Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po aktualizacji Android 13 występuje problem z robieniem zdjęć

(Temat utworzony: 24-11-2022 04:55 PM)
766 Wyświetlenia
cookie232
First Poster
Opcje
Włączając aparat trzymajac telefon w pionie wszystkie opcje są w poziomie oraz wykonane zdjecia zostaja zrobione w poziomie, a kiedy smartfon jest w poziomie sytuacja jest odwrotna wszystko działa tak jqkby telefon był w pionie. Włączenie/wyłaczenie auto obrotu nie działa, wyczyszczenie danych aplikacji nie działa jedyny znany sposób przezemnie który jest skuteczny to restart całego telefonu po uruchomieniu przez krotki czas aplikacja dziala poprawnie zazwyczaj po paru godzinach problem znów sie pojawia.
8 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@cookie232  Dzień dobry 

W takim przypadku jeżeli reset telefonu nie pomógł to może być usterka mechanizmu, który odpowiada za orientacje ekranu. Trzeba będzie udać się z tym do serwisu aby przeprowadzili diagnostykę. 


Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Może to być usterka czujnika który odpowiada za położenie ekranu.
Spróbuj też wykonać wipe cache partition, a jak nie to zawsze możesz jeszcze przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Opcja wipe cache partition nie usuwa żadnych danych z telefonu. Wszystkie dane użytkownika oraz ustawienia telefonu pozostaną bez zmian.

Instrukcja jak wykonać :

https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-android-11-one-ui-3-jak-wej%C5...


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


Megi1712
First Poster
Opcje
Witam ponownie , pisałam również że po aktualizacji Android 13 mam problem z powiadomieniem smsow. Krótko nie podświetla się ekran jedynie dźwięk powiadomień w Galaxy Note 20 ultra. Jest to bardzo uciążliwe ponieważ telefon nie posiada diody która powiadomi że mam wiadomość. W odpowiedzi dostałam kilka porad . Aczkolwiek mój telefon to moja praca i czas w którym bym miała robić te wszystkie rzeczy by wrócić w sumie do ustawień fabrycznych jest jakąś paranoją. Po jakie licho tworzyć aktualizacje z błędami kiedy przez to mamy jakieś tylko problemy? Ja naprawdę nie mam czasu na naprawianie sobie telefonu i poświęcanie czasu by zaczął pracować jak przed aktualizacją. Nie po to wydalam tyle pieniążków żeby mieć kłopoty z aktualizacjami . U mnie coś u kogoś coś i jest nas sporo więcej. Odpowiedzi Samsunga w formie przywróć ustawienia fabryczne kosztuje mnie dużo utraty potrzebnych mi plików i czasu na zabawę z przenoszeniem na chmurę wylogowywanie się z kont itp. To jest mój czas i pieniądze, nie ja zawiniłam więc może ktoś będzie na tyle odpowiedzialny i poprawi ten problem jak najszybciej a nie zrzuca pracę na poprawki właścicielom telefonów!!!!
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Megi1712, jeżeli nie zamierzasz wykonywać żadnych wskazówek we własnym zakresie to pozostaje wizyta w punkcie serwisowym. Przed wizytą zalecam utworzenie kopii zapasowej ważnych plików.


Megi1712
First Poster
Opcje
Dzień dobry drogi doradco samsunga , dziękuję za cenne wskazówki, które tak naprawdę nie rozwiązują nie tylko mojego problemu. Bo nie chodziło mi o pozbycie się przez Was problemu który stworzyliście Wy a raczej o pomoc z Waszej strony. Nie jest to profesjonalne podejście do klienta. Ktoś robi jakiś nie wypali z aktualizacji a Wy macie centralnie to w 4 literach. Idz i zrob sobie sam. Bawienie się w to i tamto jak napisałam wcześniej to czas ewentualnie id sobie do serwisu . To jakaś żenada szanowny Samsungu . To po to zakupiłam drogi sprzęt żeby teraz bać się następnej aktualizacji bo znowu wyslicie jakiś nie wypal i będę biegała po serwisach ? Traciła czas i zabezpieczała dane ? No wielkie Gratulacje. Jeśli coś się psuje to się naprawia a nie roni ludziom problemy . Za każdą aktualizacja tak będzie? Przeciez nie jestem jedna . U każdego coś.....nie wygodniej byłoby z szacunkiem dla wszystkich poprawić to ? Mam nadzieję że ktoś zadba o reputację samsunga i ruszy mózgiem. Pozdrawiam
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Megi1712, nie jestem pracownikiem firmy Samsung. Problem sam się nie rozwiąże podobnie jak w przypadku innych sprzętów. Użytkownik musi podjąć kroki a jakie to już zależy od Ciebie.


saraaxd
First Poster
Opcje
Witam po aktualizacji telefonu Samsung s20+ultra mój aparat robi zamazane zdjęcia jak można to naprawić
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@saraaxd  Witam 

Proszę w takim razie wykonać Wipe Cash Partition  a jeżeli to nie pomoże reset do ustawień fabrycznych. 


0 Like