Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

TV Samsung UE48JU6440 plus soundbar Yamaha YAS-107

(Temat utworzony: 10-05-2018 06:18 PM)
6237 Wyświetlenia
b4siac
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich forumowiczów :smiling-face:
Pytanie odnosnie połączenia dwóch urządzeń z tematu, czyli TV Samsung UE48JU6440 i soundbar Yamaha YAS-107.
Zależy mi, aby głośność z soundbara można było regulować pilotem od telewizora.
Obczytałam dokładnie instrukcje jednego i drugiego urządzenia + przejrzałam google, i wnoski są takie: powinnam podłączyć soundbar przez HDMI ACR.  Robię wszystko wg instrukcji, czyli podłączam kabel HDMI pod odpowiednie wejścia (HDMI ACR), funkcja anynet+ (HDMI-CEC) jest włączona,ale niestety telewizor na liście głośników nie widzi urządzenia Yamaha. Przez Bluetooth soundbar działa bardzo ładnie, ale uciążliwe jest sterowanie odrębnym pilotem i włączanie i wyłączanie za każdym razem kiedy chce go użyć.
Próbowałam również wyłączać z prądu obydwa urządzenia na kilka minut i ustawiać od nowa, nadal bez rezultatu. W anynet+ przy wyszukiwaniu urządzeń podłączonych do TV pokazuje informacje po krótkim skanowaniu, że brak podłączonych urządzeń.
Co robię źle? Czy jeszcze jakaś dodatkowa opcja w tv powinna być włączona? Ślęczę nad tematem już kilka dni i bez pozytywnego rezultatu, więc będę przewdzięczna za pomoc.

Z dodatkowych informacji, telewizor jest podłączony do tv kablowej kablem antenowym + karta z kablówki w module CAM, jest także połączony z internetem przez wifi, ma wgrane najnowsze oprogramowanie.

0 Like
Przejdź do rozwiązania
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty  A resetowałeś TV do ustawień fabrycznych ? zanim to zrobisz możesz też odłączyć TV od prądu na około 10 min.

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje

Reset ustawień też nic nie pomógł :serious-face-with-symbols-covering-mouth: nie mam już sił...

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty  Więcej Ci nie pomogę problem jest po stronie Soundbar Yamaha

0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje

Mam Samsunga z 4k i tą Yamahę i też po podłączeniu optykiem nie ma dźwięku w listwie. Wszystkie inne podłączenia działają

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krzysiek19  Jaki masz TV podaj dokładny model ? Czy taki sam masz model Yamahy ?

0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje

Samsung 55 MU 7052 i ten sam model yamahy co w temacie

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krzysiek19  Czy w TV masz taki firmware wer 1262 ? Co do problemu po wyjściu optycznym nie powino być wogule.

0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje
Tak..chyba że w tv może zmienić z pc na ten drugi format
0 Like
Krzysiek19
Journeyman
Opcje
Ps. Ale jak przełączyć soundbar na odbiór optyczny jeżeli nie ma tej funkcji na pilocie
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Krzysiek19  Czy czytałeś instrukcje obsługi  YAS-107 ?