31-10-2023
03:27 PM
– ostatnio edytowany
31-10-2023
03:55 PM
przez
JustynaM
Cześć Userzy!
Dzisiaj zajmiemy się istotną kwestią związaną z prawidłową pracą zmywarki, mianowicie czyszczeniem filtra. Jest to bardzo prosta czynność, lecz wykonana niedokładnie może spowodować nieprzyjemne konsekwencje.
Najczęstszymi objawami zanieczyszczenia filtra są głośna praca zmywarki podczas odprowadzania wody (głośne buczenie), problem z odprowadzaniem wody, wyciek, a przy bardzo mocnych zabrudzeniach komunikaty LC, 5C lub 4C.
Pierwsza kwestia - jak zbudowany jest filtr zmywarki?
Składa się on z 3 części, które należy regularnie wyjmować i czyścić pod bieżącą wodą. Można do tej czynności użyć płynu do naczyń, aby zmyć wszystkie tłuste zabrudzenia z elementów.
1. Filtr główny
Cząsteczki jedzenia i brudu zatrzymane przez ten filtr są rozbijane przez specjalny strumień z dolnego ramienia natryskowego i trafiają do odpływu:
2. Filtr dużych cząsteczek
Większe przedmioty, jak kawałki kości lub szkła, które mogłyby zapchać odpływ, są zatrzymywane przez ten filtr. Aby wyjąć przedmiot zatrzymany przez filtr dużych cząsteczek, należy lekko ścisnąć wypustki u góry tego filtra i go wyciągnąć:
3. Filtr małych cząsteczek
Ten filtr zatrzymuje brud i pozostałości jedzenia w obszarze odpływowym i zapobiega wtórnemu osadzaniu się ich na naczyniach podczas cyklu:
Jak dokładnie czyścić filtr?
Oprócz czyszczenia powyższych elementów bardzo często zdarza zapomnieć się o jednym miejscu, a to ono jest tak naprawdę najważniejsze. Mowa tu o otworze, który znajduje się pod powyższymi elementami, a prowadzi bezpośrednio do pompy odprowadzającej wodę.
Zaznaczone strzałką miejsce to wlot do pompy odpływowej. W tym miejscu właśnie zbierają się pestki, ziarna i inne zanieczyszczenia, które mimo wszystko przedostały się przez filtr. Zapchanie tego otworu może doprowadzić nawet do awarii pompy, a pamiętajmy, że tego typu uszkodzeń, producent nie obejmuje gwarancją, gdyż powstały z zanieczyszczenia urządzenia:
Aby dokładnie wyczyścić to miejsce, należy w pierwszej kolejności zebrać wodę, która stoi w otworze. Można to zrobić strzykawką lub po prostu gąbką, a następnie należy manualnie wybrać resztki znajdujące się na dnie otworu i we wlocie po lewej stronie. Każde zabrudzenie widoczne w tym miejscu spowoduje odmowę naprawy gwarancyjnej, dopóki nie zostanie usunięte. Warto więc pamiętać o tym, zanim skontaktujecie się ze wsparciem Samsung. 😉
Pamiętajmy, że nie możemy samodzielnie demontować szarego elementu, który znajduje się nad wlotem do pompy! Jest to część, którą demontować mogą jedynie technicy z serwisu autoryzowanego.
Mam nadzieję, że mój poradnik będzie dla was pomocny i będziecie dzięki niemu wiedzieć co robić w przypadku objawów opisanych na samym początku. Pamiętajcie, że od czasu do czasu warto też sprawdzać stan węża odprowadzającego wodę i samego odpływu oraz syfonu - jeśli jest u was zamontowany. Zabrudzenia tych elementów również mogą prowadzić do problemów z pracą zmywarki.
Macie jakieś pytania? Piszcie śmiało!
02-11-2023
02:11 PM
– ostatnio edytowany
06-11-2023
09:46 AM
przez
OleksiiA
Dzień Dobry
Zmywarka działa błąd LC się wykasował.
Po przeczytaniu kilku informacji od klientów którzy mieli ten sam problem
mówią o wniosku że przy programach ponad 2 godziny czujnik wilgoci działa jakby był wyciek wody i wyskakuje błąd LC . Jeżeli błąd wyskoczy ponownie będe żadał zabrania zmywarki jako wadliwej.
2 dni nie bede czekał aż wyschnie czujnik.
Pozdrawiam
Kazimierz
01-08-2024 11:44 PM
Zamiast kombinować z drogim Samsungiem, lepiej kupić tańszego Whirlpoola który suma summarum okaże się lepszy i wygodniejszy od przereklamowanego samsunga
30-12-2024 02:54 AM