Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Gesty pełnoekranowe nie zawsze działają poprawnie w Android Pie

(Temat utworzony: 16-01-2019 12:54 PM)
1481 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Cześć. Dzisiaj wgrałem najnowszą wersję Android Pie. Włączyłem gesty i zauważyłem, że nie zawsze reagują na moje polecenia. Najczęściej mam problem z gestem powrotu do ekranu startowego. Zdarza się sporadycznie, że muszę dwukrotnie wykonać ten gest żeby wrócić do ekranu startowego. Mam włączone podpowiedzi gestów więc widzę, że kreska podnosi się do góry, ale aplikacja nie chowa się. Błąd ten występuje za każdym razem w aplikacji Google (tej, którą uruchamiamy środkowym gestem) i kilkukrotnie zdarzyło mi się w innych aplikacjach, ale bez takiej powtarzalności. Co ciekawe przełączenie na standardowe przyciski nawigacji rozwiązuje ten problem.

 

@Szewcu72@kamil40013, możecie sprawdzić jak to wygląda w S9?


0 Like
Przejdź do rozwiązania
34 Odpowiedzi
Alicja70
Helping Hand
Opcje
Z pewnością tak będzie 😏
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, jest spora szansa, że przywracanie ustawień fabrycznych usunie ten błąd, ale po pierwsze nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na wgrywanie wszystkiego od początku a po drugie ten problem nie jest aż tak uciążliwy. Poczekam spokojnie na kolejne aktualizacje.


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Zauważyłem, że w telefonie S10+ opisywany błąd nie występuje. Ponadto jeżeli mamy włączone podpowiedzi gestów to dolny pasek wypełnia się kolorem w trakcie przytrzymawania palca na ekranie, dzięki czemu wiadomo ile czasu przytrzymać palec żeby aktywować Asystenta. Wykonanie gestu powrotu do ekranu startowego działa za pierwszym razem.

 

Pasek wypełnia się stopniowo szarym koloremPasek wypełnia się stopniowo szarym kolorem

 

Wygląda na to, że przez przypadek odkryłem kolejną nowość w One UI 1.1 ponieważ w starszych telefonach z One UI 1.0 nie widziałem tej animacji paska podpowiedzi :thinking-face:


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Myślisz że jest szansa na One UI 1.1 dla starszych modeli?


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, poprzednia nakładka Samsung Experience była aktualizowana tylko przy okazji dużych aktualizacji systemu więc jeżeli Samsung zachowa dotychczasową politykę aktualizacji nakładki to starsze modele otrzymają nowszą wersję One UI dopiero wraz z aktualizacją Android Q.