Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

TV Samsung UE48JU6440 plus soundbar Yamaha YAS-107

(Temat utworzony: 16-05-2018 10:20 PM)
4563 Wyświetlenia
b4siac
Journeyman
Opcje

Witam wszystkich forumowiczów :smiling-face:
Pytanie odnosnie połączenia dwóch urządzeń z tematu, czyli TV Samsung UE48JU6440 i soundbar Yamaha YAS-107.
Zależy mi, aby głośność z soundbara można było regulować pilotem od telewizora.
Obczytałam dokładnie instrukcje jednego i drugiego urządzenia + przejrzałam google, i wnoski są takie: powinnam podłączyć soundbar przez HDMI ACR.  Robię wszystko wg instrukcji, czyli podłączam kabel HDMI pod odpowiednie wejścia (HDMI ACR), funkcja anynet+ (HDMI-CEC) jest włączona,ale niestety telewizor na liście głośników nie widzi urządzenia Yamaha. Przez Bluetooth soundbar działa bardzo ładnie, ale uciążliwe jest sterowanie odrębnym pilotem i włączanie i wyłączanie za każdym razem kiedy chce go użyć.
Próbowałam również wyłączać z prądu obydwa urządzenia na kilka minut i ustawiać od nowa, nadal bez rezultatu. W anynet+ przy wyszukiwaniu urządzeń podłączonych do TV pokazuje informacje po krótkim skanowaniu, że brak podłączonych urządzeń.
Co robię źle? Czy jeszcze jakaś dodatkowa opcja w tv powinna być włączona? Ślęczę nad tematem już kilka dni i bez pozytywnego rezultatu, więc będę przewdzięczna za pomoc.

Z dodatkowych informacji, telewizor jest podłączony do tv kablowej kablem antenowym + karta z kablówki w module CAM, jest także połączony z internetem przez wifi, ma wgrane najnowsze oprogramowanie.

0 Like
45 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Wynika z tego, że najwidoczniej Yamaha nie obsługuje trybu Anynet+ CEC i mogą być nici ze sterowania. 😞

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
b4siac
Journeyman
Opcje
Szewcu72 dziękuję za odzew.
Z tego co wyczytałam w specyfikacji i np. na tej stronie http://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-yas-107.html Yamaha również obsługuje HDMI-CEC.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A jak tam z kabelkiem HDMI? Sprawdzałeś na innym?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
b4siac
Journeyman
Opcje
tak, nawet dziś poszłam kupić nowy, hdmi 2.0, w specyfikacji ma ARC - niestety nadal bez zmian. Tv nie widzi urządzenia podłączonego przez hdmi.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

A pod innym portem HDMI jest widoczny?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
b4siac
Journeyman
Opcje

Szewcu72, niestety pod żadnym portem hdmi telewizor nie wykrywa tej Yamahy 😞

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A w samej listwie, próbowałaś zamienić złącza? Bo z tego co widzę jest tam wejście i wyjście HDMI.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Rozwiązanie
b4siac
Journeyman
Opcje

Podłączam do HDMI OUT (ARC) https://stat-m4.ms-online.pl/media/cache/gallery/rc/oybhbbbr/images/20/20495358/yas107-8.jpg

 

Ok, udało mi się to ogarnąć :face-with-tears-of-joy:  Gdyby ktoś miał podobny problem z tymi dwoma urządzeniami to myk jest taki, że na wyłączonym soundbarze Yamahy należy przytrzymać na pilocie przycisk "HDMI" przez 3 sekundy aż się włączy. Wszystko powinno zacząć działać, z tym, że w urządzeniach Anynet+ na TV nadal Yamaha nie będzie widoczna.

 

Szewcu72 dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy :smiling-face: Pozdrawiam.

hyba_ty
First Poster
Opcje

Witam, podłączę się do tematu. Ja mam natomiast inny problem. Po podłączeniu TV z Yamahą poprzez przewód optyczny nie słychać dzwięku w soundbarze. TV mam spięty z Cyfrowym Polsatem poprzez HDMI ARC i wszstko śmiga. wyłączanie wszystkiego z jednego pilota jak i glośność, to wszystko działa jak powinno. Nie moge tylko słuchać muzyki na soundbarze z jakiej kolwiek aplikacji w TV (youtube, netflix, player itd) zewnętrznego USB z muzyką ani z innych źródeł podłączonych poprzez przewód optyczny. Oczywiście jak przełączę w TV wybór głośników na telewizyne to działa. Na soundbarze oczywiście też zmieniam źródło TV i dalej cisza. Nie umiem sobie z tym poradzić. Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak uruchomić dźwięk z TV na soundbarze ?

0 Like