Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Plama na matrycy tv ???

(Temat utworzony: 06-12-2017 07:46 PM)
36807 Wyświetlenia
Cezar46
Journeyman
Opcje

Witam, mam od lipca  2017  tv 40MU6472     , wczoraj zauważyłem   PLAMA.jpg ciemną plame .... widać ją pod białym paskiem  z napisem żródło  od lewej strony ,,,,, Czy to jest kurz ? czy inna wada matrycy ?   Troche już poczytałem  i  ludzie różnie opisują .  Mam już zgłaszać tv do serwisu ?  bo nie mam zamiaru oglądać plam na telewizorze  ......

0 Like
Przejdź do rozwiązania
37 Odpowiedzi
tmykrk
Voyager
Opcje
@OleksiiA, kontrolowane starzenie nie może być takie proste jak opisujesz ponieważ byłoby zbyt łatwe do udowodnienia. W jednym zepsuje się podświetlenie, w drugim pamięć, w kolejnym np gniazdo sieciowe albo karta wifi. Dla mnie bolesnym jest, że wada wyskoczyła krótko po gwarancji.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tmykrk  Tak jak napisał @OleksiiA , nie u każdego tak się dzieje. Kiedy miałem telewizor z 2015 roku, działał do dziś i moi znajomi z niego korzystają, niecały miesiąc temu pojawiły się dwie duże czarne plamy, podjechałem do nich i bez problemu je usunąłem, rozbierając całą matrycę i myjąc ją.

tmykrk
Voyager
Opcje
Oczywiście, że nie u każdego. Przeglądam wątki i jestem zszokowany jak wiele jest informacji, doniesień o plamach i ich związku z np kurzem.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@tmykrk, jako osoba, która to forum moderuję, mogę powiedzieć, że tego typu postów jest niewyobrażalnie mało w porównaniu do ilości sprzedanych egzemplarzy, których szacowanie można znaleźć w internecie na różnych stronach finansowo-technologicznych. 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

tmykrk
Voyager
Opcje
@OleksiiA, Moderatorze Szanowny, w stosunku do ziaren piasku to będzie jeszcze inny stosunek. Myślę, że lepszym porównaniem, stosunkiem będzie ilość pozytywnych opinii na tym forum, tym które moderujesz 😉. Dobrze wiesz ile osób spośród kupujących wchodzi na fora i ile dzieli się swoimi doświadczeniami. Pomocy czy informacji na forach sztuka się w przypadku problemów. Na razie plama u mnie zniknęła co z jednej strony jest dobrą informacją ale zła jest taka, że odwołałem serwis bo zachodzi obawa, że wada czy usterka nie ujawni się w trakcie obserwacji sprzętu przez technika.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@tmykrk, no to tą pierwszą częścią swojej wiadomości tylko potwierdzasz moje słowa, na forum to wygląda, jakby był globalny problem i celowe postarzanie dlatego, że na forach częściej szuka się pomocy i rozwiązuje się różne problemy, a nie zamieszcza się pozytywne opinie. W każdym razie nie będziemy w tym wątku wchodzić w rozważania o perspektywie spojrzenia, liczę, że w Twoim przypadku sprawa zakończy się pozytywnie i telewizor posłuży jeszcze długie lata.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Forty-seven
Apprentice
Opcje
Witam, czy plama jak widoczna w lewym górnym rogu jest do naprawy czy telewizor do utylizacji? Jeśli naprawa możliwa, jaką to przyczyną i jaki orientacyjny koszt?

image



0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Forty-seven  Proponuje Ci kontakt z Samsung przez email.

Kontakt z nami
https://www.samsung.com/pl/support/contact/