Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SOUNDBAR HW-950 i LG OLED65B8PLA (DOLBY ATMOS)

(Temat utworzony: 12-01-2019 06:04 PM)
5351 Wyświetlenia
Marsel
Journeyman
Opcje

Witam
Podczas kupna telewizora LG OLED65B8PLA byłem zapewniany przez sprzedawcę, że będzie współdziałał z soundbarem samsunga HW-N950 w kwestii dźwięku ATMOS (Właśnie pod Atmosa kupowałem TV ). Niestety po podłączeniu obu urządzeń kablem HDMI port HDM ARC IN - OUT - przy filmie włączonym przez Nexflix'a / lub z dysku zewnętrznego -> DOLBY ATMOS nie działa. Mam praktycznie taki sam objaw tzn: od czasu do czasu słychać trzask na soundbarze i brak dźwięku.

Widziałem gdzieś informację iż należy ustawić wyjście dźwięku na  "bitstream" niestety telewizor ma tylko opcje PCM lub Auto. Przy PCM nie włącza się Atmos na soundbar, przy Auto - napis informujący iż dźwięk jest w systemie ATMOS pojawia się, niestety jak wspomniałem wyżej tylko trzask od czasu do czasu.
Dodatkowo próbowałem przy HDM ARC->AUTO w ustawieniach dźwięku DTV zmieniać pomiędzy Dolby Digital Plus / Dolby Digital / MPEG/ HE-AAC / Auto niestety bez skutku .

Dolby Audio uruchomiło się jedynie przy ustawieniu dźwięku z TV - ale to mnie nie satysfakcjonuje.

Specyfikacja kabla HDMI to :
Przewód hdmi 2.0 4K 3D UHD , Wtyki pokryte złotem, Przewód wykonany z miedzi + CCS 30 AWG, Obustronne filtry, Standard 2.0, Potrójnie ekranowany, Kanał zwrotny Audio, Kanał ETHERNET.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź jak uruchomić DOLBY ATMOS!!

 

23 Odpowiedzi
AUDIOfanatyk89
First Poster
Opcje

Czy masz możliwość podłączenie do TV np. konsoli Xbox One czy Playstation 4 i zweryfikowanie nośnika Blu-ray ze ścieżką Dolby Atmos? Sprawdź może czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania do TV lub Soundbara Samsunga. Upewnij się czy masz ikonkę "Dolby Atmos" przy filmie Netflixa (musisz mieć najdroższy pakiet - jest tylko kilka filmów na tej platfomie ze ścieżką audio Dolby Atmos), sporo informacji na temat Dolby Atmos znajdziesz tutaj Dolby Atmos Polska. Jeżeli chodzi o Dysk twardy-->TV to niewiem czy B8 przetwarza kodeki audio Dolby Atmos wraz z plikami MKV, wydaje mi się że nie. Ten pisk masz tylko przy dysku zew-->TV?

 

EDIT: W filmie na netflixie musisz mieć taką ikonkę "ATMOS" jak poniżej.

Nawiedzony-Dom-Na-Wzgórzu-NETFLIX

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarselTu masz firmware do Soundbar wer 1005 https://www.samsung.com/pl/support/model/HW-N950/EN/

Marsel
Journeyman
Opcje

Netflix mam na okresie próbnym ale wybrany pakiet jest najdroższy 52 PLN / miesiąc jakość ultra HD.  Filmy szukałem po wpisie ATMOS więc podobne wyszukiwania miałem jak zaprezentowane twoje, osobiście sprawdzałem film Moglie (ATMOS DOSTĘPNY).

PS. TV + SOUNDBAR POŁĄCZONE SĄ przez HDMI i kabel optyczny i tak :

Jak dźwięk ustawiony jest na głośniki TV + optyczne wyjście to na TV zapala się Dolby Vision i Atmos (bo leci przez TV w głównej mierze - więc film z Netflix jest OK) Soundbar wspomaga ale nie włącza się funkcja (napis) dolby atmos na soundbarze. Jeśli coś słychać to bardziej w stylu surround. W momencie jak włączyłem film przez soundbar i ustawiam HMDI ARC to mam 2 możliwości " kodowania " ->AUTO / PCM . Przy PCM Leci normalny dźwięk przez soundbar , może lekko surround ale funkcja ATMOS nie dzała. Przyustawieniu dźwięku na AUTO, soundbar włącza napis / funkcję ATMOS ale głosu brak tylko  od czasu do czasu trzask.

 

Tak mam PS4 i w najbliższych dniach spróbuję kupić / pożyczyć film na blu-ray z dźwiękiem atmos, sprawdzę to dam znać.

Jeśli chodzi o filmy na dysku zewnętrzny to tak :

- format mkv tutaj bez różnicy czy PCM / AUTO jest dźwięk ale bez atmosa więc może kodowanie filmu

- Ściągnąłem Dolby-Audio Blu-Ray Demo 2015 i po podłączeniu do TV jest tak samo jak z netflix (zarówno dla TV jak i Soundbar)pliki to forma AVCHD . (PS4 po podłączeniu nie rozpoznaje pliku). Postaram się nagrać na DVD i wrzucić do PS4, orientujesz się czy wystarczy normalnie wypalić czy potrzebe są jakieś specjalne programy ?

 

Osobiście mam obawę że albo TV nie obsługuje kodowania (brak bitstreem) albo kabel HDMI za słaby. Ale jak czytałem w internecie to ludzie wyśmiewają zakup drogich kabli. Więc będzie szkoda wydać np 200 PLN na kabel i się rozczarować.... Po za tym sprawdzałem inne dostępne w domu kable HDMI i efekt był taki sam.

 

Kolega w poście poniżej podał link do aktualizacji soundbar, sprawdzę w wolnej chwili i wam napiszę co i jak.

Napisałem także o pomoc do LG zobaczymy czy i co odpiszą...

 

Idąc za Twoją radą napiszę także do dolby atmos polska, może coś podpowiedzą.

Jeśli coś więcej rzuca Ci się na oczy daj znać, każda podpowiedź mile widziana.

Dzięki!!

0 Like
Marsel
Journeyman
Opcje

Co do software mam najbardziej aktualną wersję 1005.1 ....więc tutaj nie powalczymy...

 

Podłączenie wygląda na zgodne z opisem producenta

Bez tytułu.png

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarselCzy czytałeś instrukcje na 535 i 536

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Marsel
Journeyman
Opcje

No tak myślałem....,nie mam kodowania bitstream . I co teraz chyba zostaje zwrot TV albo próba wyciągnięcia upgrade od producenta....?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarselChyba Ci nie pomogą a co do fimware masz tutaj https://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-OLED65B8PLA

0 Like
Marsel
Journeyman
Opcje

Mam najnowszy software 04.10.20.....skąd takie przekonanie że nie pomogą ? czysto ciekawie ??

Nie ma innej opcji uzyskać dolby z netflixa ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarselPoczekaj na odpowiedż ze strony LG a się dowiesz.

0 Like