Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

(Temat utworzony: 03-05-2019 02:24 PM)
69651 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć,

 

Po zakupie nowego telewizora i włączeniu aplikacji YouTube zastanawiacie się co zrobić, aby dźwięk był mocniejszy i lepszej jakości. W pierwszej chwili na myśl przychodzi kino domowe, ja jednak chciałbym zaproponować Wam zestaw soundbar z głośnikiem niskotonowym.

 

001.jpg

 

Zestaw szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych głośników kina domowego jest utrudnione.

 

Jak już mamy kompletny zestaw przychodzi czas na połączenie urządzeń.

 

Przykłady możliwych połączeń przestawię na podstawie telewizora QLED i soundbara serii N.

 

Istnieje kilka możliwych połączeń:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie kablowe realizowane za pomocą kabla optycznego lub HDMI

Połączenie kablem przez złącze optyczne:

Zacznę od prostego połączenia kablowego przez złącze optyczne. Należy zaopatrzyć się w kabel optyczny, znajdziecie taki w dobrych sklepach z elektroniką :). Kabel z jednej strony podłączamy do telewizora do złącza “optical out” z drugiej strony łączymy ze złączem “optical in” w soundbarze.

 

002.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soudbarze ustawiamy zródło D.IN
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “wyjście audio/optyczne”

 

Połączenie kablem przez złącze HDMI:

Następne równie proste połączenie za pomocą złącza HDMI. Odpowiedni kabel zazwyczaj znajdziemy w zestawie z soundbarem, jednak czasem musimy się w niego doposażyć w sklepie z elektroniką. Od strony telewizora kabel podłączamy do złącza “hdmi arc”, od strony soundbara wybieramy złącze “hdmi out arc”.

 

003.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soundbarze ustawiamy źródło hdmi.
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “Wyjście odbiornik hdmi”.

 

Połączenie bezprzewodowe Bluetooth:

Ostatnia metoda bezprzewodowa, najbardziej popularna, która zapewnia możliwość cieszenia się dźwiękiem bez obawy o plączące się kable.

 

004.jpg005.jpg

 

Konfigurację połączenia bezprzewodowego rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku 006.jpg na pilocie zdalnego sterowania, lub przycisku 007.jpg na listwie. Następnie należy wybrać opcję BT.

 

Jeśli z listwą Soundbar nie będzie połączone żadne urządzenie Bluetooth, komunikat „BT” zmieni się na „BT READY”. Po pojawieniu się komunikatu „BT READY” należy nacisnąć i przytrzymać przycisk 007.jpg na panelu górnym listwy Soundbar przez ponad 5 sekund w celu wyświetlenia komunikatu „BT PAIRING”.

 

W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy wyjście “lista głośników bluetooth”.

 

Z listy wyświetlanej na ekranie telewizora wybieramy ustawienie „[AV] Samsung Soundbar Nxxx”. Dostępny system Soundbar będzie wskazany na liście urządzeń Bluetooth telewizora wraz z komunikatem „Połącz” lub „Sparowano”.

 

Aby połączyć się z systemem Soundbar, należy wybrać komunikat i nawiązać połączenie. Od teraz można odtwarzać dźwięk z telewizora na systemie Soundbar.

 

Ważna sprawa, która pojawia się dosyć często przy połączeniu bezprzewodowym BT. Jeśli wcześniej mieliście podłączony soundbar do innego telewizora warto zresetować połączenie BT z poziomu listwy. W tym celu należy na listwie przytrzymać przycisk 007.jpg przez 5 sekund (na pilocie przycisk 006.jpg lub przycisk play/pause) do pojawienia się komunikatu  „BT PAIRING”.

 

 

Wszystkie połączenia, które opisałem wyżej możecie śmiało wykonać w domowym zaciszu. Warto też czasami zerknąć do instrukcji obsługi, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat łączenia telewizora z systemami audio.

 

W razie pytań, piszcie śmiało :smiling-face:

 

 

176 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MusiCManiaC  zadzwoń na infolinie tel 22 607 93 33 pomogą Ci ustawić.

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MusiCManiaC  Nikt nie zapomniał, o aktualizacji twojego Soundbar N950 data jest z 27-05-2019 wer 1007.5 a dla TV już masz, wer 1270 a miałeś 1260 czy kontaktowałeś się z infolinią Samsunga ? 

0 Like
MusiCManiaC
Apprentice
Opcje

Nie mam już potrzeby kontaktu , właśnie sprzedałem mój soundbar.

0 Like
Ster85
Explorer
Opcje

Cześć. Przedwczoraj podłączyłem do mojego tv NU8042 po hdmi soundbar n650, a do soundbara również po hdmi ps4 pro. Po włączeniu tv, hdmi gdzie jest soundbar i dalej konsola jest rozpoznawany jako soundbar. Zmieniłem to na konsolę, jednak gdy uruchamiam konsolę, to nie ma automatycznej zmiany tv ani soundbara na tryb Gra. Jak to najlepiej połączyć ze sobą bym miał po włączeniu konsoli automatycznie na tv i soundbarze tryb Gra?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Może @StaszekM @MagdaB @ZuzannaN będą mieli pomysł.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Ster85  Zobacz, jak trzeba podłączyć, żeby zadziałał tryb Gra czy PS4 Pro masz firmware wer 7.00 ?

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Ster85
Explorer
Opcje

@vdsl2 Tak, mam najnowszy firmware na konsoli, czyli 7.00. Aktualnie mam tak: Do TV podpięty soundbar do hdmi arc i do innego hdmi w tv wpięta konsola. Tryb Gra na soundbarze włącza się już automatycznie po uruchomieniu konsoli, natomiast nie zmienia się on na domyślny czy przestrzenny po wyłączeniu konsoli, ale tu nie mam pewności, czy powinien się zmieniać. Natomiast na konsoli mam opóźnienia w dźwięku jeśli ustawię dźwięk na DTS. Czytałem, że to niestety jest standard i tylko na PCM jest ok.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Ster85  Czy Sounbar masz taki firmware wer 1003 ?

0 Like
Ster85
Explorer
Opcje

@vdsl2 Nie mam aktualnie przejściówki z micro usb na usb by spróbować wgrać nowsze i szczerze to nie wiem jak sprawdzić aktualny soft.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like