Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[Poradnik] Jak uruchomić tryb Recovery

(Temat utworzony: 15-12-2020 04:45 PM)
203251 Wyświetlenia
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Cześć,

W tym poradniku dowiecie się jak wejść w tryb recovery menu. Od Androida 11 One UI 3 standardowa metoda uruchomienia tego trybu nie działa i wymaga dodatkowych czynności opisanych poniżej. Tryb recovery jest wymagany, np. w celu wykonania zabiegu wipe cache partition lub hard resetu.

1. Wyłączamy urządzenie,

2. Podłączamy telefon za pomocą kabla USB do komputera,

3. Czekamy, aż pojawi się ekran ukazujący rozpoczęcie ładowania i stan procentowy baterii,

4. Naciskamy przycisk Volume +, a następnie Power i trzymamy oba przyciski do momentu włączenia się urządzenia.
-W przypadku starszych urządzeń, np. Galaxy S10 wymagane jest przytrzymanie przycisków Volume +, Bixby oraz power

Uwaga: W niektórych modelach urządzeń najpierw należy wcisnąć przyciski odpowiedzialne za wejście w tryb recovery menu, a dopiero następnie podłączyć kabel USB. Obie czynności należy wykonać z jak najmniejszym odstępem czasowym.

 

1.png2.png

 

5. Po chwili powinno ukazać się recovery menu

20201021_191215.jpg

Ważne jest, aby telefon był podłączony do komputera, a nie do ładowarki. Inaczej telefon uruchomi się tradycyjnie do systemu.

Jeśli nie dysponujecie kablem USB oraz dostępem do komputera to, zamiast niego możecie podłączyć do gniazda:
-Słuchawki typu USB-C,
-Adapter USB-C - mini jack,
-Przejściówkę typu USB-C --> USB-A z podłączonym pendriv'em lub innym urządzeniem
-Można też połączyć ze sobą dwa telefony kablem USB-C - USB-C jak zaproponował jeden z użytkowników.

Uwaga: Od okołu 2023 r. niektóre urządzenia wchodzą w recovery menu tylko przez podłączenie do komputera. W związku z tym powyższe metody ze słuchawkami itd. mogą nie działać.

 

W razie problemów lub wątpliwości zachęcam do zadawania pytań.

Przydatne linki:
[Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition


173 Odpowiedzi
damajk
Pioneer
Opcje
Witam. Otrzymałem wczoraj aktualizację i niby wszystko ok, ale...
Bateria spada prawie 2x szybciej. Wipe cache u mnie niemożliwy bo po prostu nie mogę uruchomić trybu Recovery. Czy ktoś zauważył podobne zachowanie baterii? Na forum radzą by poczekać aby telefon się "nauczył"...
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje
Dostęp do menu Recovery Android w Androidzie 11 został bardzo ograniczony. W poniższym linku znajdziesz informacje, jak go uruchomić.
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-android-11-one-ui-3-jak-wejść-w-try...
damajk
Pioneer
Opcje

Dziękuję za szybką odpowiedź. Dokładnie tak jak opisane rozwiązuje problem Wipe Partition Cache. Pozostaje drugie pytanie czy u innych podobnie zachowuje się bateria.

YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje
W tej kwestii musisz poczekać na odpowiedzi innych użytkowników forum, ponieważ ja nie używam tego modelu telefonu.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Na Twoim miejscu wykonałbym przywracanie ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej. Będzie to całkowite odświeżenie telefonu, które w wielu przypadkach okazało się pomocne. Kluczowe jest żeby nie przywracać kopii ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy. Pamiętaj, że po tym zabiegu wszystkie dane zostaną usunięte z telefonu.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/telefony-i-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-...


damajk
Pioneer
Opcje

dzięki, poczekam z tym rozwiązaniem do momentu aż stwierdzę, że bateria się nie "adaptowała"

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Rozumiem. Jak się zdecydujesz i pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości to pisz śmiało.


DS2791
First Poster
Opcje
Potwierdzam. Mam tak samo.
damajk
Pioneer
Opcje
bateria się ułożyła po 4 cyklach

Screenshot_20210127-081517_Device care_6348.jpg