Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gry Tizen

(Temat utworzony: 21-10-2018 09:52 PM)
4416 Wyświetlenia
Mathewoosh
Apprentice
Opcje

Witam,

jestem posiadaczem TV UE49KS7000 rozczarowuje mnie w ostatnim czasie zubożenie w sekcji gry na moim TV. Najpierw zniknęła aplikacja GameFly (jestem w stanie zrozumiec bo kończą działaność), a ostatnio znikneły gry m.in. Asfalt 8 w którą akurat zdarzało mi sie grać. Czuję sie z lekka naciagniety pownieważ akurat Game Fly i sekcja gry były dla mnie sporym atutem tego TV. Czy producent ma zamiar rozwijać się w tym kierunku czy tylko wycofywać możliwość instalacji? Kupiłem lepszy model, żeby mieć te funkcje, a teraz mam raptem 9 aplikacji w tej sekcji. Czy producent poczuwa sie do jakiejsc rekompensaty dla użytkowników po stracie Game Fly.  Kupujący płacili za tą funkcjonalność i chcieliby ją mieć na dłużej niz na rok.

Mathewoosh

0 Like
Mathewoosh
Apprentice
Opcje

Do mojego niespełna 2 letniego tv tez skończyło się wsparcie? 
Myślę ze już wszyscy poznali linię obrony Samsunga tj. "W sprawie zewnętrznych aplikacji proszę kontaktować się z ich twórcami".

No niestety, jeśli Samsung bierze pieniądze za jakąś funkcję w tv to twórca aplikacji nic do tego nie ma.

W interesie Samsunga jest dbanie o to, żeby developer tych gier nie wycofywał, albo zachował wersję która współpracuje tymi TV. Jak mu się nie chce o to dbać, to nie reklamuje się i nie oferuje się takich funkcji. Jeśli to kosztuje Samsunga dodatkowo, to niech ten TV będzie droższy, ale działa jak należy bez okrajania możliwości. Wystarczy spojrzeć z punktu widzenia użytkownika i świat jest prosty. 

Jak coś robić to dobrze lub wcale.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Mathewoosh niestety zasmucę Cię  nie jest tak wielu myśli,  jakby chciało, żeby było. 

Jestem deweloperem tarcz i to ja, nie Samsung, podjemuję decyzję, czy dana tarcza ma być dalej na platformie producenta, czy nie.

To ja je dodaję i usuwam. To ja stwierdziłem, że część ż nich nie wspiera nowego Tizena i mimo wsparcia dla starszych wersji usunąłem je.

Tak samo jest z grami, aplikacjami czy motywami. Nikt nikogo nie zmusi. Właścicelem aplikacji jest dev nie Samsung i to dev nią zarządza i podejmuje decyzje co do jej dostępności lub nie.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
agnieszkagmyrek
Explorer
Opcje

wersje mam 2890  nie  ma  mozliwosci  by sprawdzic czy  ver .1  czy .2 w kazdym  bądz  razie  nie wykrywa  nowych wersji.a  co  do  gier  spoaza game fly  tzn  ze  w jednym momencie  skonczyło sie wsparcie  dla wszystkich  gier   -żarty sobie robicie z nas ?nie moge  zamiescic  scree na  ale  moj  smart hub teraz  wyglada tak ze  ma tylko  2 zakładki jedna  to samsung app  a  druga  to mulitimedia   a  były  3.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@agnieszkagmyrek  Masz już najnowszą wersje a poza tym przeczytaj co napisał kolega @Szewcu72 

0 Like
agnieszkagmyrek
Explorer
Opcje

Czytam  i jakoś do mnie  to nie trafia  z punktu widzenia  waszego klienta .Papier wszystko przyjmie  :)Wszystko  z  waszej  strony  zmierza  by wyciągąć  nastepna  kase od nas(czytaj nowy tv) .Pozdrawiam a  nastepnym waszym klientom  życze  powodzenia .

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@agnieszkagmyrek  Napisz do działu reklamacji Samsunga https://www.samsung.com/pl/info/contactus/ Zastanawiam się teraz z kim zawarłem umowe kupna/sprzedaży czy Samsungiem czy ze sklepem ? Jeszcze jedno czy płaciłaś za gry czy miałaś je za Free ?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@agnieszkagmyrek  nie jestem pracownikiem, jestem takim samym uzytkownikiem jak Ty. Dodatkowo z czystej przyjemności tworzę tarcze. Najpierw robiłem dla siebie a dopiero po jakimś czasię postanowiłem je udostępnić wszystkim.

Napisałem jak to wszystko działa, ponieważ jako deweloper mam do tego wgląd i wiem "z czym się to je".


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
agnieszkagmyrek
Explorer
Opcje

Dlatego do ciebie nie mam  pretensji  tylko do  firmy Samsung  powinni  pisac na  swoich  pudełkach :

termin  pełnej przydatnosci  2  do  3 lat .Mniej  ludzi  by sie wtedy  nabierało  na te  dyrdymały .

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@agnieszkagmyrek  Masz okres gwarancji 2 lata od daty zakupu a model jest z roku 2014. Czas przydatnosci  jest 6000 godzin

0 Like
agnieszkagmyrek
Explorer
Opcje

No wlasnie a dalej nic ,wrzuc monetę. Hehe.Czyli mamy jasnosc po 2 latach bujaj sie kliencie

0 Like