Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naprawy gwarancyjne – sprawdź, w jaki sposób Twoje urządzenie może zostać naprawione!

(Temat utworzony: 08-06-2018 02:30 PM)
54676 Wyświetlenia
Opcje
Cześć Userzy,

Tydzień temu pisałam o danych potrzebnych do zgłoszenia naprawy urządzenia. Dzisiaj będzie o rodzajach napraw gwarancyjnych.

Produkty gospodarstwa domowego są dość nietypowym sprzętem do naprawy, głównie ze względu na gabaryty. Ciężko wyobrazić sobie zanoszenie lodówki czy piekarnika do serwisu albo wysyłanie takich sprzętów kurierem. Ale spokojnie jest na to rozwiązanie, które zaraz przedstawię.

Zatem po kolei.

Gdy już przygotujecie się odpowiednio by zgłosić naprawę gwarancyjną  (szczegóły tutaj -> https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Dane-potrzebne-do-zg%C5%82osze...), należy skontaktować się z Infolinią.
Infolinia dla Klientów:

tel.: 801-172-678 lub 801 1Samsung*

lub z telefonów komórkowych 22 607 93 33.


W przypadku urządzeń AGD, w zależności od typu sprzętu mamy trzy rodzaje zgłoszeń naprawy.

Pierwszy rodzaj naprawy to naprawa domowa - in home.
rf.PNG
Jest to naprawa dużych urządzeń AGD typu lodówki, pralki, zmywarki oraz wszystkich urządzeń w zabudowie.


Co oznacza dla Was ten typ naprawy?


Oznacza wizytę serwisanta w miejscu, gdzie znajduje się urządzenie. Wszystkie dane sprzętu, o których pisałam wcześniej, potrzebne są, by serwisant maksymalnie przygotował się na wizytę. Z pewnością przyspieszy to też naprawę, więc warto o to zadbać.

Serwis po umówionej wizycie skontaktuje się z wami i ustali dokładny termin naprawy, tak by ktoś pod podanym adresem był w domu.

I ten typ wizyt odbywa się najczęściej. Zatem jest to dobra wiadomość dla was. Nikt nie pozbawi was przykładowo lodówki na tydzień, bo będzie stała w serwisie. Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach serwis może zabrać urządzenie na testy, ale to tylko wyjątki.
Drugim rodzajem napraw sprzętów AGD jest tzw. naprawa door to door.vs.PNG

Czyli mniejsze AGD jest odbierane od was z domu przez kuriera, zawożone do serwisu, naprawiane i odsyłane do was również kurierem. Najczęściej tego typu zgłoszenia dotyczą odkurzaczy automatycznych POWERbot.


W przypadku wysyłki kurierem urządzenie należy spakować w całości (z akcesoriami) najlepiej w oryginalne opakowanie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy może to być opakowanie zastępcze, jednak należy urządzenie dokładnie zabezpieczyć, by nie było narażone na niepotrzebne dodatkowe uszkodzenia.

Na opakowaniu umieszczamy numer zgłoszenia podany przez konsultanta Infolinii. Numer ten jest wystarczający do identyfikacji i naprawy urządzenia przez serwis.

Trzecim rodzajem napraw gwarancyjnych jest naprawa bezpośrednio w serwisie.ms.PNG

 

Czyli sprzęt z usterką zanosimy samodzielnie do najbliższego serwisu autoryzowanego i tam jest naprawiane i następnie przez nas odbierane. Jest to rozwiązanie z kilku powodów najprostsze. Dlaczego? Po pierwsze nie trzeba w tym przypadku spisywać danych urządzenia i kontaktować się z infolinią w celu zgłoszenia usterki. Nie trzeba również pakować urządzenia i zabezpieczać do transportu kurierskiego. Wystarczy złapać urządzenie pod przysłowiową „pachę”, jeszcze w międzyczasie odszukać dokument zakupu potwierdzający gwarancję i udać się do serwisu. Tam urządzenie zostanie od was przyjęte naprawione i zwrócone. Ten sposób jest też najszybszy, gdyż skrócony o czas dostawy kurierem do serwisu i odesłania sprzętu przez kuriera. Urządzeniami, które można spokojnie w ten sposób przekazać do naprawy, są odkurzacze i kuchenki mikrofalowe wolnostojące.

Oczywiście wiadomo, nikomu nie życzę, by miał przyjemność skorzystania z którejkolwiek formy naprawy urządzenia. Wszystkim zaś życzę, by Wasze sprzęty nigdy się nie psuły :smiling-face:

Gdyby jednak gdzieś kiedyś była potrzeba skorzystania z powyższych rozwiązań to myślę, że ta moja podpowiedź troszkę ułatwi proces napraw.

 
Pozdrawiam i w razie pytań jestem !
145 Odpowiedzi
PJK82
First Poster
Opcje

Witam,

 

co w przypadku gdy serwis się nie odzywa ?

Mam taką sytuację. Zgłosiłem 2 tygodnie temu na infolini naprawę płyty indukcyjnej i do dni dzisiejszego cisza. Serwis nie raczy umówić się na naprawę. Na inforlini co drugi dzień słyszę: wysłaliśmy e-mail z ponagleniem do serwisu.

 

Rozumiem, że mam uszkodzoną płytę naprawiś cobie sam, a gwarację wywalić do kosza ?

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PJK82A na infolini nie mogą Ci podać numeru telefonu do serwisu gdzie zostało wysłane zlecenie ?

daria0
First Poster
Opcje

Niestety nie wyglada to tak pięknie jak w opisie, od ponad 3 tygodni mamy w domu niesprawną pralkę, a serwis nie potrafi sobie z tym poradzić. Serwisant był u nas już 3 razy, za 3 razem stwierdził popsuty silnik i od tamtej pory nadal cisza. Sprawa kwalifikuje się do zgłoszenia do UOKiK, ponieważ posiadamy wadliwy produkt, za który zapłaciliśmy, w którego od 3 tygodni nie możemy używać. Skandaliczne zachowanie infolinii oraz niedopuszczalny brak reakcji ze strony serwisu, na czym traci  marka Samsung. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@daria0  Napisz do działu reklamacji https://www.samsung.com/pl/info/contactus/ 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@daria0 podaj mi na priv numer zgłoszenia lub numer seryjny urządzenia, na które było zgłoszenie. Przyjrzymy się sprawie.

0 Like
Dragan1
Journeyman
Opcje

Mam podobnie 😊po 3 miesiącach od zakupu pralki. tydzień po zgłoszeniu na infolinię  zostałem umówiony z serwisantem na konkretny dzień i godzinę, oczywiście musiałem sam bezpośrednio dzwonić do autoryzowanego serwisu, bo nie raczyli zareagować na zgłoszenie złożone na infolinii. Ale to dopiero początek... Przyjechał, popatrzył, stwierdził, że moduł, zamówił moduł, kazał czekać dwa dni aż moduł przyślą, trzeciego dnia wraca z nowym modułem. Wpina moduł... i nic... Mówi, że musi z szefem popatrzeć na konspekt i ocenić jaki może być problem. Mijają 4dni, ja wydzwaniam codziennie z zapytaniem kiedy w końcu dowiedzą się co może być przyczyną awarii nowiutkiej pralki. Stwierdził, że musi zabrać pralkę na bazę. 7 dnia dzwonię do ich biura i dostaję odpowiedź!!! 😃 Sam serwisant nie był w stanie mi przez słuchawkę powiedzieć (bo może nie wiedział? Kto wie?), ale sprytny kierowni, który najwyraźniej stał obok podpowiedział mu, że jakaś tam część padła, została zamówiona, czekamy dalej. Wiecie co? Ja naprawdę jestem cierpliwym i spokojnym człowiekiem, ale takie traktowanie człowieka, zbywanie, wymyślanie, okłamywanie jest dla mnie niedopuszczalne. Minęły dwa tygodnie od chwili, kiedy po raz pierwszy pojawił się u mnie serwisant, dostaję telefon - pralki nie udało się naprawić, wysyłają wniosek o wymianę na nowy sprzęt, co lepsze, wniosek jest wysyłany drogą pocztową (poczta polska), w erze cyfryzacji jest to trochę dziwne... Ok, czekamy kolejne dni. Po 3 dniach oddzwania do mnie autoryzowany serwis (swoją drogą pierwszy raz to oni do mnie zadzwonili dzwonili, a nie ja, SZACUN!) i mówią, że wniosek został zaakceptowany, teraz to sprawa rozpatrywana jest bezpośrednio w firmie samsung. Nie ukrywam byłem zadowolony, że coś w końcu ruszyło i spodziewałem się, że w końcu ktoś kompetentny weźmie sprawę w swoje ręce i już wkrótce zapuka kurier, przywita mnie w drzwiach z nową pralką. Jakże się ja myliłem 😏 po tygodniu ciszy dzwonię na infolinię, przedstawiam sytuację, człowiek po drugiej stronie oczywiście nie jest nic w stanie zrobić oprócz wysłania wiadomości, żeby się do mnie odezwali i przekazali co jest grane. Mija doba, dalej cisza. Dzwonię znów na infolinię,pani potrzebowała chwilki, żeby zapoznać się z moją sytuacją. W końcu stwierdza, że mój wniosek jest rozpatrywany przez wiele działów, że jest to skomplikowany proces, może to potrwać nawet 3 tygodnie 😲 własnym uszom nie wierzyłem co ona do mnie mówi. Ludzie, ja już jestem ponad miesiąc bez pralki, czy jesteście to w stanie wyobrazić!???? Zorganizowaliby chociaż jakiś sprzęt zastępczy, w lutym kupiłem nowiuśką pralkę, nie po to, żeby się po 3 miesiącach spartoliła, i na pewno nie po to, żeby się bujać z zaletami gwarancji. To jest żałosne! Traktowanie klienta w ten sposób to jest jedna wielka żenada. Mamy 21 wiek, a dzieją się takie rzeczy. Czasy PRL też się już dawno skończyły. Obudźcie się i otwórzcie oczy. Życzę wam trochę więcej wyobraźni czy też chcielibyście poczuć na sobie taką sytuację i zacznijcie naukę jak traktować klientów, którzy kupują wasz produkt, wierząc, że będą z niego zadowoleni i z waszych usług. 

0 Like
Opcje

Cześć @Dragan1 ,

Rzeczywiście czas naprawy w Twoim przypadku się wydłużył. Pytanie czy sama naprawa przekroczyła 14 dni (nie wliczając w to oczekiwanie na dokument)? Jeśli tak, to napisz reklamację przez formularz na stronie:

https://www.samsung.com/pl/info/contactus/

Jeśli chcesz, podaj mi dane sprzętu bądź numer zgłoszenia na priv.

Sprawdzę wtedy, co się dzieje z Twoją wymianą.

0 Like
Dragan1
Journeyman
Opcje

Dziś znów dzwoniłem na infolinię, z nadzieją, że czegoś się dowiem, ale niestety usłyszałem tylko : "Trzeba czekać". A jak zapytałem ile jeszcze mam czekać, jaki jest regulaminowy okres oczekiwania na sprawną pralkę bądź zwrot pieniędzy to nie dostałem żadnej odpowiedzi, Pani powiedziała, że nie wie. Czyli tak mogę czekać jeszcze rok, bo "trzeba czekać"... Chodzi o pralkę WW70J5446FW. Nie wiem jak tutaj można wysłać wiadomość na priv, to bym podał numer seryjny. Proszę o pomoc, bo mi się naprawdę kończy cierpliwość 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Dragan1 Jak wysłac wiadomość na priv znajdziesz tu Klik jest pod nazwą komunikator prywatny. 

0 Like