Wsparcie

Open search

Rozwiązywanie najczęstszych problemów z aplikacjami

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Postanowiłem stworzyć krótki poradnik dotyczący rozwiązywania najczęstszych problemów z aplikacjami. Jeżeli aplikacja przestała działać, nie wysyła powiadomień, funkcjonuje nieprawidłowo lub stwarza inne problemy to spróbuj wykonać poniższe wskazówki.

 

  1. Zaktualizuj aplikację. Upewnij się, że aplikacja w telefonie została zaktualizowana do najnowszej wersji. Przejdź do sklepu Google Play lub Galaxy Store i sprawdź dostępność aktualizacji. Nowa wersja aplikacji może rozwiązać dotychczasowe problemy z działaniem.
  2. Odinstaluj aktualizacje. Jeżeli aplikacja jest dostępna w najnowszej wersji to w niektórych przypadkach pomocne może okazać się odinstalowanie najnowszych aktualizacji aplikacji. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz aplikację > Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) > Odinstaluj aktualizacje. Opcja nie jest dostępna dla większości aplikacji.
  3. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji. Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną aplikacji z poziomu ustawień. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz aplikację > Domyślna pamięć > Wyczyść pamięć.
  4. Wyczyść dane aplikacji. Spróbuj wyczyścić dane aplikacji z poziomu ustawień. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz aplikację > Domyślna pamięć > Wyczyść dane lub Domyślna pamięć > Zarz. pamięcią > Wyczyść wszystkie dane. Po wykonaniu tego zabiegu konieczna będzie ponowna konfiguracja aplikacji lub dostosowanie jej ustawień.
  5. Wyłącz i ponownie włącz aplikację. Spróbuj wyłączyć a następnie włączyć aplikację  z poziomu ustawień. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz aplikację > Wyłącz. Nie wszystkie aplikacje można wyłączyć.
  6. Ponownie zainstaluj aplikację. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację z poziomu ustawień. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz aplikację > Odinstaluj. Nie wszystkie aplikacje można odinstalować.
  7. Wyczyść pamięć podręczną partycji. Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną partycji (Wipe cache partition) z poziomu trybu recovery. Należy postępować zgodnie z informacjami z tej wiadomości.

Pamiętajcie, że powyższe kroki powinny pomóc w większości przypadków jednak w niektórych sytuacjach konieczna będzie aktualizacja aplikacji przez dewelopera.


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
8 ODPOW. 8
Hotshot

Hej @nismo,

Dziękuje za bardzo pomocny poradnik. Doceniam pracę!  Przypiąłem wątek na górze działu "Aplikacje mobilne i usługi". Z pewnością przyda się użytkownikom szukającym pomocy.


Editor7.gif

 

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?


Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!


GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Voyager

@nismo  proste ale świetne porady. Kiedyś jak mi zamulało telefon to robiłem twardy reset i męczyłem się potem z konfiguracją od nowa. Czasochłonne i wkurzające. Nie wpadłem (nie miałem takiej wiedzy) na to że można zrobić wipe cache partition. Trwa to chwilę ale przynosi efekt.

Legend

@petruswojcik  Hard/Reset wykonuje się przy poważnych problemach ale już wysłam Ci nie dawno link gdzie jest tez opisane tak samo resecie baterii kodem.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Voyager
  • @vdsl2  teraz już to wszystko wiem. Wasze porady dużo mi pomogły a reset baterii według twojej porady przyniósł efekt za co wielkie dzięki.
Superuser I
Superuser I

@petruswojcik, cieszę się, że wskazówki okazały się pomocne 


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
New Member

Witam, poproszę o pomoc . Kupiłam tel samsung s10 i mam problem z wykonanie wideorozmowy. Wyświetla się komunikat "polaczenie nie zostało wysłane " . Jezeli ktos próbuje sie ze mna połączyć przez wideorozmowę nawet nie ma sygnału. Byłam w salonie oraz serwisie i nikt nie jest w stanie pomóc, nawet zrobiłam już reset tel. Sprawdziłam na innym tel. Moja karta działa poprawnie.

Legend

@AgaTa5  Jakiej sieci masz kartę ? Czy telefon też jest od operatora ? Czy masz włączone dane komórkowe w telefonie ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Superuser II
Superuser II

@AgaTa5 telefon z polskiej dystrybucji?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like