Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Seria S23 - bateria

(Temat utworzony: 09-04-2024 11:18 AM)
1008 Wyświetlenia
ZiutkaLutka
First Poster
Opcje
Po aktualizacji One UI do wersji 6.1 na S23 Ultra zauważyłam znaczne pogorszenie w trzymaniu baterii. Czy to kwestia konfiguracji, czy taka natura tej wersji OUI, bo wiem, że S24U od początku słabiej trzymał niż S23U?
 
#S23Ultra #oneui6.1 #bateria
 
95 Odpowiedzi
Selixo
Troubleshooter
Opcje
Dużo ludzi ma taki problem. Jednym się unormowało, inni musieli zrobić wipe telefonu. S24u od początku lepiej trzymał od s23u.
0 Like
PatrykPred
Hotshot
Opcje
Nie wiem skąd informację że S24U trzymał gorzej od S23U? Mam S24U I miałem przed nim S23U, bateria lepsza w S24U, w nocy zjada dużo mniej a ma to samo włączone co S23U.
0 Like
Nomysz058PL
Voyager
Opcje
To wina aktualizacji trzeba czekać na kolejną, to już nie pierwszy post z tym tematem na Samsung Members.
0 Like
szymengo
First Poster
Opcje
Na moim s23+ po aktualizacji również zauważyłem, że bateria znacznie gorzej trzyma.
0 Like
Mickor
Voyager
Opcje
Delikatnie bateria trzyma słabiej.
0 Like
Piwkoo
Voyager
Opcje
Ja również zauważyłem pogorszenie baterii niestety...
0 Like
sowiks
First Poster
Opcje
U mnie i u żony w naszych s23 procent baterii spada bardzo szybko... 😕
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@ZiutkaLutka@szymengo@Mickor@Piwkoo@sowiks, zacznijcie od zabiegu Wipe Cache Partition, tu macie instrukcję, jak to zrobić, przeczytajcie uważnie do końca: https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...

Następnie warto pamiętać, że smartfon zeruje wzorce użytkowania po każdej większej aktualizacji, dlatego urządzenie będzie potrzebować czasu, żeby nauczyć się ich na nowo, więc chwilowy spadek wydajności baterii jest zjawiskiem normalnym (chociaż nie będzie występował u każdego).

Dodatkowo urządzenia z Androidem używają systemu kompilacji opartego na profilach. Oznacza to, że po aktualizacji oprogramowania poprzednia kompilacja dla każdej pojedynczej aplikacji zostaje wyczyszczona. Tak więc aplikacje mogą być nieco wolniejsze niż wcześniej przez jakiś czas po aktualizacji oprogramowania (stąd też szybki spadek baterii, brak płynności interfejsu oraz aplikacji lub nawet większe temperatury urządzenia), ale po pewnym czasie bezczynności system Android ponownie skompiluje aplikacje. Wspomniany czas bezczynności to co najmniej 71 minut ładowania i wyłączonego ekranu.

A zatem warto również spróbować rozładować smartfon i następnie podłączyć go pod ładowarkę na te co najmniej 71 minut (najlepiej na noc), w tym czasie nie używając urządzenia i nie wybudzając wyświetlacza.


TL:DR Można zastosować taką ogólną ścieżkę po każdej aktualizacji systemu:

1. Sprawdzenie i zainstalowanie aktualizacji wszystkich aplikacji w Galaxy Store i sklepie Play.

2. Wykonanie zabiegu Wipe Cache Partition oraz Repair Apps (kiedy powróci, na chwilę obecną ten drugi zabieg jest niedostępny).

3. Pozostawienia smartfona na noc podłączonego do ładowania.

4. Normalne korzystanie ze smartfona (7-14 dni) – czas na ponowne „nakarmienie” algorytmu adaptacyjnej baterii/wzorców użytkowania.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

nowiak
Navigator
Opcje
A czy komuś grzeje się jak patelnia przy WiFi?