Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

A testreszabás felső foka - 2. rész - Fine Lock, egy-két hasznos modul

(Témakör létrehozásának dátuma: 27-10-2020 08:03 PM)
266 Megtekintések
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Ez a második fele egy több részes cikknek, aki esetleg ezt találta meg először, ajánlatos elolvasni az első felét, ahol részletesen leírtam, hogy pontosan miről is van szó, és miként kell használni a modulokat, amiket lejjebb fogok felsorolni :).

 

Az előző cikkemben már bemutattam nektek a Fine Lock nevezetű alkalmazást, amely hatalmas testreszabási tárházzal rendelkezik! Ebben a cikkben ki fogok emelni egy pár ehhez tartozó modult, amelyek kimondottan hasznos funkciókkal rendelkeznek, és könnyen formálhatóak a felhasználó igénye szerint!

 

Screenshot 2020-10-25 at 20.26.53.png

 

1. QuickStar - az értesítési sáv mestere

Ezt a modult töltöttem le legelőször, mert kimondottan soknak találtam az ikonok számát az értesítési sávban, és ezeket szerettem volna likvidálni. Ezen modul segítségével kiválaszthatjuk, hogy mely ikonokat akarjuk megjeleníteni az állapotsávban, és melyeket akarjuk elrejteni!

 

Az előző cikkemben már leírtam, hogy hogy is kell telepíteni modulokat, így javasolt az ott részletesen leírt útmutatóhoz fordulni! :smiling-face:

 

A modul sikeres telepítése esetén a Fine Lock-on belüli lista legtetejére ugrik, és megnyitása esetén ezt fogjuk látni:

 

20201027_193000.jpg

 

Ezen belül megtalálhatjuk a modul beállításait, és kiválaszthatjuk az elrejtendő ikonokat, illetve módosíthatjuk az óra helyzetét, hogy a bal felső vagy jobb felső sarokban helyezkedjen el, vagy akár középen! ( ez kamera pozíciótól is fog függeni! )

 

Az én beállításaim szerint az értesítési sávom az alábbiak szerint néz ki:

 

A beállítások alkalmazása nélkülA beállítások alkalmazása nélkül

 

A beállítások alkalmazásávalA beállítások alkalmazásával

 

Amint láthatjátok, nekem az akkumulátor ikon van elrejtve, illetve az energia takarékossági beállítás ikonja, mivel ezt a kettőt teljesen feleslegesnek tartottam, és csak foglalta a helyet! Nagyon sok ikont lehet eltávolítani, gyakorlatilag elrejthetünk akár az összeset is, ennek esetén teljesen üres lesz az értesítési sávunk!

 

Screenshot 2020-10-25 at 20.26.53.png

 

2. Task Charger - megnyitott alkalmazások menüjének mestere

 

Ez a modul is egy menü kinézetére lesz hatással, mégpedig a megnyitott alkalmazások felületére! Röviden kifejezve: kiválaszthatjuk, hogy milyen formában szeretnék megjeleníttetni futó alkalmazásainkat, ezzel meghatározhatjuk, hogy több, vagy kevesebb applikációt szeretnék látni egyszerre! Ennek hasznossága akkor jön igazán elő, amikor sok alkalmazás között szeretnék váltogatni, és ha nem csak hármat, hanem akár ötöt is látunk egyszerre, könnyebben kiigazodunk a megnyitott applikációk kaszkádjában!

 

A lista jelenleg 6 lehetőséget biztosít nekünk, habár ez folyamatosan bővül új animációkkal! Szimplán csak ki kell választanunk a nekünk tetsző üzemmódot, és használni!

 

20201027_195151.jpg

 

Nekem jelenleg a "stack" opció van kiválasztva, illetve a "Blur Background Effect" opció is be van kapcsolva, hogy amíg az alkalmazásaim között böngészek, a rendzser elmossa a hátteret, és ne legyen annyira zavaró!

 

20201027_195537.jpg

 

Személy szerint azért preferálom ezt a beállítást, mert sokkal több alkalmazást látok egyszerre, így könnyebben tudok váltani több alkalmazás között is, görgetés nékül!

 

 

 

Egyenlőre ezt a kettőt szerettem volna kiemelni, remélem más is hasznát leli benne! Rengeteg más modul is megtalálható az alkalmazáson belül, várhatóan többet is ki fogok emelni még!

 

Ti letöltöttétek már, esetleg bekapcsoltatok már egy-két funkciót? Ha igen, van olyan, ami nagyon bevált nektek? :smiling-face:

2 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Szia!

A Fine Lock-ot már próbáltam és valakinek kellett is Community-ben az óra áthelyezése miatt, mindenképpen hasznos kiegészítők tudnak lenni a Task Changer-el együtt! 🙂


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
MarciK
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

 

A második rész is szuper, örömmel olvastam, ez is új volt nekem!

0 tetszik