Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Piekarnik dual cook zakalec i niedopieczone ciasta

(Temat utworzony: 12-04-2023 11:29 AM)
1122 Wyświetlenia
Emilaxx
First Poster
Opcje

 Mam problem z piekarnikiem dual cook flex... żadne ciasta w nim nie wychodzą mi.. Ciagle wychodzi zakalec i niedopieczone.. Zawsze wychodziły mi ciasta w innych piekarnikach i zawsze piekłam na wszystkie uroczystości.. Proporcje są cały czas takie same i korzystam z tych samych przepisów. Nawet już przytrzymuje to ciasto dłużej, ale i tak wychodzi katastrofa... Piekarnik mam od grudnia i od początku taka sytuacja jest.. . Co może być przyczyną?

0 Like
15 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Emilaxx  Dzień dobry 

Proszę podać dokładny model piekarnika i będziemy szukać przyczyny


Emilaxx
First Poster
Opcje
 

 

Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RB 
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Emilaxx  Czy zauważyła Pani aby ciasto w którymś miejscu, np od spodu lub od góry było niedopieczone?


Emilaxx
First Poster
Opcje

Ciasta głównie w środku są surowe, albo od góry. Powstaje również często zakalec. Piekłam przeróżne ciasta i ciągle jest to samo.. Nawet nastawiam już cały piekarnik bez podziału na komory i nadal to nic nie daje. Pieczenie z termoobiegiem również nie pomaga. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Emilaxx  ciasto wkładasz do wcześniej odpowiednio rozgrzanego piekarnika rozumiem?


0 Like
Emilaxx
First Poster
Opcje

Oczywiście. Zawsze czekam aż piekarnik da informacje za pomocą dźwięku, że temperatura jest osiągnięta. 

0 Like
Emilaxx
First Poster
Opcje

Dodatkowo jeśli chodzi o dania wytrawne to widać, że temperatura nie rozkłada się równomiernie i pieczenie. Ponieważ robiąc zapiekanki od strony drzwiczek widać, że są gotowe i przypieczone, a z tyłu piekarnika widać, że są jeszcze nieupieczone. 

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

@Emilaxx 
Piekarnik jest jeszcze na 
24-letniej gwarancji?
Upewniłeś się, czy zabudowa jest wykonana zgodnie z instrukcją?
Czy wentylatory pracują poprawnie?

🤔

0 Like
Emilaxx
First Poster
Opcje

Piekarnik jest na gwarancji. Czy wentylatory pracują prawidłowo tego nie wiem. Rozumiem, że mam zgłosić sprawę do serwisu, aby oni zweryfikowali problem? 

0 Like