Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Obraz wyłącza się na 2-3sekundy

(Temat utworzony: 20-05-2023 09:43 PM)
3430 Wyświetlenia
andrzejek98
Journeyman
Opcje
Cześć,
Mam problem z moim telewizorem Samsung podczas grania na Xbox Series X z włączonym odświeżaniem 120Hz lub VRR w trybie gra. Znika obraz na 2-3 sekundy i potem się pojawia, tak kilka razy i potem telewizor pokazuje że Xbox nie jest włączony do zasilania, pomimo że tak naprawdę konsola działa normalnie. Próbowałem z różnymi portami i kablami HDMI. W momencie gdy jestwyłączony tryb 120Hz i VRR wszystko działa normalnie. Ma ktoś podobny problem, są jakieś rozwiązania które można samemu wykonać?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Dzień dobry, być może problem jest w kablu, gdyż nie każdy kabel obsługuje częstotliwość 120HZ. Proszę sprawdzić czy pański kabel działa w 120hz czy też tylko w 60 :smiling-face:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
70 Odpowiedzi
Rozwiązanie
blacha21
Samsung Members Star ★
Opcje
Dzień dobry, być może problem jest w kablu, gdyż nie każdy kabel obsługuje częstotliwość 120HZ. Proszę sprawdzić czy pański kabel działa w 120hz czy też tylko w 60 :smiling-face:
0 Like
Leży
Journeyman
Opcje
Jestem nowym użytkownikiem telewizora Samsung OLED 65 S95C, mam problem związany z graniem na PS5. Mianowicie podczas grania tv wyłączą się na 2-3 sekundy w taki sposób, że trafi całkowicie obraz jak i dźwięk z sądbara. Po tym okresie wszystko samoistnie wraca do normy. Częstotliwość występowania jest randomowa. Próbowałem wszystkich ustawień w tv jak i konsoli, zmieniłam kable hdmi, jeden co był w zestawie z tv drugi od konsoli. Sprawę zglos8lem do serwisu zdalnie zresetowlaibdonustawien fabrycznych jednak efekt poprawy był tylko przez chwilę. Zauważyłem również jak telewizor odłączę od zasilania i ponownie podłączę przez jakiś okres jest ok, po czym problem ponownie powraca. Wyłączenie w konsoli funkcji w ustawieniach HDMI HDCP również przynosił lepszy efekt mniej wyłączeń, jednak nie eliminuje calkowicie problemu. Dodatkowo iż konsola jest podlaczona przez wejście do gier w one connect, a problem występuje w trybie gry. Z gory dziekuje za sugestie.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
Leży
Journeyman
Opcje
Wersję oprogramowania ma 1220.9, widziałem ten temat, jednak kabel.ktory obecnie mam podłączony to kabel dołączony do tv tj. Premium highbspeed / HEC. Spróbuję jeszcze 3 kabel może podłączyć ale nie wydaje mi się że to jest przyczyną.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jest to nowy model i dostał obecnie dwie aktualizacje. Trzeba jeszcze poczekać jak jest to innych na modelach z 2023 roku.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Proszę wyłączyć funkcję CEC w Tv lub w PS5 i sprawdzić wtedy.
Leży
Journeyman
Opcje
Witam, dziękuję za chęć wsparcia. Jednak wyłączenie CEC nie pomogło. Próbowałem wyłączyć w tv, później w ps5, na koniec w obu problem powraca.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Leży, ja bym mimo wszystko sprawdził, jak sytuacja będzie wyglądała na innym kablu.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
Leży
Journeyman
Opcje
Już 3 kable sprawdziłem na wszystkich taka sama sytuacja. Co prawda pkt zmianach ustawień lub resecie tv wygląda jak by przez jakiś czas była poprawa jednak i tak problem wraca.
0 Like