Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Messenger - problem z dymkami

(Temat utworzony: 11-02-2020 01:50 PM)
27408 Wyświetlenia
LarsonP
Pathfinder
Opcje

Cześć, ostatnio zauważyłem u siebie problem z dymkami czatu w apce Messenger. Czasami dzieje się tak, że przyjdzie mi nowa wiadomość, a nie pojawi się nowy dymek tylko dostaje informacje w belce na górze, jednak klikając w to powiadomienie dymek się nie uruchamia. Po wejściu w aplikacje i otworzenie wiadomości, która przyszła przed chwilą konwersacja uruchamia się normalnie, ale dodatkowo pojawia się wcześniej pominięty dymek przysłaniając czat. Czy miał ktoś podobny problem? Mam S10 z One UI 2.0, Messenger aktualny. Wipe cache partition nie naprawia problemu. Problem naprawia się po ponownej instalacji aplikacji, jednak po jakimś czasie powraca na nowo.

0 Like
44 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@LarsonP, wygląda na błąd po stronie aplikacji. Zgłoś nieprawidłowe działanie aplikacji producentowi. Możliwe, że najnowsza wersja aplikacji posiada błąd, który powoduje takie zachowanie. Spróbuj usunąć najnowsze aktualizacje aplikacji. Wskazówki znajdziesz w tym wątku.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@LarsonP  Cześć. Zobacz jeszcze ten temat pod tym linkiem:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10e-S10-S10/Powiadomienia-messengera/m-p/1526367

Tutaj sytuacja była podobna tylko w odwrotną stronę,  wyłączenie dymków czatu i włączenie powiadomień na belce powiadomień.


LarsonP
Pathfinder
Opcje

@mirudo24 Niestety, przeinstalowywałem aplikację już kilka razy, robiłem wipe cache partition, czyściłem osobno cache i pamięć aplikacji i problem ciągle wraca. Fakt, po przeinstalowaniu Messenger przez jakiś czas działa dobrze, jednak problem wraca po jakimś czasie i dymki nie pojawiają  się w ogóle i później przychodzą opóźnione z wiadomością na którą już odpisałem. Przyznam się szczerze, że nie chce mi się średnio raz dziennie przeinstalowywać tej aplikacji ;). 

 

@PrzemekM co do podlinkowanego przez Ciebie tematu to zapoznałem sie z nim, ale nie rozwiązuje on mojego problemu. Nie chodzi mi o wyłączenie dymków czatu. 

 

Problem zgłaszałem przez Google Play, widziałem po opiniach nt Messengera, że niektórzy również borykają się z nieprawidłowym działaniem aplikacji, ale podejrzewam, że skoro do teraz nic się nie poprawiło to może coś innego odpowiadać za złe działanie aplikacji. Macie jeszcze jakieś pomysły? :smiling-face:

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@LarsonP, niestety nie mam innych pomysłów. Może pozostali forumowicze będą mieli jakieś wskazówki.


0 Like
LarsonP
Pathfinder
Opcje

Dobra, chyba znalazłem rozwiązanie :). Ustawienia - Aplikacje - 3 kropki, dostęp specjalny - optymalizuj użycie baterii i odznaczyć tam Messengera z optymalizowanych apek. Póki co dymki pojawiają się normalnie, od rana nie mam z nimi żadnych problemów, więc wydaje mi się, że to ta opcja powodowała problem.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@LarsonP, super, że udało się znaleźć rozwiązanie.


0 Like
LarsonP
Pathfinder
Opcje

Jeszcze mam jedno pytanie apropo tych nieszczęsnych dymków, mianowicie czy jak macie jakąś aktywną konwersację (dymek się wyświetla na ekranie głównym, nad innymi aplikacjami itp) to czy u Was też on znika po wejściu w Ustawienia(te samsungowe)? Po wyjściu z Ustawień pojawia się znowu, ale zastanawia mnie czy to znikanie jest normalnym zachowaniem dymków czy zaś mam coś namieszane :smiling-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@LarsonP tak, dymki czatu znikają pod ekranami menu ustawień. A wracają, gdy wyjdziesz z menu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Mikalekk
Student
Opcje
hejka po aktualizacji mojego samsunga pojawił mi się ten sam problem próbiwałem tego rozwiązania z odznaczeniem messengera z optymalizowanych aplikacji ale po próbie włączenia dymku czatu wygląda to tak ze wyświetla się powiadomienie w pasku powiadomień a dymka jak nie było tak nie ma

Screenshot_20201226-232210_One UI Home_8098.jpg