Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Note 10 rozmyta tapeta po wyjściu z aplikacji

(Temat utworzony: 29-04-2023 10:18 PM)
511 Wyświetlenia
kejkejbacz
Apprentice
Opcje

Po ostatniej kwietniowej aktualizacji oprogramowania pojawił się problem - po wyjściu z każdej aplikacji do pulpitu tapeta (tylko tapeta, ikony nie) przez chwilę robi się rozmyta, nieostra (zblurowana). Trwa to 1-2 sekundy i łapie ostrość. Jest to strasznie irytujące. Ktoś z Was też ma taki problem? Komuś udało się go rozwiązać??

18 Odpowiedzi
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Próbowałeś może wyczyścić dane aplikacji Ekran startowy ?

Możesz też spróbować wykonać zabieg Repair Apps. Aby tego dokonać musisz przejść do trybu Recovery. Jak to zrobić dowiesz się z poniższego linku. Daj znać czy pomogło.

https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-android-11-jak-wejść-w-tryb-recover...


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje
Dzień dobry
Ja u siebie nie zaobserwowałem takiego problemu korzystam ze zwykłej tapety pytanie czy ty masz również zwykłą tapetę czy może jakiś motyw Spróbuj ją zmienić na inną i zobacz czy będzie dokładnie ten sam efekt

kejkejbacz
Apprentice
Opcje
Mam ustawione zdjęcie, po zmianie problem nadal występuje. Wyczyścić danych aplikacji ekran startowy nie umiem, Repair Apps przetestuje wieczorem
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Daj znać czy pomogło;)


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@kejkejbacz, co do tego pierwszego, to wchodzisz w Ustawienia - Aplikacje - klikasz znaczek naprzeciwko Twoje aplikacje - zaznaczasz Pokaż aplikacje systemowe - następnie wyszukujesz Ekran startowy - Pamięć.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Damianito91
Explorer
Opcje
Mam dokładnie ten sam problem. Powyższe zalecenia nie przynoszą poprawy. Czy znalazł ktoś działający sposób?
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Damianito91, pozostaje przywrócić ustawienia fabryczne bez wgrywania kopii zapasowej. Zdarza się, że wraz z kopią przenoszone są błędy.

[Poradnik] Jak wykonać hard reset?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...


Tomslash
Apprentice
Opcje
Wygłada na to, że z ostatnią aktualizacją wszedł bug w gestach przeciągania. Rozmycie tapety to efekt pojawiający się przy otwieraniu ekranu aplikacji, takim samym gestem, co minimalizacja aplikacji - przeciagniecie z dołu do góry.
Najpewniej minimalizacja aplikacji sama w sobie nie ma tu nic do rzeczy. W przypadku korzystania z przycisków nawigacyjnych nie ma problemu.
Nie polecam słuchać shotgun debuggerów i nie orać sobie telefonu do ustawień fabrycznych od razu.
kejkejbacz
Apprentice
Opcje
Faktycznie, przełączenie się z gestów przeciągania na przyciski załatwiło sprawę. Dzięki!