerzeniem o zakupie nowego piekarnika Dual Cook Flex w promocji ze zwrotem do 1000zl, niestety administratorzy Samsunga usuneli moj wpis.

 

Jesli ktos chce przeczytac usuniety wpis zapraszam do watku:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Promocja-Dual-Cook/m-p/723272#...

 

Nie wiem jak dlugo ten wpis bedzie i czy tez go nie usuna.

0 Like
froggy88
First Poster
Opcje

Witam. Potrzebuje porady. otóż interesuje mnie piekarnik właśnie seri dual cook flex, ale ciekawi mnie czy sam piekarnik mi wystarczy, czy jednak trzeba będzie zainwestować też w mikrofale osobno.. Czy jakis program odpowiada działaniem jak praca mikrofali w tych piekarnikach? czy jednak bez mikrofali sie nie obędzie. Help

0 Like
Opcje

Cześć @froggy88,

W piekarnikach pełnowymiarowych, ze względu na konstrukcję nie ma trybu mikrofali. Ewentualnie tak na zastępstwo możnaby próbować podciągnąć tryb grilla, ale tak szybko jak w mikrofali napewno nie będzie.

 

0 Like
Ann333
Explorer
Opcje
Od niedawna posiadam piekarnik Dual Cook model NV75N5641RS. Nie mogę znaleźć w instrukcji, informacji o tym, jak uruchamia się czyszczenie katalityczne i w jaki sposób zmienia się filtr do katalizy. Nie wiem, gdzie znaleźć informacje na ten temat.
0 Like
Opcje

Cześć @Ann333 ,

Czyszczenie katalityczne nie jest oddzielnym programem. Tylna płyta piekarnika pokryta jest substancją, która aktywuje czyszczenie katalityczne przy pieczeniu. Każdym pieczeniu. Nie występuje tu filtr, zatem nie trzeba nic wymieniać. 

 

0 Like
KingaJarek
First Poster
Opcje
Nareszcie proste i treściwe porównanie poszczególnych modeli dual cook flex. Dzięki
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@KingaJarek  dokładnie,  tak 🙂


Paula2023
First Poster
Opcje

Piekarnik dual cook jest super! Szybko sie nagrzewa. Wysoka efektywnosc energetyczna.

Ta wersja bez podswietlenia ikon...nie polecam. Tych nadrukowanych ikon prawie nie widac. Przez to ciezko sie go obsluguje. Troche ciemniej w kuchni i trzeba swiatlo zapalac zeby widziec co jest na tym panelu. Niestety podczas zakupu, Pan ktory nam go sprzedawal wprowadzil nas w blad i powiedzial ze wszystkie te piekarniki tak maja. Szkoda.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Paula2023  tak, nie wszystkie modele maja brak podświetlenia, rzeczywiście przyznaje racje tez by mi przeszkadzał brak podświetlenia przycisków.