Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lodówka nie chłodzi, nie mrozi - co zrobić?

(Temat utworzony: 19-10-2018 04:59 PM)
64826 Wyświetlenia
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć Userzy!

Dzisiaj omówimy temat lodówek, co zrobić, gdy nie mrożą lub nie chłodzą.

Zanim wpadniemy w panikę, należy sprawdzić parę rzeczy w celu lokalizacji problemu, a mianowicie:

Zasilanie

Zawsze na początku musimy sprawdzić zasilanie. Urządzenie nie może być podłączone przez przedłużacz, musi być bezpośrednio do uziemionego gniazdka, najlepiej samodzielnego.

Zasilanie w urządzeniu

Czy otwierając drzwi, świeci się światło w środku lub wyświetla się coś na wyświetlaczu? Jeżeli nic się nie wyświetla, należy sprawdzić pracę na innym gniazdku. Jeżeli dalej nic się nie zmieni, pozostaje kontakt z serwisem.

Nie działa chłodziarka (funkcja wakacji)

Jeżeli nie działa tylko chłodziarka, sprawdźmy, co się wyświetla na wyświetlaczu. Jeżeli poza temperaturami jest ikona kabelka, znaczy, że została włączona funkcja wakacji, która wyłącza całkowicie działanie chłodziarki.

Capture.PNG

Nie mrozi, nie chłodzi, nie słychać pracy

Jeżeli sprawdzimy działanie urządzenia po odłączeniu od zasilania, temperatury są wskazywane, a mimo to urządzenie nie pracuje i go nie słychać, zapraszam do kontaktu z serwisem.

Odległości

Jeżeli pojawia się problem związany z chłodzeniem lub mrożeniem, zawsze sprawdźmy pozostawione odległości dookoła, szczególnie po bokach urządzenia. Ze względu na budowę lodówek wolnostojących konieczne jest zachowanie 5 cm z każdej strony. Jeżeli tego nie zrobimy, może z czasem się przegrzać i wystąpi problem z działaniem.

Przekładanie drzwi

Jeżeli mamy model z zamrażalnikiem na dole i mieliśmy zmieniony kierunek otwierania drzwi, zawsze trzeba się upewnić, że uszczelka również została przekręcona o 180 stopni.

Migają temperatury

Jeżeli wyświetlają się migające temperatury i urządzenie nie działa prawidłowo, prawdopodobnie był zanik zasilania do urządzenia. Żeby wyłączyć alarm, należy krótko dotknąć przycisku Fridge lub Freezer. Temperatury przestaną migać i urządzenie powinno się załączyć po paru minutach.

Instalacja

Pamiętajmy, że urządzenie nie powinno stać w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie źródeł ciepła, jak również musi być wypoziomowane. Producent zaleca wypoziomowanie z odchyleniem do tyłu.

Sprawdźmy również, czy na urządzeniu nie występują żadne uszkodzenia.

Transport

W przypadku zakupu nowego urządzenia zachęcam do sprawdzenia, jak było transportowane. W przypadku przewozu poziomego może dojść do uszkodzenia silnika urządzenia.

 

Część z przyczyn możemy wyeliminować samodzielnie, jak powiększenie odległości dookoła czy przepięcie do innego gniazdka, ale jeżeli wymienione czynności nie pomagają, zapraszamy do kontaktu z Infolinią Samsung. Nasi eksperci z chęcią pomogą :smiling-face:

HubertK
Expert
Opcje

@sylveq Cześć! To błąd sprężarki i w tej sytuacji wymienia się raczej całą część. Najlepiej ponownie zgłosić problem w dziale obsługi klienta (jeśli lodówka była naprawiana z tytułu gwarancji na  część) albo ponownie w serwisie — jeśli odpłatnie.

Zbyszek13
First Poster
Opcje

Witam, posiadam lodówkę Samsung RB31FSRNDSA 7,5 roku, podobnie jak w opisanym przypadku miałem podobne objawy zamrażalnik mrozi ( lód  na spodzie zamrażalnika), a chłodziarka nie mrozi. Po rozmrożeniu zamrażalnika chodziarka nadal nie działała prawidłowo, zimne powietrze wydobywało się tylko z dwóch dolnych otworów kanału. Po odkręceniu całego panelu chłodzenia chłodziarki okazało się że w kanale jest zapadka regulująca przepływ zimnego powietrza. Zawias zapadki był pęknięty, po wyjęciu całej zapadki zimne powietrze wydobywa się przez wszystkie otwory nawiewu w chłodziarce. Jeśli chodziarka nie działa po rozmrożeniu zamrażalnika możliwe że uszkodzona jest zapadka w kanale chłodziarki.  

0 Like
JackST
First Poster
Opcje

Witam,

Mam podobny problem z lodówką Samsung BRB260035WW do zabudowy - lodówka nie chłodzi, zamrażarka działa. Już wyłączyłem z prądu na 12 g. i działała poprawnie ale tylko około 8-10dni. Wczoraj znów temperatura wzrosła , pomimo ustawienia na 3 stopnie C. Proszę o jakieś wskazówki co mam dalej zrobić aby znów działała poprawnie. Lodówka zaczęła świrować miesiąc po skończeniu okresu gwarancji.

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @JackST 

Polecam kontakt z serwisem. Link do wyszukiwarki najbliższej placówki podaję niżej:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Andrzej21
Apprentice
Opcje

Witam, zakupiłem lodówkę Samsunga 3 lata temu zapłaciłem ok 5 tys zł.  W zeszłym tygodniu przestała schłodzić jak również zamrażać, przyjechał Pan z serwisu Samsunga obejrzał lodówkę do okoła po 20 minutach stwierdził że jest gdzieś nieszczelność układu chłodzącego i lodówka nadaje się na złom, Także nie polecam sprzętu tej firmy jak również obsługi serwisowe.

Bo czy mnie stać czy nie to 5 tys wydać na lodówkę co 3 lata to już przesada, a tym bardziej że ten model kosztuje teraz ponad 7 tys. Już więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą i wszystkim którzy chcą kupić sprzęt tej firmy, niech się zastanowią 10 razy.

0 Like
ArturC
Voyager
Opcje
Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy
0 Like
Andrzej21
Apprentice
Opcje

Wyraziłem swoją opinię na temat sprzętu tej firmy 

Andrzej21
Apprentice
Opcje

To nie jest błąd sprężarki ponieważ pracuje, normalnie, jak otworze drzwi od lodówki na listwie pokazała się rdza.

0 Like
Andrzej21
Apprentice
Opcje

Dziękuję za linka, ale już był pan serwisu Samsunga,  Zapłacę kolejnemu za przyjazd 250zl i powie to samo?

0 Like
Arti_2207
Student
Opcje

No chyba lepiej skorzystać z kolejnego autoryzowanego serwisu Samsunga za 250 zł niż wyrzucać lodówkę za 5000 zł na złom. Być może był to po prostu jakiś dyletant.  Każdą nieszczelność da się usunąć tylko trzeba ją znaleźć najpierw.

0 Like