Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV - jak wyłączyć?

(Temat utworzony: 06-03-2024 06:02 PM)
471 Wyświetlenia
Vito666
First Poster
Opcje

Cześć. Ostatnio kupiłem TV Samsung UE43CU7172. Mam pytanie - jak go wyłączyć całkowicie z poziomu pilota bez odłączania z prądu? Klikając raz w przycisk POWER mam wrażenie, że telewizor wchodzi w jakiś tryb uśpienia. Wyłącza i włącza się jakieś 0.2 sekundy. Przetrzymanie dłużej przycisku TV powoduje, że tv gaśnie, potem wyświetla się napis Samsung, jakiś domek i jest włączony. Tak jakby reset.

 

czy pojedyncze kliknięcie powoduje całkowite wyłączenie czy to jakiś tryb uśpienia, bo nie chce mi się wierzyć że taki taki telewizor tak szybko się uruchamiał. :face-with-tears-of-joy:

0 Like
5 Odpowiedzi
Vito666
First Poster
Opcje

Cześć. 

Zakupiłem ostatnio TV Telewizor LED Samsung UE43CU7172. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie - jak wyłączyć go całkowicie, ale bez odłączenia od prądu? Mam wrażenie, że jedno kliknięcie przycisku POWER na pilocie przełącza go w jakiś tryb uśpienia, bo „wyłącza” i „włącza” się w jakieś pół sekundy. Przetrzymanie przycisku power conajmniej 5 sekund wyłącza go, pojawiają się napisy i włącza ponownie. Tak jakby reset. A jedno kliknięcie powoduje jakby się telewizor zamykał ciemnością. Nie umiem tego opisać. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Vito666  Cześć

TV po wyłączeniu przechodzi w tryb lekkiego czuwania, gdzie faktycznie wybudza się szybko, tak, aby nie trzeba było długo czekać na jego uruchomienie, do trybu głębokiego czuwania przechodzi sam po kilku godzinach braku aktywności.

Całkowite wyłączenie jest właśnie możliwe poprzez przytrzymanie na pilocie przycisku Power, co powoduje, że jego ponowne uruchomienie, wywołuje pełny restart systemu razem z widocznym logiem Samsung i wczytywaniem menu Smart Hub. Nie ma możliwości zmiany tego zachowania.


Vito666
First Poster
Opcje

Nie rozumiem? Całkowite wyłączenie poprzez przetrzymanie power, co powoduje jego ponowne włączenie. Bez sensu. 

0 Like
kenczorf
Navigator
Opcje
To jest takie wygaszenie ekranu jak w smartfonie. Tak to wygląda w współczesnych sprzętach gdzie każdy ma swój soft. Moje wszystkie sprzęty audio video biorą w trybie czuwania 35W. Dlatego na noc wyłączam wszystko z prądu. Pierwsze uruchomienie tv trwa dłużej ale najdłużej odpala się dekoder nc+. On to jak stary pecet 😅
0 Like
kenczorf
Navigator
Opcje
Źle napisał. Przytrzymanie to nic innego jak restart. Jak chcesz wylacac tv całkiem to musisz wyłączać go z prądu.
0 Like