Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsprzedaż Galaxy Note20 i Note20 Ultra

(Temat utworzony: 03-09-2020 08:09 PM)
149 Wyświetlenia
EwaK
Hotshot
Opcje

Czy jesteście gotowi na Note20?

 

Samsung przygotował świetną promocję w ramach przedsprzedaży najnowszego Galaxy.


Note5.PNG

Kup Note20, Note20 5G i wybierz, czy chcesz słuchawki Galaxy Buds + albo Game Pack 1 (kontroler MOGA XP5-X+, kodu dost

ępu do 3 - miesięcznej usługi Xbox Gamepass Ultimate i bezprzewodowa ładowarka EP- N5105).


W przypadku Note20 Ultra 5G możemy wybrać między słuchawki Galaxy Buds Live a Game Pack 2 (kontroler MOGA XP5-X+, kodu dostępu do 3 - miesięcznej usługi Xbox Gamepass Ultimate i bezprzewodowa ładowarka EP- N5200).

Na co się zdecydujecie? 😊

 

Jak otrzymać nagrody?

Należy zamówić wybraną przez siebie wersję Note20 u jednego z partnerów handlowych w ramach przedsprzedaży między 5.08 a 20.08.2020r.

 

Po otrzymaniu urządzenia aktywuj je między 21.08 a 05.09.2020 z aktywną kartą SIM na przynajmniej 5 minut i zaakceptuj umowę licencyjną.

 

Zaloguj się do aplikacji Samsung Members i wypełnij formularz 😁

 

Teraz pozostaje czekać na weryfikację zgłoszenia i wysyłkę nagrody! Proste? 😍

 

Więcej informacji o promocji znajdziecie na jej stronie i w regulaminie.

Przedsprzedaż 

Regulamin promocji

252 Odpowiedzi
jkjarecki
Explorer
Opcje
Zadzwoniłem wczoraj by sprawdzili statut mojego zgłoszenia. Trafiłem na miłą panią, która zajęła się sprawą. Popołudniem otrzymałem wiadomość na telefon.
SAMSUNG Pana zgłoszenie do promocji jest poprawne, wpłyneło 24.08.2020. Nagroda będzie wysłana do 07.09.2020. Pozdrawiam!
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@porczas89 Otóż to, zawsze warto sprawdzać folder spam, oferty i wszystkie pozostałe, jeżeli czekamy na ważną wiadomość. 

0 Like
tziembla
First Poster
Opcje
pisałem reklamację do samsunga odpisali że zajęli się sprawa i mają nadzieję iż baner sie już pojawił . odpisałem że baner nadal się nie wyświetla. Od tamtej pory nic.
moje pytanie czy rejestrując telefon do samsung members przed pojawieniem się baneru promocyjnego, straciłem możliwość skorzystania z promocji.
0 Like
TomekAtomek
Explorer
Opcje

Tak zrobiłem i miałem właśnie w spamie zeby wysłać potwierdzenie zakupu. odpisałem dwa dni temu i nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi 😞

baner pojawial się dopiero po rejestracji telefonu wiec wszystko ok było zrobione. bez rejestracji baner by Ci się nie pojawił.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@tziembla  napisał(a):
moje pytanie czy rejestrując telefon do samsung members przed pojawieniem się baneru promocyjnego, straciłem możliwość skorzystania z promocji.

Użytkownik nie otrzymuje informacji kiedy banner pojawi się w aplikacji więc siłą rzeczy musi co jakiś czas sprawdzać czy jest już dostępny. Odpowiadając zatem na Twoje pytanie nie straciłeś możliwości skorzystania z promocji.


0 Like
TomekAtomek
Explorer
Opcje
ja dostałem juz dzisiaj e-mail,ze jest akceptacja zgłoszenia,ze wg regulaminu wszystko jest ok i ze dostanę słuchawki do 10dni roboczych :smiling-face:
0 Like
krzysiekmag
Journeyman
Opcje
dokładnie miałem tak samo dostałem potwierdzenie w e-mail. pozdrawiam
0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@TomekAtomek Wszystko się zgadza, email z potwierdzeniem udziału jest wysyłany w ciągu 7 dni roboczych, następnie wysyłka nagrody w ciągu 10 dni roboczych - o tym wszystkim można przeczytać w regulaminie. 

0 Like
MichalLex
First Poster
Opcje
Rozmawialem wczoraj z Solgarem. Słuchawki przychodzą do nich w tym tygodniu. Wysyłają je od piątku najpewniej. Wysyłka będzie partiami realizowana - nie wszystko na raz. Chcą dostarczyć sprzęt wszystkim w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
0 Like
zuker2
Apprentice
Opcje
Witam
Dołączę się do pytania, tyle że moja historia jest zawiła. Telefon otrzymałem już 20 sierpnia, a 21 zalogowałem do promocji i do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi czy otrzymam słuchawki. Organizator zachowuje się jak by szukał wymówki żeby nie przyznać nagrody 🙄. Zakupiłem telefon na firmę żony i już z tego zrobili problem że są inne dane na fakturze a inne w zgłoszeniu i musiała pisać oświadczenie że wyraża zgodę na mój udział w promocji i na odbiór nagrody, oczywiście przy każdej wiadomości mają 10 lub 7 dni na odpowiedź. Tragedia.. Dodam, że dziś mija ich 7dni na odpowiedź, ciekawe co mi napiszą?
0 Like