Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

A testreszabás felső foka - 3. rész - amiket mindenkinek ajánlok

(Témakör létrehozásának dátuma: 29-10-2020 01:27 PM)
308 Megtekintések
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Ez az utolsó része egy három részes cikksorozatnak, amely a Samsung készülékünk testreszabása végett íródott! Az első részben megtalálhatjátok a telepítés és használat leírását, a második részben pedig bemutattam kettő hasznos modult, ami sokaknak hasznára válhat!

 

Ebben a részben kiemelek még kettő modult, amit elengedhetetlennek tartok a mindennapi használathoz, mivel olyan funckiókkal járulnak hozzá készülékünkhöz, amelyek nagy mértékben megkönnyítik a használatot!

 

Vágjunk is bele!

 

Screenshot_20201029-124616_Chrome.jpg

 

3. Edge Touch - a véletlen érintések ellen

Amennyiben olyan Samsung készülékünk van, amelynek szélei le vannak kerekítve, valószinűleg találkoztunk már a problémával, hogy véletlen értünk hozzá valamihez a képernyő szélén, ezzel akaratlanul visszalépve, vagy kilépve az alkalmazásból. Ez kimondottan zavaró lehet, és ennek megoldására fejlesztették ki ezt a kis részelemet! A modulnak egy egyszerű, de nagyszerű feladata van: megakadályozni a véletlen érintéseket a kijelzőnk szélén!

 

A sikeres telepítést követően az eddig megszokott módon a modul a listánk tetejére ugrik, és innen indíthatjuk el. Elindítása esetén a következő képernyő fogad minket:

 

20201029_125416.jpg

 

A menün belül meghatározhatjuk az alkalmazásnak, hogy mekkora, és hol legyen az a terület, amelynek érintése esetén készülékünk nem fog reagálni! Emellett beállíthatjuk külön azt is, hogy melyik terület maradjon független abban a kizárólagos esetben, ha készülékünket a kezünkben fogjuk! Mindkét beállítást meg kell adnunk mind az álló, és fekvő üzemmódnak, hiszen ezzel érhetjük el a leghatékonyabb működést!

 

20201029_125528.jpg

 

Ha mindent sikeresen beállítottunk, már csak el kell mentenünk a profilt, és kész is vagyunk! Innentől kezdve nem fogjuk akaratlanul működtetni készülékünket az Edge részen keresztül!

 

Screenshot_20201029-124616_Chrome.jpg

 

4. LockStar - a lezárt kijelző mesterkulcsa

Lezárt kijelzőnkön sok információ megjelenítésére van lehetőségünk, de legtöbb alkalommal talán az étesítések miatt nézünk rá! Nekem azért volt hasznos ez a modul, mert én csak erre használom, és nem volt szükségem a gyorsindító ikonokra, vagy az újjlenyomatolvasó helyének ikonjára, vagy kisebb ezzel kapcsolatos üzenetekre.

 

Tehát a modul ezt a célt szolgálja: kiválaszthatjuk, hogy mely elemeket szeretnék, és nem szeretnénk megjeleníteni a lezárt kijelzőnkön, ezzel teljes mértékben személyre szabva a felhasználói élményt!

 

A modul elindítása után  lehetőségünk van módosítani az óra, az értesítések, és a kisebb rendszerüzenetek helyzetét, illetve akár a hátteret is!

 

20201029_131104.jpg

 

Továbbá módosíthatjuk az óra kinézetét, méretét, és stílusát is, akár kiegészíthetjük plusz elemekkel is, mint pl. az időjárás, vagy megtett lépésszám! Az utolsó fület kiválasztva pedig lehetőségünk van egyenként megjeleníteni vagy elrejteni a különböző részelemeit a lezárt képernyőnek, mint a rendszerüzenetek, értesítési sáv, akár maga az óra, vagy a gyorsindító ikonok az alsó sarkakban!

 

20201029_131147.jpg

 

Ezzel igazán testre szabhatjuk készülékünket, hogy valóban úgy nézzen ki, ahogy mi szeretnénk!

 

Screenshot_20201029-124616_Chrome.jpg

 

Ezzel véget ért ez a cikk is! Remélem hasznotokat lelilet a Fine Lock elnevezésű applikációban, és találtatok ti is olyan modult, ami megtetszett! Ahogy már sokszor említettem, és napi szinten használom ezeket a modulokat, így csak ajánlani tudom őket!

 

Nektek melyik tetszett a legjobban? :winking-face:

3 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Köszi a cikksorozatot, mindegyik részét öröm volt számomra elolvasni! 🙂

Az EdgeTouch-t valószínűleg ki is próbálom, valahogy a sík képernyőkön is képes vagyok a panel szélét megérinteni ha nincs tok a készüléken. 😃


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
MarciK
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

Köszi a 3. részt is, szuper sorozat lett!

AnitaI
Samsung Expert
Beállítások

Szia Olivér!

 

Ez az Edge Touch rész elég jól hangzik.

 

Ha időm engedi utánanézek ezeknek amiket itt leírtál és én is kipróbálom őket!

 

Üdv.:

AnitaI.

0 tetszik