Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Hol ünneplitek a szilvesztert?

(Témakör létrehozásának dátuma: 02-12-2023 10:43 PM)
69 Megtekintések
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások

Idén már a legtöbb vidéki városban a közösségi tűzijátékok tiltva vannak az állatvédelem mellett voksolva és nekem már az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember házibuliban vagy wellnesekben ünnepli az új év érkezését. De aki valamilyen város főterén tölti általában be is jelentkezik live-ra és mindenkinek közvetíti a random elérhető programokat.
Nézzük meg, hogy általánosságban ki hol ünnepli a szilvesztert.

White_bright_fireworks.jpg

 

Budapest: A magyar főváros mindig kínál számos lehetőséget a szilveszteri ünneplésre. A Vörösmarty tér és a Deák Ferenc tér közötti területen sok ünnepi esemény, koncert és tűzijáték várja az embereket. Sok étterem és klub szervez szilveszteri bulikat is.

 

Balaton: A Balaton környékén számos üdülőhelyen rendeznek szilveszteri eseményeket, ahol a tóparton tűzijátékot is láthat. A balatoni városok közül Siófok, Keszthely és Balatonfüred is népszerű célpontok.

 

Debrecen: Debrecenben is számos szórakozóhely és étterem szervez szilveszteri partikat, és a főtéren is ünnepi programok zajlanak.

 

Szeged: A Tisza-parti város is híres szilveszteri eseményeiről, és a Dóm téren szoktak tartani ünnepi koncerteket és tűzijátékot.

 

Eger: Egerben a városközpontban szilveszteri rendezvények várják a látogatókat, és a városi piacnál is szerveznek programokat.

 

Hévíz: Hévízen a gyógyfürdők és wellness-szállodák szoktak különleges szilveszteri csomagokat kínálni, és az éjszakát pezsgőfürdőzéssel vagy élő zenével is meg lehet koronázni.

Egy a fontos, a készüléketek mindig legyen kéznél és dobáljátok tele a members galériát a jobbnál jobb éjszakai felvételekkel :smiling-face: 

Idén ti mire szavaztok?
Megmondom őszintén,hogy annyira tele van már minden , hogy szinte lehetetlen foglalni... Szóval jöjjenek az ötletek.

2 Válaszok
LordKnightEtingMark
Helping Hand
Beállítások
Köszönjük szépen, nagyon jól összefoglaltad ezt a Szilveszteri ajánlót is, meg az európai Karácsonyi vásárokban rejlő lehetőségeket is!

Amit hiányoltam egyedül, az Miskolc: az ottani, vagy akár a környékbeli hatalmas lehetőségek az ünnepekkor, a táj és az épített környezet lenyűgöző
változatossága, egyedülálló gazdagsága, európában is párját ritkító koncentráltsága a környékbeli látványosságoknak (Tapolca, Lillafüred, Ómassa, Sebesvíz, Fehérkőlápa, Bükkszentkereszt, Harsány, Kisgyőr), a sok cseppkőbarlang, a sajnálatosan elműviesített barlangfürdő, az egyre ritkábban "működő" vízesés, a Hermann Ottó sétány, az új kalandparkok, a tavak és az arborétum, meg a kocsonya fesztivál is, valamint a sok erdei túraútvonal és a Mikulás erdei kisvasút.

Nekem az itt általad felsoroltak közül a két évvel ezelőtti hévízi családi Karácsony-Szilveszter talán a legkedvesebb, amit most ajánlataidat olvasva eszembe juttattál, majd hosszan elrévülve felelevenítettem az akkor történteket.

Együtt voltunk gyermekeinkkel (5 gyermek a hatból) December 20.-ától Január 2.-áig.
Tartalmasan töltöttük az időt, mindig együtt, harmóniában, egyensúlyban - ami a legfontosabb a boldog pillanatokért - rengeteg sétával a tó körül, meg a tó körüli erdőben, hatalmasakat kirándultunk a környéken (Balaton, Árpád kori templom, Keszthely), és ráadásul az idő is fantasztikus volt.
De rengeteget andalogtunk a kisváros sikátorait, lenyűgözően gazdag butiksorait, a friss pékárut és zamatos kávé illatot árasztó pékségeit, a külföldieknek, de egyre inkább már nekünk is különlegeset nyújtó népi árusait, a sok-sok egészségügyi szolgáltató ajánlatait felfedezve, megismerve.

Hóembert is tudtunk építeni a szállodánk előtti parkban, meg hógolyózni is lehetett, meg angyalkázni a templomból hazafelé sétálva.

De Szilveszter napján a ragyogó napsütésben fürödni a tóban, 17 fok melegben a kagylókat gyűjtve, meg a tavirózsákban gyönyörködve, majd karácsonyi csokiöntetes jégkrémeket eszegetve talán a legkülönlegesebb élmény, miközben a vacsoránál magyarázkodni kell a gyerekeknek, hogy ilyenkor ez példátlan és soha nem is volt szokás - de plusz 17 fokban csak néztek rám nagy szemekkel.

Persze, szuper volt a családi mozi is, egy olyan filmszínházban, ami egy szecessziós stílusú épületben került kialakításra, ahol bent volt a vászon előtt egy igazi zongora. A hortobágyi vadlovakról akkor készült nagy film bemutatóját tartották, ami elgondolkodtató, magávalragadó, de megható is volt egyben.

De meg kell említenem a monumentális, lenyűgöző, új építésű római katolikus templom csodás külső és belső kialakítását, az ünnepi hangulatot, a kedves betlehemezéssel készülő gyerekek éjféli misét színesítő előadását, meg a fantasztikus ünnepi orgonakoncertet és a kedves embereket is.

Mindez persze egy olyan környezetben, korban és közegben, amikor a maszkviselés kötelező, a távolságtartás szinte már természetes, és mindent átjár még a félelem.

Egyedül Szilveszterkor éreztük, hogy sokan vagyunk, mert akkor végre már mások sem maradtak otthon.
A Unique együttes tartott koncertet, természetesen pazar Szilveszteri hangulatban, környezetben, az elmaradhatatlan gagyi cikkeket, bóvli trombitákat, álarcokat, bohémságokat kínáló árusokkal színesítve.

Éjfél után hazavittük a gyerekeket, elfogyasztottuk a kötelező pohár gyerek és felnőtt pezsgőket, egymással is koccintva, bensőséges hangulatban, majd már csak kettecskén visszasétáltunk a Szerelmemmel, gyermekeim Édesanyjával a retró-diszkóba, egy kétórás, hatalmas, önfeledt táncra. Emlékszem, sokáig kerestem egy számot, amit hihetetlen régen hallottam, itt viszont egy feldolgozása elrepített a dinamikus- energikus tánc birodalmába: C-Block - So Strung Out - Extended Mix.

Volt persze egy nagyon komoly SAMSUNG vonatkozása is ennek a telelésnek: ekkor Karácsonykor hozta a Jézuska a gyermekeknek a Note 10 Plus garnitúrát, amiből azóta is 7 készülék kiválóan dolgozik a családban és amelyből hármat idén a ReGalaxy programnak hála, sikerült teljesen megújítani.
0 tetszik
GyulusA
Samsung Expert
Beállítások
Én idén is a szűk baráti körre voksoltam.
0 tetszik