Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

(Temat utworzony: 03-05-2019 02:24 PM)
69656 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć,

 

Po zakupie nowego telewizora i włączeniu aplikacji YouTube zastanawiacie się co zrobić, aby dźwięk był mocniejszy i lepszej jakości. W pierwszej chwili na myśl przychodzi kino domowe, ja jednak chciałbym zaproponować Wam zestaw soundbar z głośnikiem niskotonowym.

 

001.jpg

 

Zestaw szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych głośników kina domowego jest utrudnione.

 

Jak już mamy kompletny zestaw przychodzi czas na połączenie urządzeń.

 

Przykłady możliwych połączeń przestawię na podstawie telewizora QLED i soundbara serii N.

 

Istnieje kilka możliwych połączeń:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie kablowe realizowane za pomocą kabla optycznego lub HDMI

Połączenie kablem przez złącze optyczne:

Zacznę od prostego połączenia kablowego przez złącze optyczne. Należy zaopatrzyć się w kabel optyczny, znajdziecie taki w dobrych sklepach z elektroniką :). Kabel z jednej strony podłączamy do telewizora do złącza “optical out” z drugiej strony łączymy ze złączem “optical in” w soundbarze.

 

002.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soudbarze ustawiamy zródło D.IN
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “wyjście audio/optyczne”

 

Połączenie kablem przez złącze HDMI:

Następne równie proste połączenie za pomocą złącza HDMI. Odpowiedni kabel zazwyczaj znajdziemy w zestawie z soundbarem, jednak czasem musimy się w niego doposażyć w sklepie z elektroniką. Od strony telewizora kabel podłączamy do złącza “hdmi arc”, od strony soundbara wybieramy złącze “hdmi out arc”.

 

003.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soundbarze ustawiamy źródło hdmi.
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “Wyjście odbiornik hdmi”.

 

Połączenie bezprzewodowe Bluetooth:

Ostatnia metoda bezprzewodowa, najbardziej popularna, która zapewnia możliwość cieszenia się dźwiękiem bez obawy o plączące się kable.

 

004.jpg005.jpg

 

Konfigurację połączenia bezprzewodowego rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku 006.jpg na pilocie zdalnego sterowania, lub przycisku 007.jpg na listwie. Następnie należy wybrać opcję BT.

 

Jeśli z listwą Soundbar nie będzie połączone żadne urządzenie Bluetooth, komunikat „BT” zmieni się na „BT READY”. Po pojawieniu się komunikatu „BT READY” należy nacisnąć i przytrzymać przycisk 007.jpg na panelu górnym listwy Soundbar przez ponad 5 sekund w celu wyświetlenia komunikatu „BT PAIRING”.

 

W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy wyjście “lista głośników bluetooth”.

 

Z listy wyświetlanej na ekranie telewizora wybieramy ustawienie „[AV] Samsung Soundbar Nxxx”. Dostępny system Soundbar będzie wskazany na liście urządzeń Bluetooth telewizora wraz z komunikatem „Połącz” lub „Sparowano”.

 

Aby połączyć się z systemem Soundbar, należy wybrać komunikat i nawiązać połączenie. Od teraz można odtwarzać dźwięk z telewizora na systemie Soundbar.

 

Ważna sprawa, która pojawia się dosyć często przy połączeniu bezprzewodowym BT. Jeśli wcześniej mieliście podłączony soundbar do innego telewizora warto zresetować połączenie BT z poziomu listwy. W tym celu należy na listwie przytrzymać przycisk 007.jpg przez 5 sekund (na pilocie przycisk 006.jpg lub przycisk play/pause) do pojawienia się komunikatu  „BT PAIRING”.

 

 

Wszystkie połączenia, które opisałem wyżej możecie śmiało wykonać w domowym zaciszu. Warto też czasami zerknąć do instrukcji obsługi, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat łączenia telewizora z systemami audio.

 

W razie pytań, piszcie śmiało :smiling-face:

 

 

176 Odpowiedzi
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @Thomaster, zachęcam do skorzystania z pomocy serwisanta. Podczas przyjęcia zgłoszenia konsultant doprecyzuje jak najwięcej informacji, (co zostało przetestowane i sprawdzone) i przekaże je do serwisu. Dzięki temu serwis będzie przygotowany do wizyty i jeżeli będzie to możliwe, spróbuje naprawić Twój telewizor w mieszkaniu. Jeżeli sprzęt zostanie zabrany do serwisu, to zazwyczaj jest to kwestia kilku dni (max. 14 dni). 

0 Like
Thomaster
Journeyman
Opcje

Tak też zrobiłem. Serwisant pojawił się bardzo szybko pomimo tego, że jechał z innego miasta. Odnośnie przygotowania do wizyty to już tak fajnie nie wygląda - przyjechał właściwie tylko po to aby potwierdzić zgłaszaną usterkę co w tym akurat przypadku nie było trudne. Pogadaliśmy, pogdybaliśmy (na codzień również zajmuję się serwisowaniem elektroniki) czego efektem była decyzja o wymianie modułu wifi/BT w telewizorze. Pan wrócił do siebie zamówić moduł, teraz więc czekam na informację ze strony serwisu kiedy będzie możliwa wymiana. Po wymianie dam znać czy to rozwiązało problem.

 

Serwis zdecydował się jednak na wymianę całej płyty głównej wraz z modułem BT / WIFI. Po wymianie zarówno na starym sofcie 1062 jak i po aktualizacji do 1303 soundbar włącza i wyłącza się poprawnie więc problem wygląda na rozwiązany.

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @Thomaster :smiling-face: Super, dzięki za informację!

0 Like
MusiCManiaC
Apprentice
Opcje

Nie chcę zakładać osobnego tematu, mam nadzieję że tu znajdę odpowiedź :smiling-face:

 

Mój zestaw to:

Soundbar N950+ QE55Q9FNA+UltraBox od NC+

Problem?:

Po skonfigurowaniu pilota uniwersalnego od TV wszystkie urzadzenia się wyłączają natomiast po włączeniu budzi się tylko TV oraz UltraBox a Soundbar milczy, próbowałem różnych konfigurcji, różnymi kablami, anynet oczywiście włączone.

Jak ręcznie włączę soundbar to wszystko działa z jednego pilota czyli głośność i kanały góra-dół

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MusiCManiaC  Czy w urządzeniach masz taki firmware Soundbar wer 1007 a w TV wer 1260 ? Jak masz podłączony Soundbar do TV ?

0 Like
MusiCManiaC
Apprentice
Opcje

Firmware dokładnie takie jak piszesz. Podłączenia ?

Ultra box do hdmi1 w soundbar

Himedia Q10 do hdmi2 w soundbar

Arc out do Arc w one connect

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MusiCManiaC  Czy robiłeś próbę TV z soundbar i Ultra box  do TV

0 Like
MusiCManiaC
Apprentice
Opcje

Nie robiłem ponieważ chce aby dźwięk z wszystkich źródeł był przez soundbar 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MusiCManiaC  A myślisz że nie będzie dzwięku jak Ci podałem z innych urządzeń ? Zapewnie masz tak podłączony jak na zdjęciu ?

W przypadku soundbarów z małą ilością wejść, technologia ARC umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń do telewizora, a następnie przesłanie dźwięku z telewizora do soundbara bez żadnych dodatkowych kabli.

20190729_105554.jpg 

0 Like
MusiCManiaC
Apprentice
Opcje

Kurde, już nie ogarniam :(. Myślałem że urządzenia tej samej marki lepiej będą współprcowały ze sobą...Próbowałem różnych konfiguracji ale nie uzyskałem pożądanego efektu czyli włączanie i wyłączanie wszystkich urządzeń jednym pilotem. Możesz wyjaśnić bardziej "łopatologicznie"? Który hdmi do soundbar-a a który do UltraBox :smiling-face:

 

0 Like