Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pilot Tv wyłącza amplituner lecz go nie włącza

(Temat utworzony: 11-12-2018 09:35 PM)
3498 Wyświetlenia
Dawidis
First Poster
Opcje

Qled65q9fnatxxh Po podłączeniu tv z amplitunerem denon avr2200w za pomocą złączy arc oraz konfiguracji jako uniwersalnego pilota tv brak pełnej obsługi jednym pilotem od tv. Tak po krótce to do amplitunera pod zlacze cbl/sat podłączony jest dekoder cyfrowego Polsatu. W denonie ustawione jest sterowanie przez hdmi. Przy konfiguracji zródła i uniwersalnego pilota podczas prob dziala prawidlowo tj. Włącza i wyłącza amplituner. Niestety po zapisaniu zródla i normalnym uzytkowaniu pilot tylko wyłączy amplituner i dekoder natomiast przy włączaniu uruchamia się tylko dekoder bez amplitunera. Dodam że programowanie tv jest aktualne. Gdzie leży problem....

0 Like
22 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy wpisywałeś model amplitunera zamiast marki ?

0 Like
Dawidis
First Poster
Opcje

Próbowałem również wpisując model amplitunera i bez zmian. Dziwi mnie tylko fakt że podczas konfiguracji w testowym oknie tv pilot włącza i wyłącza amplituner....

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@DawidisA firmware w TV masz takie  wer 1153 czy inne ?

0 Like
Dawidis
First Poster
Opcje

1153

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A masz załączone Anynet+ i czy jest widoczny twój amplituner? nie wszystkie sprzęty mogą być automatycznie uruchamiane też sprawdż czy jest nowy fimware do twojego amplitunera. 

0 Like
Dawidis
First Poster
Opcje

Mam Anynet+ załączony i aktualne oprogramowanie ampli. Amplituner widoczny jest w źródle tv

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A wyszystko robisz jak tutaj ? W przypadku korzystania z funkcji sterowania HDMI, należy podłączyć do złącza HDMI MONITOR 1. I jeszcze tutaj i tu

0 Like
Dawidis
First Poster
Opcje

Przypisanie wejść mam CBL/SAT jako 1. Reszta jest symbol (-). Wszystko opuszczone przez hdmi i ustawione automatycznie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@DawidisTrochę ciężko jest pomoc na odległość nie mając takiego sprzętu przed sobą może skontaktuj się ze wsparciem Denona?

0 Like