Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z aplikacją Chrome - Galaxy A7

(Temat utworzony: 10-10-2019 07:41 AM)
1303 Wyświetlenia
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

Witam wszystkich. Przeglądarka Chrome na Galaxy A7. Pojawiła mi się dziwna sytuacja. Aplikację Chrome mam wyłączoną a ona co jakiś czas próbuje się sama aktualizować. Od czasu do czasu samoistnie uruchamia się instalacja o treści: Instalacja Język aplikacji przeglądarka Chrome. Po jej zainstalowaniu pojawia mi się przeglądarka Chrome. Nie byłoby to nic dziwnego gdybym tą aplikację miał włączoną. Jednak nie korzystam z niej i mam ją wyłączoną. Zdarza się to jeden do trzech razy dziennie. Tą automatyczną aktualizację można anulować w trakcie. Jednakże trzeba zwracać uwagę bo pojawia się nagle. Zaznaczam, że te cyrki zaczęły się w sierpniu. Około miesiąca po lipcowej aktualizacji z poziomem zabezpieczeń z czerwca. Może ktoś z was ma podobne problemy?

Drogi @petruswojcik, jeden problem powinien oznaczać jeden temat. Nie zakładajmy takich, które zbierają globalnie wszystkie problemy ze wszystkimi aplikacjami :smiling-face: Edytowałem Twój post //DamianK

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@petruswojcik, jak następnym razem zauważysz, że Chrome ponownie się aktualizuje to wtedy wyślij zgłoszenie. Jak sam napisałeś ciężko będzie wysłać zgłoszenie w momencie aktualizacji, ale podejrzewam, że należy to zrobić najszybciej jak to możliwe tak żeby czas wysłania zgłoszenia nie był zbyt odległy od momentu wystąpienia problemu.


Rozwiązanie
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@mirudo24  Samsung nic nie pomógł w tej sprawie. Kilka razy zgłaszałem i za każdym razem otrzymywałem tą samą odpowiedź czyli przesłać logi. Dałem sobie spokój. Robiłem kilka razy Wipe cache partition po czym zrobiłem twardy reset bez przywracania danych. I chyba pomogło bo jak narazie mija tydzień i ani razu nie uruchomiła się instalacja. Wcześniej pojawiała się często nawet kilka razy dziennie. Mam nadzięję, że problem się rozwiązał.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@petruswojcik, dziękuję za informację. Daj znać za jakiś czas czy hard reset rzeczywiście pomógł i problem nie powrócił.


0 Like
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

Mam teraz ten sam problem z YouTub co z Chrome. Mimo, że wyłączony sam się aktualizuje. Ta sama treść jak przy Chromie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@petruswojcik  Dziwny problem, tym bardziej że dotyczy tylko A7 2018 .

0 Like
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@vdsl2 . Zapomniałem powiedzieć. Problem z YouTube mam na A40.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@petruswojcik,

 

czy masz wyłączone automatyczne aktualizacje tej aplikacji w Sklepie Google Play?


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@Damian K  Tak mam wyłączoną automatyczną aktualizację. Wcześniej miałem ten problem z Chrome na A7. Teraz pojawił się z YouTube na A40 a dodatkowo dzień później pojawił sie również z Chrome na tym modelu. Wcześniej na A7 kilka razy robiłem wipe i problem z Chrome minął. Ale nie wiem czy to od tego zależało. Teraz te dwie aplikacje na A40 próbują się zaktualizować. Dziwne bo w ustawieniach mam je wyłaczone, ograniczone wszystkie uprawnienia w Sklepie Play wyłączona automatyczna aktualizacja. Przecież jak apka jest wyłączona to z zasady nie powinna się aktualizować a tu ZONK. Wkurzające to jest. Jak wysyłam raport błędów przez Samsung Members to otrzymują wiecznie ten sam tekst: przesłać szczegóły, kod błędu itp. Po prostu nieda się. Probuję wysłać w trakcie aktualizacji ale zanim się wyśle to się zaktualizuje. I koło się zamyka bo po kilku dniach otrzymuję od nich odpowiedź z prośbą o przesłanie szczegółów. No i tak wkółko

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@petruswojcik spróbuj w ten sposób:

- zatrzymaj problematyczne aplikacje,

- wyczyść im pamięć i dane,

- wyłącz je,

- wykonaj wpie cache partition.

Po tym zabiegu odczekaj jakiś czas i sprawdź czy będą wymuszały aktualizacje.

Jeżeli się odezwą, wyczyść pamięć i dane sklepu google, obserwuj i daj znać.

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@Szewcu72  tak właśnie zrobiłem. Na razie cisza. Nic się nie dzieje.

0 Like