Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

TV Samsung UE48JU6440 plus soundbar Yamaha YAS-107

(Temat utworzony: 10-05-2018 06:18 PM)
6291 Wyświetlenia
b4siac
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich forumowiczów :smiling-face:
Pytanie odnosnie połączenia dwóch urządzeń z tematu, czyli TV Samsung UE48JU6440 i soundbar Yamaha YAS-107.
Zależy mi, aby głośność z soundbara można było regulować pilotem od telewizora.
Obczytałam dokładnie instrukcje jednego i drugiego urządzenia + przejrzałam google, i wnoski są takie: powinnam podłączyć soundbar przez HDMI ACR.  Robię wszystko wg instrukcji, czyli podłączam kabel HDMI pod odpowiednie wejścia (HDMI ACR), funkcja anynet+ (HDMI-CEC) jest włączona,ale niestety telewizor na liście głośników nie widzi urządzenia Yamaha. Przez Bluetooth soundbar działa bardzo ładnie, ale uciążliwe jest sterowanie odrębnym pilotem i włączanie i wyłączanie za każdym razem kiedy chce go użyć.
Próbowałam również wyłączać z prądu obydwa urządzenia na kilka minut i ustawiać od nowa, nadal bez rezultatu. W anynet+ przy wyszukiwaniu urządzeń podłączonych do TV pokazuje informacje po krótkim skanowaniu, że brak podłączonych urządzeń.
Co robię źle? Czy jeszcze jakaś dodatkowa opcja w tv powinna być włączona? Ślęczę nad tematem już kilka dni i bez pozytywnego rezultatu, więc będę przewdzięczna za pomoc.

Z dodatkowych informacji, telewizor jest podłączony do tv kablowej kablem antenowym + karta z kablówki w module CAM, jest także połączony z internetem przez wifi, ma wgrane najnowsze oprogramowanie.

0 Like
Przejdź do rozwiązania
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty Chętnie Ci pomogę, ale podaj, jakie masz dokładne modele sprzętów TV i soundbar ?

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje

Soundbar Yamaha YAS-107 i TV Samsung UE46F6640

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty Czy robiłeś tak jak jest opisane w instrukcji do TV na stronie 15

Soundbar na stronie 22

 

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje

Dokładnie tak samo mam podłączone i przestawione w TV na głośniki zewnętrzne. Soundbar też na źródło TV.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty A jak podłaczysz kabel optyczny tylko do TV to na drugim końcu widać czerwone świato?

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje
Tak, widać światełko.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty  Czy w TV masz najnowszy firmware wer 2126.0YAS-107 Firmware Update

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje

Tak, oba urądzenia mam zaktualizowane.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@hyba_ty  Spróbuj jeszcze w TV zmienić na Dzięk ->Dodatkowe ustawienia->Format dżwięku  zPCM na  Dolby Digital lub DTS 

0 Like
hyba_ty
First Poster
Opcje

Właśnie tutaj nie mogę nic zmienić po za PCM, kazdy inny wybór nie podświetla się.

0 Like